Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

N15 1.4 Sonda Lambda


Yankee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Byłem w ASO w sprawie diagnozy pewnych problemów z obrotami itp. Po wyczyszczeniu przepustnicy, silnika krokowego okazało się że Sonda lambda nie działa już tak jak powinna tzn na wolnych obrotach jest bogata mieszkanka i słabawo oscyluje ( ciągle 0,9V). Szczerze mówiąc przejechane mam już 180.000 i ponoć przy takim przebiegu to całkiem normalne że sonda może padać.

W związku z powyższym mam do was pytanie:

 

Jaką sondę kupić żeby była: 1. tania, 2. 3-przewodowa?, 3. dobra

No i podstawowe pytanie gdzie polecacie dokonać takowego zakupu?

 

Pozdrawiam, i proszę o odpowiedź.

Yankee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw radze jechać na analize spalin i pomiar wskazań sondy lambda bo bardzo żadko jest tak że sonda zostaje na 0,9V gdy jest uszkodzona najczęście zatrzymuje sie na 0,4 albo na 0

no i radził bym ściagnąć kleme na 10 minut by skasować wartości adaptacyjne i dopiero mierzyć wskazania sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw radze jechać na analize spalin i pomiar wskazań sondy lambda bo bardzo żadko jest tak że sonda zostaje na 0,9V gdy jest uszkodzona najczęście zatrzymuje sie na 0,4 albo na 0

no i radził bym ściagnąć kleme na 10 minut by skasować wartości adaptacyjne i dopiero mierzyć wskazania sondy.

 

To wszystko było robione i wynika z tego że jednak sonda do wymiany.

W sumie gdyby nie była droga (do 200zł) to chętnie ją wymienię i święty spokój.

Tylko jaką i gdzie kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOSCH 3 przewodowy ok 150-180zł kosztuje, polecam - szukaj w Inetr CARS albo na Słomczynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę muszę lambde sprawdzić u siebie choćby głupią autodiagnostyką bo troche chla mi teraz benzynki... do ga16de będzie gdzieś taki koszt?? mam w sumie dojście do IC więc moze nie byc najgorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TYLKO NIE Bosch - szukaj Denso lub NGK.

 

No dobra a jakieś argumenty przeciw sondzie BOSH ? bo samo "tylko nie bosh" jakoś do mnie nie przemawia niestety :-(

 

Pozdrawiam, Yankee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy montaż w "Micrze" była wsadzona BOSCH-a - padła po 55kkm. To samo w Almerce tyle że wytrzymała 60-pare kkm. Wsadziłem DENSO i mam narazie spokój. Ot i całe argumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...