Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z kablem!


Gość Devill
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym, że dziś pomyślałem że zajże pod maskę i przeprowadzę kontrolę plynów (już długo nei zaglądałem pod maskę) po zkontrolowaniu płunów gdy chciałem juz zamykać maskę zauważyłem, że wisi jakiś kabel (od czegoś sie oderwał)

Moj problem polega na tym, że nie wiem gdzie ten kabel przymocować?

jest to kabel ok 2-3mm średnicy, wychodzi z puszki z bespiecznikami (tej od strony alternatora) jest pociągniety nad chłodnicą i wychodzodzi przy wlewie chłodnicy, no i teraz tam sobie wisi bo nie wiem gdzie go zamocować? Jest koloru czarnego! Napewno był gdziesś podłączony poniewarz miedź jest ladna świecąca a kawałek izolacji zgnieciony.

Mam Nissana Sunny N13 1.7D z 1987r wersja wyprodukowaną w Japonii

 

Za błędy ortograficzne przepraszam oraz Pozdrawiam wszystkich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa bo mam dokładnie takie samo słoneczko i po podniesieniu maski nie widziałem tam takiego przewodu wychodzącego od bezpieczników i przechodzącego koło chłodnicy. Jest tam oczywiście ale cała wiązka kabli która jest osłonięta w takiej plastikowej karbowanej rurce i z tej wiązki wychodzi kabel idący do wentylatora chłodnicy. Najlepiej jak byś zapodał fotke to by było łatwiej określić a może jest to jakiś nieoryginalny kabel od czegoś dodatkowego montowanego nie fabrycznie. Może ktoś inny będzie wiedział.

 

[ Dodano: Sob 16 Gru, 2006 18:09 ]

To są fotki z mojego słoneczka. Nie wiem dokładnie czy o te miejsca chodzi ale może coś pomoże. Robiłem fotki na szybko więc nie są super.

Od strony alternatora:

 

4546650f47530d63m.jpga47328eedc72b584m.jpg

od strony wiatraka chłodnicy:

f12f0dfe9d367eb4m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie z tym kablem wyglada to tak jak by sie on przerwal i po wyciagnieciu go z wiazki nei zostal do nei j spowrotem wlozony!

a jesli chodzi o zdjecia to sa dobre!

jutro porobie zdjecia i okresle do (z) ktorego bespiecznika ten kabel wychodzi to moze wtedy wszystko bedzie bardziej naswietlone i bardziej jasne

dzis juz eni mialem sily myslec nad autkiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dożucam zdjecia może one pomoga w okresleniu gdzie ten kabel ma byc podlaczony

 

1.jpg

 

2.jpg

 

kabel wychodzi od pierwszego bespiecznika!

 

sory za zła jakosc zdjec ale byly one robione telefonem starej generacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to chyba nie jest z oryginalnej wiązki, tylko jakiś dokładany. Nie od alarmu, od syreny albo włącznika masowego, tego co jak się otworzy maskę to alarm się włącza ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm B12 ma racje to raczej nie jest fabryczny kabel, ale coś dokładanego i mi się wydaje że ten kabel był podłączony pod (+) akumulatora ale może się mylę i pewnie nikt tu nie powie na 100% co to za kabel. Z drugiej strony jeśli by ktoś podłączał taki kabel dodatkowy i by miał być podłączony pod (+) dał by inny kolor... Do wyłącznika masowego też może być i chyba najbardziej pasuje ta teoria. Musisz szukać takiego wyłącznika i zobaczyć czy coś jest tam podłączone albo szukać w obrębie zasięgi tego kabla miejsca w którym mógł być podłączony. Jak wszystko chodzi jak trzeba i to daj sobie spokój bo może kiedyś tam coś było a teraz został tylko kabel... Pozdrawiam

 

[ Dodano: Pon 18 Gru, 2006 01:29 ]

Tam na Twoim zdjęciu też widzę jakiś niebieski kabel w okolicy tego urwanego i on raczej też nie jest fabryczny. Może ma jakiś związek z tym czarnym...? A sprawdzałeś czy świecą Ci światła postojowe? To też jest okolica zasięgu tego kabla może tam był przymocowany. Trzeba sprawdzić czy wszytko działa tzn. światła, wiatrak chłodnicy, poszukać tego włącznika masowego (jak jest) itd. może kabel został urwany celowo bo poprzedni właściciel miał tam coś podłączone ale przed sprzedażą wymontował. Pozdrawiam. :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel odlecial od swego miejsca (w ktorym byl przyczepiony) niedawno poniewaz miedz jest caly czas jeszcze swiecaca a do tego jak grzebalem przy zarowkach (jakies 2-3 tygodnie temu) to zaden z kabli nie wisial. Zadnego alarmu nei ma a wlaczniki (kontrolki otwarcia drzwi0 od klapy i maski z tego co pamietam tyo nigdy u poprzedniego wlasciciela nei dzialaly. do wentylatora ida wszystkie kable Swiatla rowniez dzialaja wszystkie!

 

P.S. jesli chodzi o ten neibieski kabelek to akurat moja sprawka poniewaz uszkodzil mi sie w wiazce kablelek od swiatla mijania lewego i w wiazce sie pogubilem (znikl mi kolr kabelka od miajnia lewego) wiec ze po 2 godz jego poszukiwan (ktory to jest i gdzie wychodzi) sie zdenerwowalem i pociagnolem nowy przewod i nie chcialo mi sie juz rozpinac i wyciagac wiazki by go do niej wlozyc :D

 

mi sie wydaje jak by brakowalo jedno kaeblka przy + akumulatora ale jutro za dnia zrobie zdjecie tej zlaczki i wrzuce wieczorem je na forum moze wtedy sprawa oderwanego kabelka nabierze troche swiatla :D

Pozdrawiam :)

 

[ Dodano: Sob 13 Sty, 2007 17:10 ]

Przepraszam ze tak dlugo zwlekalem z zamieszczeniem wiekszej ilosci zdjec poniewaz komputer mi sie zepsul

6.jpg

 

5.jpg

 

7.jpg

 

8.jpg

 

pomzocie mi podlaczyc ten kabelek we wlasciwe miejsce

poniewaz ja juz trace pomysly a nei chce szukac na zasadzie prob i bledow by przez jakis blad nie spalic instalacji

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakis czas temu zalozylem temat z moim problemem dotyczacym kableka oderwanego od swego zadania. Niestety zanim uzyskalem odpowiedz i dodalem wiecej zdjec popsul mi sie komputer i zostalem na dluzysz czas oderwany od swiata (internetu). Po odzyskaniu kompa dodalem zdjecia lecz nie stety juz nikt nie przegladal tak odleglych tematow i nikt mi nie pomogl wiec teraz zakladam na nowo temat z problemem.

 

Jest to kabel ok 2-3mm średnicy, wychodzi z puszki z bespiecznikami (tej od strony alternatora) jest pociągniety nad chłodnicą i wychodzodzi przy wlewie chłodnicy, no i teraz tam sobie wisi bo nie wiem gdzie go zamocować? Jest koloru czarnego! Napewno był gdziesś podłączony poniewarz miedź jest ladna świecąca a kawałek izolacji zgnieciony.

Mam Nissana Sunny N13 1.7D z 1987r wersja wyprodukowaną w Japonii

 

1.jpg

 

2.jpg

 

6.jpg

 

5.jpg

 

7.jpg

 

8.jpg

 

Pomzocie mi podlaczyc ten kabelek we wlasciwe miejsce.

Poniewaz ja juz trace pomysly a nei chce szukac na zasadzie prob i bledow by przez jakis blad nie uszkodzic czesgos.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikey_one

Po pierwsze jeśli czarny to naprawdopodobniej masa, choć wygląda to na jakąś samoróbkę więc nie można tego zakładać na 100 %

No i tym przypadku może być problem.

Spróbuj się przyjrzeć do czego w tej skrzynce z bezpiecznikami jest podpięty to wtedy może uda się coś wymyślić.

Jeśli nie to szukaj jakiejś wsuwki (wygląda jakby z niej wypadł) w zasięgu tego przewodu.

Pozdrawiam i powodzenia w szukaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9.JPG

 

Kabelek czarny wychodzi z podstawy bespiecznika ktorego miejsce zaznaczylem na czerwono.

Szukalem juz na zasadzie odleglosci lecz nie znalazlem zadnego pustego miejsca i wtedy zalozylem ten temat.

Jesli chodzi o oryginalnosc tego przewodu to moze byc z tym roznie poniewaz duzo w tym samochodzie zanim go kupilem robil mechanik ktory robil by dzialalo i bylo tanio (ja tez jak widac pociagnolem kabelek niebieski by dzialaly swiatla mijanie bo czasami jedno gaslo a we wiazce zginely mi kolory :( )

morze ktos na podstawie swojego auta pomorze mi podlaczyc moj felerny kabelek

P.S. czym steruje ten bespiecznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...