Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Amortyzator ??


Gość tuptus

Rekomendowane odpowiedzi

Przedwczoraj po wpadnięciu w kolejną dziurę na naszych pięknych drogach zaczęło dochodzić do mnie ciche skrzypienie z okolic prawego koła. Dzisiaj przerodziło się już w donośne i mocne. Jak na postoju dociskam prawe nadkole to też je słychać. Pytanko ??

Czy to amorek skończył swój żywot, czy moze sprężyna lub ,któryś z wachaczy ??

 

Za odpowiedź z góry dziękuję i pozdrawiam

 

Primera P11 1997 1.6 16 V

 

p.s. może ktoś orientuje się jaki jest mniejwięcej koszt amortyzatora oraz jego wymiany ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej górny wahacz Ci skrzypi.Jak dostanie się tam bołto to zaczyna skrzypieć.Trzeba rozebrać i nasmarować- przy okazji sprzawdź luz bo przez niego może tam dostawać się syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :) Właśnie po jeździe w ostrym błocie po polnej drodze zaczął tak skrzypieć... pojade na myjnie ,żeby go Karcherem potraktowali. Rozebranie to dla mnie zbyt skomplikowane :okulary2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górny wahacz to tylko cztery śruby mocujące i dwie trzymające wahacz z rozebraniem problemu mieć nie będziesz, choć osobiście polecam wymienić to częsty przypadek w tych samochodach. Koszt wahacza to 229 zł ewentualna wymiana w warsztacie to 30 zł. Informacja o tyle dokładna ze sam wczoraj wymieniałem i teraz mam cisze nic nie popiskuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej N.

Witam!

 

Niby tylko 4+2 sruby, ale dostep fatalny i czesto sa dokrecone na chama, wiec bez odpowiednich narzedzi nie ma sie nawet co za to zabierac. Potrzebny bedzie klucz do nasadek najlepiej z pol-metrowy z przegubem, jakas przedluzka i dobre nasadki, bo inaczej to szkoda nawet nerwow. Jak ktos nie dysponuje dobrymi narzedziami, to chyba lepiej dac to do mechanika, bo koszt wymiany wahacza to tylko ok.30zl, same wahacze na allegro sa po ok.130zl.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...