Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jesli padły Ci siłowniki bagażnika NX ... zapraszam


Gość art75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

jestem nowy ale ponieważ coś udało się mi załatwić do nyski moje żony - chcę się tym z Wami podzielić :)

 

znalazłem przemiłego fachowca w W-wa Wawer, który dorobił mi siłowniki do klapy wykorzystując nowe siłowniki 550N oraz stopki i główki od oryginałów. Zastosował przy tym obejmy do główek na wzór aut europejskich - tak więc montaż i demontaż stały się dzięki temu znacznie prostsze (nie trzeba wkręcać główki razem z całym siłownikiem)

Zrobił to "na drugi" dzień!

 

chętnie podam namiary na niego. wziął 200pln.

 

Polecam i pozdrawiam

Artur

 

PS. klapa ze spojlerem. cena za sztukę siłownika oryginalnego pod tę klapę w Nissanie - 744pln ;). gdy się tego dowiedziałem zacząłem szukać i znalazłem. można wypróbować LESJOFORS dostępne na www.intercars.com.pl po 150pln sztuka (ale nie jest powiedziane czy pasują pod cięższą klapę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o to - gość jest tak przyjemny, że jak mu to wyślesz to szybko zrobi i odeśle podejrzewam za zaliczeniem pocztowym. mi to proponował choć dzieli mnie od niego 13km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawel_316

Witam,

 

Mógłbyś podać mi namiary na tego gościa ? Tutaj albo na maila pawel_316@o2.pl bo mam ten sam problem, a w Wawrze często jestem to podjade do niego.

 

Dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
można wypróbować LESJOFORS dostępne na www.intercars.com.pl po 150pln sztuka (ale nie jest powiedziane czy pasują pod cięższą klapę).

mam katalog lesjoforsa, podaj mi o ktory silownik Ci chodzilo (index) zobacze czy nie da sie tego taniej zalatwic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam po przerobce (niewielkiej) silowniki od Mazdy 323F BG - przerobka polegala na usunieciu nitow, dorobieniu u tokarza srub pod oryginalne mocowania i zlozeniu do kupy - calosc przerobki kosztowala mnie 45zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam po przerobce (niewielkiej) silowniki od Mazdy 323F BG - przerobka polegala na usunieciu nitow, dorobieniu u tokarza srub pod oryginalne mocowania i zlozeniu do kupy - calosc przerobki kosztowala mnie 45zl

 

Jeśli możesz to zapodaj jakieś foty z opisem jak to wygladało przed i po?

Z góry dzięki!

 

Wygląda to lepiej jak spawane?

Siła tych siłowników jest duża?Klapa nie leci na łeb nawet z półką z głośnikami? :)

 

Takie??

b273c13705246678.jpg

 

56ea32795667c6c5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem popstrykam - mam klape z duzym spoilerem, ale zaczela opadac jak jest zimno - z tym ze silowniki mialem ze szrotu... i sam wiedzialem ze to raczej tymczasowka...

 

Teraz mam juz czekajacy na podobna przerobke drugi komplet (rozebralismy nasza rozbita eFke :( ), ktory jest w bardzo dobrym stanie.

 

[ Dodano: Pią 16 Lut, 2007 13:43 ]

mhm, dokladnie takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Witam.

W moim nissanie tez nie dzialaja ale poprzedni wlasciciel zastosowal dzewniana sztache nawet ladna i zgrabna.

Osobiscie uwazam ze ten sposob jest najlepszy pod kazdym wzgledem!!

Tanio szybko praktyczne niezawodne....... wystarczy?

moja klapazespojlerem wazy chyba z 50kg ..na uzywanie nie skusil bym sie ze wzgledu na zywotnosc. a nowe do byle jakiego modelu z przerobka to juz za duzy koszt.

Itak bagaznika prawie niema(mam gaz i tube)wiec za czesto tam nie zagladam ale jak juz to drewniany kij zdaje egzamin w 100%

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W moim nissanie tez nie dzialaja ale poprzedni wlasciciel zastosowal dzewniana sztache nawet ladna i zgrabna.

Osobiscie uwazam ze ten sposob jest najlepszy pod kazdym wzgledem!!

Tanio szybko praktyczne niezawodne....... wystarczy?

moja klapazespojlerem wazy chyba z 50kg ..na uzywanie nie skusil bym sie ze wzgledu na zywotnosc. a nowe do byle jakiego modelu z przerobka to juz za duzy koszt.

Itak bagaznika prawie niema(mam gaz i tube)wiec za czesto tam nie zagladam ale jak juz to drewniany kij zdaje egzamin w 100%

Polecam.

 

Tylko estetyka :) jak to wygląda jak pod marketem kij pod klapę podstawiasz :)

 

 

BTW pozdrawiam chełmianina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
dzewniana sztache nawet ladna i zgrabna

Znam ten sposób z autopsji :D

 

jak to wygląda jak pod marketem kij pod klapę podstawiasz

No wygląda może nieciekawie ale mi to lotto :D Stosowałem ten patent w Setce i teraz Primerze też muszę :D Chociaż jest plan żeby na wiosnę się za to zabrać. Oby plan wypalił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ten problem jest znany chyba każdemu kierowcy Setki. Ja od 1,5 roku jeżdżę z drewienkiem w bagażniku, nie obchodzi mnie to co kto sobie o tym mysli, jezeli ma odwagę się zapytać to mu odpowiadam... chciałbym utrzymać w orginale mój samochód tylko siłowniki komplet kosztuje 1500 PLN :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komorokoro

Mała ściągawka

 

Potrzebujemy klucze 10,12

Wiertło do metalu powyżej 6

Teleskopy używane od Lanosa

 

min_d17b48.jpg.min_d223a1.jpg.min_d3e966.jpg

 

Jak widać różnice niewielkie a długość w sam raz. Jako że powyższe były z główkami uprościło to cały zabieg.

 

Ze starego trzeba odzyskać mocowanie do budy więc

 

rozwiercamy

min_d51f81.jpg

 

otrzymujemy potrzebną część

min_d62d39.jpg

 

i wkręcamy w mocowanie po uprzednim ewentualnym powiększeniu otworka

min_d7bd09.jpg

 

I tyle tego. Klapa nie spada choć łeb do bagażnika wsadzam z pewną dozą niesmiałości

 

Koszt tych 40 pln za kpl. W sklepie pytałem leżą czekają po 65 sztuka

Czas do godziny z montażem na samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...