Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Pęknięta przednia szyba w P 11


Gość longin27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wymieniłem pękniętą przednią szybę w mojej P 11 :( Byłem bardzo ciekawy z jakiego powodu nagle pękła :/ Jak zdjęli ją w warsztacie okazało się, że pojawiło się w miejscu pęknięcia ognisko korozji i to spowodowało, że szybę w tym miejscu wysadziło :029: (chyba coś w stylu jak zamarzająca woda między fugami potrafi wywalić płytki na balkonie).

Ciekawy jestem czy kogoś podobny przypadek już spotkał, żeby tak szybę załatwiło? Co te nisski tak korodują :/ Mój jest końcówka 99 roku i już takie numery :zdziw: Miałem wcześniej opelka o 3 lata starszego i jak rozbierałem podszybie takiego syfku jak w nissanie nie było :(: Pstryknęli fotkę tego co zastali po wyjęciu szyby - mają mi podesłać.

Wyczyścili mi te ogniska rdzy szlifierką (bo były jeszcze w kilku innych miejscach :029: ) i czymśtam zapacykowali. Nawet gwarancji nie chcieli mi w takiej sytuacji dać. Facio powiedział, że ze dwa lata pojeżdżę ale potem mogę mieć powtórkę z rozrywki :/

No słabo kurka wodna :/

 

PS. W poradach eksploatacyjnych piszę o kosztach - jak ktoś ciekawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem tak w P10 93' u ojca,tez pekla szyba przednia.Oddalem samochod do warsztatu i jak sie okazalo po wycieciu szyby byly korozje na okolo szyby :zdziw: tez wzieli obczyscili szlifierka i dalem im jakis specyfik,ktorym zapackali i jak narazie 1,5 roku cisza, nic sie nie dzieje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opel był od początku garażowany a Primka stała u poprzednich właścicieli pod chmurką :029: pewnie to jej też zaszkodziło :| Dopiero teraz u mnie stoi pod dachem :sindbad:

No ale są też i dobre strony tago zdarzenia :P Dzisiaj jak jechałem po zmroku zobaczyłem, że mi się zegary zaświeciły! :509:

Nie wiem czy ma to jakikolwiek związek z wczorajszą wymianą szyby :zdziw: ale bez wybebeszania zobaczyłem jak fajnie się świeci deska :) Ale numer :) Coraz bardziej lubię to auto :)

Ciekawe jak długo poświeci?... Hmm

 

[ Dodano: Wto 19 Gru, 2006 00:02 ]

Oto winowajca :036:

a5e7bf0d36269b79med.jpg

 

A taki piękniutki z zewnątrz jak go kupowałem :>

 

Moja rada dla potencjalnych nabywców :one: jak macie zamiar kupić auto zajrzyjcie pod przednią szybę! ;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale są też i dobre strony tago zdarzenia :P Dzisiaj jak jechałem po zmroku zobaczyłem, że mi się zegary zaświeciły!

 

To zbieg okoliczności. Po prostu cos nie kontaktowało i przy wymianie szyby troche postukali i zaczęło świecić. Ja tak miałem u siebie, że czasami zanikało oświetlenie jakiejś częsci deski. mocniejsze klepnięcie z góry i wszystko wracało do normy :)

Tak to jest z tymi żaróweczkami, ale teraz robię przymiarki do podmiany na diody walcowe - zobaczymy co z tego wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem w szoku, że tak mogło pordzewieć pod szybą w siedmioletnim autku. :zdziw: Czy porzednia szyba była oryginalna , fabrycznie montowana?

No jasne, że oryginalna. Jeszcze przed jej zdjęciem w zakładzie czytałem jej oznaczenia :!: Sam byłem w szoku jak zobaczyłem tą fotkę. Może dlatego, że samochód od nowości stał pod chmurką :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

chciałbym się zapytać odnośnie tej szyby bo tez dziś zauważyłem pękniecie jaka jest cena używanej szyby i czy jest możliwość jej sklejenia. Czy to jest skuteczne i czy się opłaca. :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym się zapytać odnośnie tej szyby bo tez dziś zauważyłem pękniecie jaka jest cena używanej szyby i czy jest możliwość jej sklejenia. Czy to jest skuteczne i czy się opłaca. :diabel:

Ja miałem pęknięcie 10 cm od strony słupka pasażera. Praktycznie nie dochodziło do powierzchni zbieranej przez wycieraczki i przy zabrudzonych szybach nie było tego za bardzo widać. Naprawiają pęknięcia max wielkości 10-groszówki a takie jak ja miałem nie :029:

Mnie powiedzieli za montaż używanej 130zł i nie dostaniesz gwarancji :|

Za szybę nówkę 270zł i będziesz miał gwarancję (ja w moim przypadku nie dostałem :029: )

Wybór należy do Ciebie :one:

 

Tu masz za 100zł do p10 -> http://www.allegro.pl/item152828168_szyba_...imera_93r_.html

a do p11 musisz poszukać u tych co sprzedają Primerki na części lub na szrotach :one:

 

Poczytaj też tu -> http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=22921

 

PS. Jak wymienisz to napisz tu co i jak. Najbardziej mnie ciekawi stan karoserii pod szybą i jaki masz rocznik auta :?:

Bo mimo, że miałem rocznik na szybie taki jak samochodu to ta rdza wskazuje na to, że chyba już ktoś u mnie ją wcześniej wymieniał i pokaleczył karoserię i jej nie zabezpieczył (wiem to od zaprzyjaźnionego speca :607: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Primera jest z lipca 2000 roku i identyczny przypadek

Zwroć uwgae na uszczelke drzwi - jest niedopasowana i wpuszcza wodę :(

Jutro zobaczę tą uszczelkę :027: Nie brałem tego pod uwagę :036:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to ładnie. Ja dzisiaj zobaczyłem właśnie takie pęknięcie przy słupku od strony kierowcy :( Szyba co prawda już zamówiona ale aż boję się pomyśleć od czego to się zrobiło :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

rudyszybatz5.jpg

a oto moj winowajca

gdybym 2,5lata temu od razu porzadnie odczyscil ale prywatnie nie prez firme wymieniajaca to pewnie by szybka nie pekla bo klej nie trzymal na kilku cm

po zdjeciu szyby ok 10cm bylo tak skorodowane ze srubokretem mozna bylo dziure zrobic,

ok 40cm podszybia zostalo wyciete i wstawiona nowa blacha cale podszybie wyczyszczone zapodkladowane i pomalowane akrylem - koszt wymiany szyby z paskeim 300zl w szybexie w czestochowie

dzis robilem odprysk pokamieniu - koszt 50zl a 3 tyg temu wymienialem szybe :]

odprysk byl kilka cm od krawedzi i musialem podpisac papier ze jak peknie to biore na swoja odpowiedzialnosc

na reszcie podszybia byla rdza ale nieduze ilosci ale pewnie za 1-2 lata moglo by stac sie to samo

auto to rocznik 1992 luty i 4 lata jezdzilo w holandii od 96 w polsce i garazu pewnie nie uswiadczylo

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

dziś ja zmieniałem przednią szybę w mojej P11-stce.

 

oczywiście u góry - pod uszczelką kupa rdzy. wkleili mi na razie nową szybę bez górnej uszczelki. sugerują udać się z tym do blacharza, aby oczyścił blachę w miejscu przylegania szyby i prawdopodobnie... naspawał ją tam od nowa, bo mogą być po oczyszczeniu dziury.

oczywiście szybę będzie trzeba zdemontować do tej operacji.

czy ktoś miał podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość longin27

holy a który rocznik Twojej Primerki?

Zastanawia mnie czy nasze szyby były oryginalne od nowości czy ktosik przed nami już je wymieniał :(: Znajomek sugerował mi że prawdopodobnie wcześniej już ktoś ją wymieniał i przy wycinaniu starej (stalową linką chiba się to robi) POKIERESZOWAŁ karoserię a następnie żle zabezpieczył przed korozją i efekt widomo jaki :zly: Tylko tak się składa że ja miałem na szybie rocznik taki jak Primerki i trochę to dziwne :029: No ale można przeca kupić szybę z takiego rocznika jak się poszuka :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

holy a który rocznik Twojej Primerki?

Zastanawia mnie czy nasze szyby były oryginalne od nowości czy ktosik przed nami już je wymieniał :(: Znajomek sugerował mi że prawdopodobnie wcześniej już ktoś ją wymieniał i przy wycinaniu starej (stalową linką chiba się to robi) POKIERESZOWAŁ karoserię a następnie żle zabezpieczył przed korozją i efekt widomo jaki :zly: Tylko tak się składa że ja miałem na szybie rocznik taki jak Primerki i trochę to dziwne :029: No ale można przeca kupić szybę z takiego rocznika jak się poszuka :027:

 

1997.

 

facet tłumaczył, że uszczelka fabryczna jest zbyt sztywna, co powoduje w czasie pracowania karoserii jej ruchy - ściera się pod uszczelką lakier aż do gołej blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hermoll

no przejeb... z ta korozja, w P11 to juz wogole nie wnikam i to zeby jeszcze w parku letnich autach...

jesli ktos ma rudego to proponuje odczyscic a jak sa dziury wspawac wstawki, mi

ja tak mialem w n14, ok 20cm podszybia zostalo wyciete i wstawione nowe resztza wyczyszzczona zapodkladowana + akryl i dopiero wstawilem szybe

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość longin27

żałuję, że nie było mnie przy tym jak wymieniali mi tą szybę bo może dokładniej by oczyścili i zabezpieczyli :< Jak tak dalej pójdzie to za dwa latka znowu szyba do wymiany... :|

miałem opla dużo starszego i takich rzeczy nie było :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzewam bo i mnie dopadło

 

Jest ci tych szyb z angola na szrotach dostatek, a i cena kusząca, bo po dobrym targu to i za 120 wyrwie. Jedyny feler takiej szyby że wycieraczki pracują tam w drugą stronę i nasze nie są w stanie potem zebrać wody dolładnie z takiej używki(mikro rysy w drugą stronę).

Można ( ciężko ) znależć "organ" z "dawcy" europejskiego (koszt od 220)

 

Czy taka używka da się wkleić, bo są tu sugestie że nie, bo klej coś tam niby nie trzyma się na takiej szybie z rozbiórki. Jak to jest naprawdę :?: Da się wkleić czy faktycznie nie, takiego "organa"

 

Proszę nie piszcie że lepiej kupić nową. Interesuję mnie tylko czy Przeszczep się przyjmuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mike_83

Przeszczep sie nie przyjmuje,tak jak u mnie,poniewaz wystarczy leciuteńkie zadrapanie szyby przy wycinaniu i szybko Ci peknie cala.Tak slyszalem od wielu specjalistow,ktorzy wymieniaja szyby.Czesto na szrotach uszkodza szybe przy wycinaniu,prawie nie widac,a po czasie peknie albo przy montazu.Potwierdzone u mnie,stracone 150 zlotych.Za nowa z montazem zaplacilem 350 - 400 zlotych.Zamiennik oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość fragles13

No i teraz na mnie kolej z wymianą szyby:( Na szczęście (w nieszczęściu) nie była to korozja, tylko kamyk.

Parę pytań: gdzie można w Warszawie lub okolicach w rozsądnych pieniądzach nabyć taką szybę?

Czy szyba w P11.144 jest taka sama jak w P11.120 (przed liftem)?

Czy ktokolwiek wkleił sobie używkę i jak na tym wyszedł?

Jakie napisy są na szybie nieoryginalnej?

Czy serwisy montażu szyb z reguły radzą sobie z przeklejeniem naklejki z numerem rejestracyjnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby są te same czy przed czy po lift. Znaczek na szybie będziesz miał tylko danego producenta szyby np. PILKINGTON, naklejkę przekleją bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fragles13,

 

c3b0545f939e92e8med.jpg

 

Tu masz miejsce w Wawie z szybami, kompletnie nie pamiętam telefonu do nich ale wiem że dobrze robią i w miare niedrogo. Mi tam szybe wycinali i wstawiali w astrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...