Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Fotka silnika


Gość hassan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już się dzielę :)

 

w zasadzie to chodziło mi o komorę silnika a nie o sam blok - mój błąd :-)

 

Problem w tym że w mikrusie mojej kobiałki nie ma tych rur odchodzących od filtra powietrza (tudzież dochodzących do niego). Z tego co widzę to powietrze do filtra zasysane jest bezpośrednio z komory silnika.

 

Pytanie teraz z czym się może to wiazać? Pewnie z większym spalaniem :/ z czyms jeszcze?

 

Poniżej fotki które dzisiaj zrobiłem.

 

silnik_01.jpg

silnik_02.jpg

silnik_03.jpg

 

pzdr.

h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest to niebieskie cos?

 

a bo ja wiem, wygląda jak korek od butelki na wodę 5L :/

 

braknie Ci rur do puszki filtra ...

 

no właśnie :/ tylko teraz pytanie z czym się to może wiązać? W tej chwili jest spore spalanie, więc może z tym (tak słyszałem). Nie sprawdzałem jeszcze w jakim stanie jest filtr powietrza, ale jakoś niedługo sprawdzę.

 

No i czy takie rury można gdzieś kupić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjmij to ustrojstwo ... napewno nie jest to tam wsadzone przez fabryke, szczerze wątpie zeby brak tej rurki miało jakikolwiek wpływ na spalanie ... raczej ta zwężka może mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem jeszcze w jakim stanie jest filtr powietrza

Przeciez to 5min roboty.

No i czy takie rury można gdzieś kupić

Jasne ze mozna. Najlepiej z jakiegos rozbitka. Poszukaj na allegro calej micry na czesci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalna rurka wychodzi z puszki bez problemu wiec mysle ze mozesz popatrzec na szrotach i sama rure kupic :)

 

W tej chwili jest spore spalanie, więc może z tym (tak słyszałem). Nie sprawdzałem jeszcze w jakim stanie jest filtr powietrza, ale jakoś niedługo sprawdzę.

co do wiekszego spalania to watpie ... a filtr to sprawdz jak najszybciej...

a przy okazji to... ktos mial niezla inwencje tworcza robiac taki "dolot" :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzisiaj zagladałem do filtra :)

 

Poniżej forki:

 

filtr po zdjęciu obudowy

2912061108fn0.th.jpg

 

dolna strona filtra

2912061109oj7.th.jpg

 

i taki dziwny zaworek po stronie przeciwnej niż rura doprowadzająca powietrze

2912061110zc8.th.jpg

2912061111xn6.th.jpg

 

Zaworek wygląda na ciśnieniowy (czy jak to zwał - chodzi o to że przy za duzym ciśnieniu się otwiera i wypuszcza powietrze z filtra). Do tego jest osadzony (uszczelniony) dosyć niemrawo - wygląda na dodatek domowej roboty :/ Możecie mi powiedzieć czy to tak powinno być? A jeżeli nie, to jaką funkcję może pełnić?

 

To niebieskie coś to była jakaś plastikowa tuleja, ponacinana wzdłuz z jednego końca, tak że ten koniec można było scisnąć zmniejszając jego średnicę (jak w dyszach wojskowych samolotów). Pojęcia nie mam do czego to było :zdziw:

 

To jeszzce na koeniec pytanie dodtyczące samego filtra. Ja jeszcze się nie bawiłem w zmianę, więc nie do końca wiem czy trzebaby juz ten wkładzik wymienić? Z jednej strony ma trochę brudu, z drugiej wydaje się być czysty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ten zawór moze być ale nie musi ale w twoim przypadku lepiej że jest :)

jeśli w twoim autki nie dochodzi do wystrzałów gazu to można go zdemontować ale jeśli choć raz szczeli to możesz sie pożagnać z obudową filtra powietrza.

Gaziarz który zamontował ci ten mikser widac ma niewielkie pojęce :/ ten mikser wygląda na zbyt duzy jak do tej pojemnoiści silnika i auto nie potrafi na wolnych obrotach zassać odpowiedniej dawki gazu, przez to masz zamontowaną dodatkową zwężke (to niebieskie coś) by dawka była odpowiednia.

Dziwie sie dlaczego nie zamontował miksera pod filtrem powiertrza są odpowiednio do tego przystosowane miksery i nie sprawia to żadnych problemów.

Na twoim miejscu jechał bym do niego i kazał mu wymienić mikser na mikser o mniejszej średnicy oraz kazał przeregulować gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pablo_Snk

hassan, Nno to mikser musisz wymienić, a według mnie lepiej zapłącić i mieć szczelną instacje niż nieszczelną domową robotą (chyba że znasz się na tym)

jeśli w twoim autki nie dochodzi do wystrzałów gazu to można go zdemontować ale jeśli choć raz szczeli to możesz sie pożagnać z obudową filtra powietrza.

U mnie ostatnio tak szczeliło że aż ogień poszedł z filtra, ale budowa tych puszek do filtrów ma tak że zeskakuje z zatrzasków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pablo_Snk

na allegro są w granicach 30zł :) natomiast blos 330zł :) wiec jeśli ktoś ma kase to oczywiście blosa można kupić :) ale czy warto aż tyle kasy ładować?! Ja tam dokładnie na gazie nie znam się, może ktoś kto w tym siedzi doradzi :):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Już są inne ale masz moją też:

 

micra03vh0.jpg

 

Jak patrze na te fotki hassana to aż mnie łeb boli od tego jak ktoś potrafi zj***ć robotę. Ja bym chyba jaja urwał jakby mi coś takiego nagrzebali dlatego pier***le nie zakładam gazu do moich Nysek.

 

Z tego co wyczytałem to lepiej jak zainwestujesz w blosa i będziesz miał spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz sie samemu pobawić ale pamiętaj że przy każdej ingeręcji w układ dolotowy musisz regulować instalacie gazową na analizatorze spalin lub według wskazań sondy lambda a to już nie taki łatwy temat :)

 

sam jeżdze na blosie i powiem że warto choć koszt modernizacji instalacji jest dość spory ale zyskujesz na kulturze pracy silnika no i oczywiście na osiągach :D jeszt zanczny :D

 

możesz samemu poprubować zmienić mikser tylko najpierw zmierz jakiej średnicy jest otwór wewnątrz tego miksera i dobierz mikser o 2 lub 4 mm mniejszy ale najlepiej zkonsultuj to z jakimś konkretnym gazownikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość m_maryszczak
jak kazdy wie 1.0 i 1.3 nie ruzni sie niczym poza filkoscią tłoków :) no i wzglednie paroma duperelkami ale to wszytko maszna znalesc na forum

a to te silniki nie mają po 4 gary? z tego co wiem to tak jest !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...