Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Żarówki Philipsa ... które wybrać?


stefino
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cześć!!

Postanowiłem po nowym roku wymienić żarówki - stwierdziłem że zainwestuję troche w bezpieczeństwo :D Zastanawiam się nad Philipsami Blue Vision a Philipsami Night Guide... Które lepsze? obawiam się że blue vision mogą mi przydymić odbłyśniki- choć to w sumie philips - dobra markowa firma więc nic nie powinno być.. ale... nie testowałem ich więc wole mieć pewnośc przed niż po fakcie. podobno Night guide oświetlają drogę trójkolorowo alby ułatwić orientację kierowcy.. a może ktoś z Was już ma takie żarówki i może coś mi o nich powiedzieć? typ żarówek to H4.

 

pozdrawiam

 

ps chciałbym dodać że azjatyckie HID-y oraz reszta taniej tandety wogóle nie wchodzi w rachubę- nie chce spalić auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, odnosnie zarowek na forum jest masa informacji!! Od przyslowiowego groma!

 

Wczesniej posiadalem w N16FL NightGuide 3in1, teraz mam wymienione BlueVision.

Ktore lepsze? obie mysle ze jednakowo. Ja tam roznicy zbytnio nie zauwazylem. W obu jezdzilo/jezdzi mi sie przyjemnie... z lekka przewaga na BlueVision. Nie udalo mi sie jeszcze przetestowac BV podczas deszczu, zwlaszcza wieczorem, gdzie dominuje wiekszosc "niebieskiego swiatla" i wtedy moze dojsc do jego wytlumienia, ale pewnie fachowcy z Philipsa takie efekty uwzglednili.

3in1 sie w deszczu sprawdzily, jednak nie kupilem ich ponownie, gdyz wczesniej w innym samochodzie mialem Tungsram +60% i swiecili porownywalnie, dlatego teraz wybralem inny produkt Philipsa.

 

A co ma BlueVision do dymienia odblysnika? Obie zarowki wystepuja jako 60/55W ktore sa zalecane i tyle. tzw +XX% wiecej swiatla dalej po prostu krotszy zarnik a nie moc zarowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w porównaniu ze zwykłymi h4 świecą o wiele lepiej. polecam.

W porownaniu ze zwyklymi kazde z krotszym zarnikiem beda swiecic lepiej. Nie ma co porownywac ktorychkolwiek "lepszych" ze "zwyklymi" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie Blue vision - wiem że to philips ale wole zmienić żarówki niż reflektory ... po prostu mam obawę że nie zadymią mi lamp i że efekt nie będzie odwrotny do oczekiwanego. ale skoro mówicie że są fajne to raczej wezmę BV...- dostałem kilka lat temy fajne philipsy od kuzyna- świeciły bardzo delikatnie na niebiesko- -orginałek philipsa ale wątpie cy to były BV

 

A teraz inne pytanie- widziałem je w Norauto za 95zl - komplet czyli dwie żarówki H4+ dwie pozycje(niebieskie!!) - czy można gdzieś nabyć je taniej czy jest to już cena ustalona z góry przez producenta? dodam też że raczej nie włożę tych niebieskich "miodków" ponieważ czytałem że policjant ma prawo zatrzymać mi dowód podczas kontroli- podobno nie wolno używać niebieskich pozycji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam też że raczej nie włożę tych niebieskich "miodków" ponieważ czytałem że policjant ma prawo zatrzymać mi dowód podczas kontroli- podobno nie wolno używać niebieskich pozycji..

Nie bój żaby :) Wkładaj, zresztą możesz włożyć i obejrzeć. Jak świecą, to z niebieskim to one mają mało wspólnego. To nie są niebieskie diody z Allegro ;) W Clio dziewczyny to wrzuciłem, to musiałbym bardzo się doszukiwać tegoż niebieskiego. Więcej niebieskiego światła dają same H4 niż te postojówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam też że raczej nie włożę tych niebieskich

Jak napisal mitch, one sa niebieskie, ale swieca na BIALO, wiec bez obaw Ci dowodu nie zabierze, poza tym te zarowki maja homologacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam też że raczej nie włożę tych niebieskich

Jak napisal mitch, one sa niebieskie, ale swieca na BIALO, wiec bez obaw Ci dowodu nie zabierze, poza tym te zarowki maja homologacje.

 

skoro świecą na biało to fajnie- będzie w zapasie więcej "normalnych" postojówek

 

czyli można wywnioskować że nie wszystko co niebieskie świeci na niebiesko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam philipsa vision+50%, zadne tam blue :-)

 

pozdrawiam

Tez polecam, bo święca fajnie ,ale szybko sie palą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam philipsa vision+50%, zadne tam blue :-)

 

pozdrawiam

Tez polecam, bo święca fajnie ,ale szybko sie palą.

 

Oj palą się palą :-) (co pół roku) ale polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem ten temat, postanowilem zakupic sobie postojowki blue vision philipsa w5w, koszt 12zl (allegro), zeby to byl jakis bahjer to nie powiem , zeczywiscie jak zamienilem jedna to poprzednie postojowki swiecily lekko zoltawa poswiata, to wydalalo sie jakby bielsze, z odleglosci 5 metrow nie widac zadnej roznicy, pytanie tylko jak dlugo wytrzymaja - ta niebieska farbka ktora sa pomalowane napewno zmniejsza ich zywotnosc, pewnie tez sie bardziej grzeja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem, takie same. Po 2 tygodniach wymieniłem na LEDy, świeciły tak samo jak zwykłe W5W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj palą się palą (co pół roku) ale polecam

raz mi nawet rok wytrzymały :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj palą się palą (co pół roku) ale polecam

raz mi nawet rok wytrzymały :]

Nie ma reguły zalezy kto w jaki sposob je użytkuje (ja czesto robie krotkie odcinki na miescie), trzeba przyznac, że ładnie swiecą.

Co do W5W to tylko LED (4-diodowe)

tak wyglądają u mnie

dscf0027kc7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podłączyć się do wątku.....

 

 

Zauważyłem że w Primerach po FL (które mają podobne reflektory jak almery sprzed FL) zainstalowane są żarówki które dają ładne białe światło. Czy ktoś z was może mi powiedzieć jakie siedzą tam żaróweczki??

 

A może powiecie mi jakie żaróweczki o białym świetle najlepiej zainstalować do almery??

 

Dziękuję za odpowiedź! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załóż Osram Cool Blue..w nocy swieca białym swiatlem, barwa troche podobna do ksenonu. A testowane i naprawde duzo lepiej widac..a na dlgich to juz miodzio :diabel: Ja jezdze 2gi sezon i wytrzymuja mi srednio 10 miesiecy , a jezdze ok 1500-3000 km miesiecznie :). Osram Rulezzzzz :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Założyłem te Philipsy Blue Vision- świeca naprawde fajnie a że dziś miałem kolejną okazje je przetestować to pojechałem- w deszczy po zmroku i lekkiej lokalnej mgle- czyli w warunkach gdzie pochłanialność światła jest największa .... świecą naprawdę bardzo ładnie- znaki są lepiej widoczne i mam też więcej światła przed sobą...

 

Przy okazji wymieniłem też żonie w Citroenku(tam orginalnie są najzwyklejsze bańki!!) A włożyłem H4 z cokołem pod bańkę- tungsramy(czyżby węgierskie?) iiii jest kilka razy lepiej niż jak w przypadku baniek- daleki porządny strumień światła.

 

Pozdrawiam i polecam Philipsy oraz te Tungsramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

w samuraju też mam gniazda R2. Wcześniej siedziały tam żarówki starego typu, a zmieniłem tak jak Ty, na R2 ale halogenowe, też z dwoma żarnikami. Taka krzyżówka H4 i R2. Tylko że ja włozyłem akurat philipsy model VISIO - nie mylić z vision. Różnica jest spora, ale nie dramatyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

czy dozwolone jest stosowanie LEDów w postojówkach? ja mam notka tak wiec on ma postojkówi odzzielone od mijania choc w mijania tez wlozyłem ala "ksenony"...ale postojówki daja wrazenie swiecenia na niebiesko choc sa białe W5W...czy ktos miał problemy z miśkami kolaborantami /czyt. drogówka/w zwiazku z tymi LEDami W5W lub H4 ala "ksenon"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dozwolone jest stosowanie LEDów w postojówkach? ja mam notka tak wiec on ma postojkówi odzzielone od mijania choc w mijania tez wlozyłem ala "ksenony"...ale postojówki daja wrazenie swiecenia na niebiesko choc sa białe W5W...czy ktos miał problemy z miśkami kolaborantami /czyt. drogówka/w zwiazku z tymi LEDami W5W lub H4 ala "ksenon"??

 

Przepisy okreslaja barwe, nie ma zabronionych LEDow o ile kolor jest wlasciwy :) tez mam biale ledy w postojowkach i daje to niebieska poswiate... jak sie beda czepiac bede sie klocil poki co nie mialem kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AdrianBC

Osobiście zakładałem Philipsy Blue Vision H1 w Fiacie Brava różnica w barwie światła patrząc na reflektor jest wyraźna w porównianiu ze zwykła "żółtą" żarówką, światło jest bardzo białe, pod pewnymi kątami z niebieską poświatą, w nocy bardzo dobrze odbija wszelkie oznakowania na drodze(białe pasy na jezdni, znaki itp.) ale czy mocniej święcą od standardowych żarówek to nie jestem przekonany. Niestety w nocy, na mokrym asfalcie światło dawane przez BV gdzieś "wsiąka" a co za tym idzie widoczność jest nienajlepsza i to jest słaby punkt tych żarówek. Zakładałem je rok temu, świecą do dziś.

 

Jeździłem też na Philips Premium +30% H4 w Oplu Astrze GSI, znacznie lepiej świeciły od standardowej żarówki ale czy o 30% to nie jestem w stanie stwierdzić :-). Przejeździły pół roku a później nie wiem bo sprzedałem auto :-P

 

Osobiście po przestudiowaniu testów żarówek w magazynach motoryzacyjnych i forów dyskusyjnych w internecie, zdecydowałbym się na Philips Power2Night GT150. To połączenie Blue Vision i Premium +50% a cenowo wychodzi praktycznie tyle samo co za BV... i jutro takie właśnie kupuje bo mi wczoraj jedna padła w primerce :-P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie typu "na blondynke"

 

Czy w Primerze z 1999 roku uzywano zarowek typu H7 czy H4?

 

U mnie zarowki maja dwa wyjscia (koncowki) sluzace do wpiecia wtyczyki. Na zarowkach nie ma zadnych oznaczen.

 

Z tego co sie orientuje, to zarowki H4 mialy trzy koncowki.

 

Chce kupic zarowki Philipsa i znalazlem kilka roznych modeli, min. H1, H4 i H7 i nie wiem ktory bedzie pasowal do mojej Primery.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...