Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

micra k11 0-100km/h


elektryk1e
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość johny_fellow
silnik w Micrze do cichych się nie zalicza... Albo raczej wygłuszenie kabiny

No raczej wygłuszenie a ściślej jego brak. :)

 

BTW - zdziwiłem się jak stary Mitsu Galant mnie wyprzedził z taką prędkoscią...

Mnie ostatnio koleś w MB Vito przy 160km/h chciał wyprzedzać ale jak depnąłem do 180km/h to wymiękł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko;)

ja kiedys wrac z uzytkownikiem Bieniu:) i jego siostra jego micra polecielismy rowne 180kmh tak licznik pokazywal i z tego co pamietam to jego micra pieknie zapinała;)

powinienem miec jeszcze gdzies jej fotki to wrzuce lub sam bieniu niech wrzuci:)

pozdro :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasz87

a w silniku co bylo dlubniete?

W tej Micruni do kj-esow był tylko załozony stożek wysunięty , aż do chłodnicy to jedyna modyfikacja :) (wywalone tylnie siedzenia i nie potrzebne elemety tapicerki , obniżona) ona tylko jeździ w rajdach a seteczke robi naprawde szybciutko hihih :)

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dudek81
BTW - zdziwiłem się jak stary Mitsu Galant mnie wyprzedził z taką prędkoscią...

Mnie ostatnio koleś w MB Vito przy 160km/h chciał wyprzedzać ale jak depnąłem do 180km/h to wymiękł :D

 

 

Sie nie dziwie, jakbym zobaczyl micre prujaca 180 to tez bym odpuscil i na wszelki wypadek trzymal sie pare kilometrow za toba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA

 

BTW - zdziwiłem się jak stary Mitsu Galant mnie wyprzedził z taką prędkoscią...

Mnie ostatnio koleś w MB Vito przy 160km/h chciał wyprzedzać ale jak depnąłem do 180km/h to wymiękł :D

 

 

Sie nie dziwie, jakbym zobaczyl micre prujaca 180 to tez bym odpuscil i na wszelki wypadek trzymal sie pare kilometrow za toba

chyba bylo z gorki :D albo masz mocno walniety licznik. Sorry, ale samochod z 55hp 1.0 silnikiem nie da rady jechac z taka predkoscia.

Mi sie udalo bujnac k11 do 160km/h(licznikowe) i nigdy wiecej tego nie zrobie trzeba byc walnietym, aby jechac tym powyzej 130km/h.

 

Co po pomiarow Gtechem...porowniajcie co jest napisane w najnowszym GT. W koncu gtech kosztuje 300zl a profi sprzet 20 000zl. Poza tym jak sie mierzy na ulicy to nie wiadomo czy ona jest dokladnie rowna...testowalem kiedys gtecha NXem to zawsze w jedna strone byly lepsze wyniki niz w druga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bullitt

co do dokładności pomiarów to oczywiście masz rację profesjonalny sprzęt to kolosalne pieniądze, ale taki G-tech też daje pewien obraz sytuacji i jest w miarę dokładny jak na porównanie z cenami profesjonalnego sprzętu, ale zauważ też że jak robiłeś pomiar to w jedną stronę mogłobyć delikatnie pod górkę a w drugą delikatnie z górki, a to też ma swój wpływ na przyspieszenie (niewielki ale zawsze )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie udalo bujnac k11 do 160km/h(licznikowe) i nigdy wiecej tego nie zrobie trzeba byc walnietym, aby jechac tym powyzej 130km/h.

 

Ja się pokulałem Tico 155 km/h. To dopiero są niezapomniane wrażenia :!!: 600 kg wagi, 0 kontaktu z podłożem i straszliwy ryk 3 cylindrowego 41 konnego silnika :P

 

Micrą nie miałem jeszcze okazji jechać ponad 120 km/h. Jak zacznę jeździć na działkę to sprawdzę ile się to maleństwo buja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj atez sie bujała praaaawei 170 km.h i nie bylo to z gorki i tyz nie bujam sie juz wiecej z ta predkoscią :P teraz krece ja max do 140-150 bynajmniej tyle da sie rozpedzic po miescie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz krece ja max do 140-150 bynajmniej tyle da sie rozpedzic po miescie

 

Bez urazy ale czy Ty jesteś normalny :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
Bez urazy ale czy Ty jesteś normalny

Jest normalny. Widziałem, gadałem, znam ADEX'a i powiem, że jest normalny :D

 

Kubuch powiedz czy sam nie lubisz czasem zaszaleć jak jakoś troszkę warunki temu sprzyjają :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubuch powiedz czy sam nie lubisz czasem zaszaleć jak jakoś troszkę warunki temu sprzyjają :?:

 

Pokaż mi gdzie w mieście są warunki do jazdy 150 km/h? Lubię przycisnąć ale po mieście nie zdażyło mi się nigdy jechać 150 km/h! Uważam, że to jest głupota totalna. Może z tą nienormalnością wobec ADEXa troszkę przesadziłem ale rozsądny to on chyba nie jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
Pokaż mi gdzie w mieście są warunki do jazdy 150 km/h?

Zaufaj mi, miejscami są :P

 

Ja sam kiedyś przez moje miasto ciąłem 140km/h i niejednokrotnie mam prędkość w granicach 100km/h jak się gdzieś spieszę etc a u mnie nie ma dwupasmówek w jednym kierunku itp. jakie występuja w większych miastach.

Wiem, że czasami jest to niebezpieczne ale ja staram się nie przekrać pewnych granic i przyznam Ci szczerze, że chyba jeszcze nie zdarzyło mi się przez ponad 5 lat za kółkiem stworzyć zagrożenia dla kogoś innego niż siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi gdzie w mieście są warunki do jazdy 150 km/h?

Zaufaj mi, miejscami są :P

 

Już widziałem takie miejsca. Jedną z takich dróg sam często jeżdżę. Długa prosta, 4 pasy oddzialone od siebie pasem zieleni, noc, 150 km/h i...

 

img7271qe9.jpg

 

P.S.

To jest Honda CRX, co się stało z kierowcą i pasażerem możecie się domyślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

No fakt zdarzają się i takie sytacje ale zawsze, wszędzie i przy każdej wyższej prędkości może Cię coś takiego spotkać, nie tylko w mieście.

 

Oczywiście żeby nie było niedomówień nie wychwalam pod niebiosa tych co zapierdalają jak wariaci, wyprzedzają na trzeciego etc. tylko mówię, że każdemu zdarza się lub zdarzyło się zaszaleć.

 

Kończe OT z mojej strony bo nie o wypadkach itp. jest temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubuch ale ty nie rozb ze mnie szalenca jezdzacego co dzien z taka predkoscia - napisalem ze WIECIEJ NIZ 140-150 sie nie da a nie ze smigam z taka predkoscia codziennie do pracy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubuch ale ty nie rozb ze mnie szalenca jezdzacego co dzien z taka predkoscia - napisalem ze WIECIEJ NIZ 140-150 sie nie da a nie ze smigam z taka predkoscia codziennie do pracy ;)

 

Spoko ;) Dobra nie róbmy więcej offtopa bo temat był o przyspieszeniu a nie o V max :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby czemu Micra nie mzona jechac powyzej 130 km/h ? Ja na krajowej jedynce jezdze jak jest pusto 150-160 km/h czasem nawet i 170 poleci. Jak dostawczaki tyle smigaja to czemu Micra nie moze.?? Na alusach jendak lepiej idzie szybko jezdzic bo sa szersze i hamowanie lepsze :). Ja tam lubie Moja micrunia szybko jezdzic zwlaszcza w nocy jak jest pusta droga :)

A wczoraj za takim Oplem dosatwczym przelecialem przez Włocławek w kierunku na Łódz 140 km/h... Ponziej lecielisy 150-160 i na radyjku troche pogadalismy. Normalnie tyle nie jezdze w zabudowanym ale wczoraj trafil sie dobry ,,zając'' i troche mi sie spieszylo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, naszego forumowego kolegę Bombla za kółkiem.

 

Moja Micra jakoś dziwnie się zachowywała podczas pomiarów. Chodzi o to, że jak jechałem I-szy przejazd ja z Bomblem, który gabarytowo jest pokaźniejszy ode mnie cyknąłem 13,43s. później jak jeździłem sam to czasy oscylowaly w granicach ok.16s. a jak usiadł sam Bombel to wykrecił 12,47s (mam nawet 3s filmik nagranego G-TECH'a z tym czasem :) ). Dlatego patrząc na powyzsze wyniki doszliśmy do wniosku, że ogromne znaczenia miała przyczepność i odpowiednia waga kierowcy pojazdu (ja poprostu byłem za lekki).

czasy z gtecha mają to do siebie że nie są zbyt precyzyjne[różnice z pomiarów mogą wynikac zprostej przyczyny-im bardziej zużyty zawias tym lepsze czasy,poprostu przód podnosi się ku górze,bo amory do d,,,albo się buja cały samochód]--precyzyjniej bedzie można zmierzyć na sztywnym zawiasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pablo_Snk

Właśnie kiedyś chcialem sprawdzić przyśpieszenie na G-tech'u, ale nie mam za bardzo jakiegoś lotniska czy pasa wyłączonego z drogi publicznej. moge tylko powiedzieć żę Vmax to 170km/h, a na poszczgólnych biegach to na 2-90km/h, 3-130km, 4-170, 5- o dziwo też 170 chyba że musiała być naprawde długa prosta to by do 175 doszło, ale za dlugo trzeba jechać z taką szybkością, wiec nie ryzykowałem nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...