Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Uszczelniacz wału korbowego


Gość Miras___

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko. Ile moze kosztowac taki uszczelniacz? I ile moze kosztowac wymiana tego, bo dzwoniłem do mechanika a on powiedział że około 200zł :zdziw: i wydaje mi się że coś mu się w głowie popie..... :zdziw: Z góry dzięki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek-ol

To zależy który uszczelniacz. Jeśli ten od strony skrzyni to może tyle krzyczeć. Trzeba wyjąć skrzynię i zdemontować sprzęgło wraz z kołem zębatym. Taki uszczelniacz kosztuje ok 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noto pięknie! muszę to wymienić bo mi olej cieknie. Chyba że podjade do niego a moze okaze sie cos innego. Ale z tego co widzialem to cieknie na laczeniu skrzyni a silnika :( Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak jak koledzy powiedzieli jeśli cieknie Ci z wału od strony skrzyni to robota jest droga, bo trzeba zdemontowac skrzynie wraz z dociskiem, tarczą sprzęgła i kołem zamachowym, bo uszczelniacz jest pod nim. Żeby odsunąć skrzynie (jeśli jest na nią miejsce) to będzie trzeba porozpinać półosie (jeśli skrzynie nie wyjmujemy tylko odsuwamy to wystarczy półosie powyjmować z piast wtedy nie będzie trzeba spuszczać oleju ze skrzyni), odkręcić skrzynie z poduszki i oczywiście odkręcić ją od silnika. Roboty troche jest, ale na szczęście nie jest to jakoś strasznie trudne podobnie jak wymiana uszczelniacza. Jak będziesz już to robił to może pomyśl o wymianie przynajmniej samej tarczy sprzęgła, bo to jedna robota, koszt nie jest jakoś strasznie większy a będziesz miał już spokój z tą stroną na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...