Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dystanse zakładane na piastę - koła tylne


Gość j4r0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od pewnego czasu denerwuje mnie jeden fakt w mojej Primerze. A mianowicie fakt że koła z tyłu bardzo chowają się w nadkolu. Jeszcze do niedawna miałem koła 14" stalowe z ET 45. (nissanowskie orginały)

 

Zamieniłem to na alusy od Prelude 15/6.5" z ET 38, ale to nie rozwiązało do końca mojego problemu. O ile Osadzenie kół przednich jak dla mnie jest OK, o tyle tyl wciąz wyglada kiepsko. Przy wyborze felg oczywiście miałem na myśli fakt że prawie wszystkie fele z rozstawiem 4x114,3 miały ET w okolicach 45, a chyba wszystkim jest wiadomo że czym większe ET tym bardzej koło chowa sie w nadkolu. Zresztą moje koła letnie 15" (orginalne alusy od P11.144) z ET 45 prezentuja sie tak samo.

 

Teraz pytanie: co sądzicie o zamontowaniu dystansów na tylne koła piasty, jak to się sprawdza w praktyce, no i wreszcie ostatni delemat jak bym sie juz zdecydował na takie rozwiązanie - jaki rozmiar wybrać - na oko brakuje mi od 10-15mm.

Tu obrazek z allegro jednej z firm zajmujących sie wyrobem takowych dystansów

150556348_4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dorobisz się takowych dystansów daj znać jaki jest efekt bo myślałem o tym samym.

Nie wiem tylko czy wiesz, że wraz z dystansami będziesz musiał zaopatrzyć się w dłuższe szpilki, bo fabryczne są piekielnie krótkie...

 

P.S. Kiedyś słyszałem opinię jedego kolego który założył dystanse tylko na tył w swoim aucie, że od tamtej pory strasznie zaczęło pływać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na foto które zamieściłem

Dystanse które ta firma sprzedaje maja juz szpilki a na te które wystają z piasty zakłada się dystans i mocuje śrubami które chowają sie w otwory na dystansie.

 

Dla przykładu na fotach pokazuje jaki efekt mam

main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=2231&g2_serialNumber=2

 

a jaki efekt docelowy mi chodzi:

main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=2595&g2_serialNumber=2

main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=2598&g2_serialNumber=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na foto które zamieściłem

Dystanse które ta firma sprzedaje maja juz szpilki a na te które wystają z piasty zaklada sie systans i mocuje śrubami ktore chowaja sie w otwory na dystansie.

A jak szpilki oryginalne jednak będą trochę dłuższe i będą wystawać to co? Obetniesz je? :)

Jakoś nie lubię dystansów z własnymi szpilkami. Już kiedyś znałem takiego jednego co kupił coś takiego bo chciał zmienić sobie rozstaw śrub...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi sie dodzwonić do tej firmy i sprawa wygląda następująco:

- dystanse takie jak na zdjęciu (czyli razem ze szpilkami) zaczynają sie od grubości 22 mm

pomijam ich koszt ~120 pln/szt.

- sa jeszcze przelotowe zaczynające sie od 5m, ale problem przy nich jest taki ze trzeba wymieniać tez szpilki (koszt dystansów ok 2x50 + 8x20 za szpilki) problem polega na tym ze dystanse i szpilki kupuje sie u kogo innego.

 

Nadal czekam na wrażenia od posiadaczy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dystanse, może i poprawiają wygląd samochodu ale powodują szybsze zużywanie łożysk z uwagi na asymetrię felgi względem łożyska.

Osobiście wolałbym założyć szersze felgi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal czekam na wrażenia od posiadaczy

W aucie mojej żony były zamontowane dystanse (20mm) na tylną oś. Nie zauważyłem żadnego pływania podczas jazdy. Mam tylko felgi stalowe, więc efekt poszerzenia był niewiele widoczny. A czasami nawet to przeszkadzało (auto jest sporo obniżone i zdarzało się, że na wybojach opona ocierała o błotnik). W związku z tym zdjąłem je i nie ma wielkiej różnicy w prowadzeniu auta.

P.S. Nie doświadczyłem szybszego zużywania się łożysk, chociaż jest to element szczególnie wrażliwy w tym samochodzie.

Dla zainteresowanych fotka z omawianymi dystansami:

obraz005rx9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) W związku z tym zdjąłem je i nie ma wielkiej różnicy w prowadzeniu auta. (...)

 

Kristobal: czy to może przypadkiem oznaczać że masz je do odsprzedania ? :D

Czytaj ze zrozumieniem :)

Kristobal napisał "w aucie mojej żony"... AFAIK Primerą nie jeździ żona, ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristobal: czy to może przypadkiem oznaczać że masz je do odsprzedania ?

Myślałem też o sprzedaży, ale niestety do Nissana one nie pasują. Tamte dystanse przykręca się tymi krótkimi szpilkami, widocznymi na fotce, do bębna, a koło przykręca się fabrycznymi szpilkami do tych dystansów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...