Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Woda w kabinie


Tomaszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dzisiaj po ulewnym deszczu zauwarzyłem ze na dywaniku od strony pasazera jest mała plamke wody :( zlokalizowalem prawie miejsce i mokro jest za filtrem kabinowym. Czy ktoś miał taką przygode i wie moze od czego zacząć zeby to naprawić?? Jak ta woda może wpływać?? Gdzie uszczelnić? Dotyczy N15 :)

Dzieki za wszelkie sugestie!!

 

Pozdrawiam i WESOŁYCH ŚWIĄT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat był już poruszany więc wystarczy poszuakć. Dodam, że ja też mam coś takiego i na początku się zastanawiałem skąd ta woda. Poczytałem jednak forum i wg. mnie nie ma się czym przejmować. Tylko gumowe dywaniki żeby były i już. Ten typ tak ma i juz.

 

Pozdrawiam :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że ja też mam coś takiego i na początku się zastanawiałem skąd ta woda. Poczytałem jednak forum i wg. mnie nie ma się czym przejmować. Tylko gumowe dywaniki żeby były i już. Ten typ tak ma i juz.

Chyba sobie Kolego żartujesz. Nawet w Żukach i Nysach jak się lało do środka to nie było normalne i nikt nie mówił, że ten typ tak ma...

W pierwszej kolejności sprawdź przegrodę grodziową pomiędzy kabiną a komorą silnika, jest tam parę otworków, może w którymś guma sparciała lub coś podobnego.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zadnym wypadku ten typ tak nie ma. Pamietaj o tym ze zanim wspomniana woda znajdzie się na dywaniku - nawet gumowym. To wczesniej musi pokonac jakąs drogę, a ta droga wiedzie przez elementy ktore nie są przystosowane do odprowadzania wody, ani nawet do dluzszego kontaktu z większą jej ilością. A skoro nie są do tego przystosowane - to z tego wniosek ze moze im to predzej czy pozniej zaszkodzic.

 

Dlatego lepiej sprawdz skad Ci sie leje i czym predzej postaraj się usterkę usunąć, a przy okazji obejrzyj cała trasę wody czy aby wszystko tam dobrze wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie!

Tej wody to jest tyle co kot napłakał i zdarza się naprawdę rzadko. Nie jest to powód żeby robić z tego aferę. Z tego co wyczytałem na tym forum to woda przedostaje się przez filtr kabinowy. Do filtra dostaje się przez szczelinę która jest między szybą a uszczelką. Niestety nie wszystko Japończyńcy dobrze robią i im też przytrafiają sie błędy.

 

Pozdrawiam :mikolaj:

 

P.S.

 

Tutaj poczytajcie: http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...t=woda++kabinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym linku jest podane przykładowe rozwiązanie dla zapobiegnięcia cieknącej wody, ale innych miejsc przecieku może być więcej.

Najważniejsze to znaleźć przeciek i zatkać. Wilgoć wewnątrz samochodu to naprawdę niemiłe zjawisko, zwłaszcza że po pewnym czasie wyczuwalny może być lekki zapach "stęchlizny"...

Moim zdaniem również nie ma się czym przejmować, ale uszczelnić trzeba koniecznie :)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...