Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie jeździ ......:(


Gość tuptus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki bardzo prosze o pomoc !! Mianowicie ruszyłem dość raptownie żeby zdąrzyć na światłach i przy próbie ruszania usłyszałem głośne gruchotania z pod spodu samochodu. Stanął w miejscu. Silnik pali wszystko chodzi tylko po wrzuceniu biegu słuchać gruchotanie a samochód stoi w miejscu. Mogę nawet wrzucić jedynkę odpuścić sprzęgło a samochód nie rusza. Jak znajomy mnie holował też było słychać to gruchotanie :( .......

 

Co to może być ?? przegub, sprzęgło ??

 

Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam

 

Zrospaczony użytkownik Primerki P11 z 1996 r.......:( :/ :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem jej tak zostawić pod obcym domem. Holowałem ją jakieś dwa kilometry i powolutku.

 

Półoś to droga sprawa ?? Ile kosztuje wymiana ?? :(

 

[ Dodano: Czw 21 Gru, 2006 01:41 ]

No i jeszcze musze ją zawieść jakieś 2 - 3 km do warsztatu. Czym grozi holowanie w takim stanie ?? Nie chce brać lawety ,zeby przewiozła mnie te 3 km bo wyjdzie drozej niz za naprawę.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można holować ale jeśli przednie koła jadą na takim wózku-motylku :) jeśli się urwał całkowicie to miejszy kłopot, ale jeśli zrobiło się z niego kolanko to zadziała jak spory mikser pod twoim autkiem :diabel2: Dużo było tematów o tym poszukaj.... Koszt kilkaset złotych najpierw zajrzyj na www.motomax.pl tam już dobrze poznali posiadaczy p10tek :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pękła półoś i to w miejscu gdzie jest sztywna :galy: :galy: . Jak wjechałem na kanał mechanik powiedział ,że to już czwarta osoba, która przyjeżdza do niego z tą wadą w tym roku - zatem jest to jakaś wada konstrukcyjna. Przeguby i cała reszta ok. Na wskutek holowania kikut który sterczał z przegubu uszkodził łącznik stabilizatora.

 

Koszt naprawy z częściami ok 700zł :(

 

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

półoś 100% (mam w tym doswiadczenie po Pomorskim zlocie w Ustce :P) ,mi poszla prawa (dluzsza) ktora to zazwyczaj nie peka ,bo zazwyczaj to peka lewa w Primerach :) do mojej P10GT (los chcial ze jest dluzsza niz w P10SLX np) wygoogleowana kosztowala mnie 365zl + montaz u kuzyna w warsztacie 75zl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jeździ :)

Półoś wymieniona na fabrycznie nową, przegubki nasmarowane, wszystko jak ta lala.

Koszt 600 zł.

 

P.S. Pomimo moich próśb zostawienia pękniętej półosi mechanior zapomniał i ją wywalił. Chciałem ją zawieść do salonu Nissana w którym samochód został "zanabyty". Jest to wkońcu napewno wada konstrukcyjna. Potwierdził to człowiek, który robi półosie i mechanik robiący wymianę. Może komuś innemu się zechce..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytam, gdzie kupowałeś półośkę, bo jak patrzę na moją w miejscu gdzie jest taki gumowy pierścień to muszę być chyba na wymianę przygotowany- rdza i wżery :okulary2: . Może by zapobiec i wymienić, żeby nie narobiła szkód. Dobrze że twoja bryczka już cacy :)

 

wesołych i do siego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten wątek:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...asc&start=0

 

Moje posty są opatrzone ładnymi fotkami :D

 

Dokładnie tak wyglądała sytuacja z u mnie. Z tym,że naszczęscie kikut się nie zablokował. Półoś zakupił mi warsztat w którym robiłem naprawę. Samochód robiłem przy ul. Reymonta za salonem Nissana ( w Warszawie). Polecam bo zrobili to dobrze niemalże od ręki i raczej nie zadużo wzieli. Sama półoś kosztowała 350zł (sama sztyca), przełożenie przegubów 150zł (samemu bez odpowiednich urządzeń nie da się tego zrobić). Radzę wymienić tym ,którzy zauważyli takie wżery i z pewnością nie ruszać raptownie.

 

P.S. Spawanie półosi w samochodzie o takiej masie i wymiarach to strata pieniędzy i bez urazy ale... kretyństwo....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za namiary, po nowroku trzeba się przymierzyć. na pewno nie będę ruszał z gestem :D nawet jak bym chciał :sylwester:

 

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...