Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

słaby cd20


Gość Zbyszek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

 

jestem posiadaczem nissana primera p10 z 1994

auto jak dotąd spisywało się nieżle ale ostatnio

zauważyłem ostry spadek mocy.żeby poruszać

się w miarę płynnie muszę go kręcić do 3500 obr/min.

a przy wyprzedzaniu zawszę muszę redukować.

wymieniłem filtr paliwa,powietrza i ...nic

proszę o radę i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie przepływomierz. Taki czujnik w okolicach filtra powietrza. Jeżeli znajduje się tam czujnik to wypnij węża aby powietrze nie szło przez filtr i przepływomierz jeżeli nie będzie różnicy w mocy to raczej napewno przepływomierz jest uszkodzony. Niestety trochę to kosztuje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie przepływomierz. Taki czujnik w okolicach filtra powietrza. Jeżeli znajduje się tam czujnik to wypnij węża aby powietrze nie szło przez filtr i przepływomierz jeżeli nie będzie różnicy w mocy to raczej napewno przepływomierz jest uszkodzony. Niestety trochę to kosztuje :/

 

to nie jest raczej przepływomierz :mikolaj: ..

... a element systemu EGR, który występował tylko w niektórych autach z silnikiem CD20...

 

....a o EGR... było już dużo pisane...

 

ps.

to są proste i wdzięczne silniki...

jesli wymieniłeś filtry... to ja bym szukał.... np. czy pompa jest wyregulowana ok. , a może paliwo ....

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paliwo jest ok.tankuję na bp, pompa tez jest raczej w porządku bo dobrze odpala i nie dymi,

zastanawiam się czy moje autko posiada przepływomierz, bo na allegro było takie cudo,

ale od silnika z egr z 1992 u mnie egr nie ma, ale zauważyłem,że gdy popuszczam delikatnie

pedał gazu to w czasie jazdy lepiej wchodzi na obroty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy moje autko posiada przepływomierz

 

Myślałem, żeśmy już ustalili, że nie posiada. A zmierzam do tego, czy czasami sprzęgło się nie ślizga, luz na pedale jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w CD20 nie było przepływomierza.... bynajmniej ja go w tych silnikach nigdy nie widziałem...

...czasami tylko ktoś pokazywał na zawór podcisnieniowy (element EGR przy filtrze powietrza) i ...MÓWIŁ ŻE TO PRZEPŁYWOMIERZ.... :)

 

przejrzyj jeszcze raz całą drogę powietrza... układ doprowadzenia paliwa...

 

ps. moje auto ma podobne objawy... i miało odkąd jestem jego właścicielem... mój znajomy też jeździ sunny z CD20 (o kilka lat młodsze) i jego auto ma identyczne osiągi..

 

...wiec albo to norma.... albo żyje w nieświadomości... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło jest w porządku, na pewno się nie ślizga,ale wymieniałem klocki i nie wiem jak u ciebie,ale u mnie koła obracają się ze sporym problemem.zaciski są ok.łożysko mam nowe

czy te opory w toczeniu mogą znacząco wpłynąć na dynamikę auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy o jakim oporze mówimy...

.... jadąc na hamulcu ręcznym... na pewno odczujesz różnicę w dynamice auta..

 

 

... skąd opór - czy koła grzeją się podczas jazdy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te opory w toczeniu mogą znacząco wpłynąć na dynamikę auta?

 

Mogą. To jedno koło trzyma? Czy wszystkie? Może linki ręcznego nie cofają się? Trzeba chyba tę sprawę wyjaśnić na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymają przednie koła, oba tak samo zaciski są ok. Mam jedno nowe łożysko, ale mimo to

koło ciężko się obraca.

 

 

Może jeżeli poluzuję śrubę od przegubu to coś zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy popuszczam delikatnie

pedał gazu to w czasie jazdy lepiej wchodzi na obroty

czyli za ostro wciskasz gaz... sam znalazłeś odpowiedź na to pytanie... i jest to prawda... zbyt mocne wciśnięcie gazu dławi silnik ale wystarczy popuścic do momentu odczuwalnego przyśpieszania i jest ok...

 

poza tym - wg mnie i moich odczuć - ten silnik dobrze idzie od 2500 do 4000 (no powiedzmy do 4500 ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeżeli poluzuję śrubę od przegubu to coś zmieni?

 

Jeśli myślisz o tej dużej nakrętce, to lepiej zostaw ją w spokoju, bo będą jakieś straty. Jeśli myślisz, że to wina łożysk, to by znaczyło, że coś zostało spieprzone przy montażu. Zacierające się łożysko może z większym oporem się obracać, ale jednocześnie powoduje cholerny hałas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie przepływomierz. Taki czujnik w okolicach filtra powietrza. Jeżeli znajduje się tam czujnik to wypnij węża aby powietrze nie szło przez filtr i przepływomierz jeżeli nie będzie różnicy w mocy to raczej napewno przepływomierz jest uszkodzony. Niestety trochę to kosztuje :/

 

to nie jest raczej przepływomierz :mikolaj: ..

... a element systemu EGR, który występował tylko w niektórych autach z silnikiem CD20...

 

....a o EGR... było już dużo pisane...

 

ps.

to są proste i wdzięczne silniki...

jesli wymieniłeś filtry... to ja bym szukał.... np. czy pompa jest wyregulowana ok. , a może paliwo ....

 

Pozdr.

 

 

Trzecie zdanie "jeżeli znajduje się". Nie twierdziłem, że tam jest tylko napisałem żeby sprawdzić i jeżeli jest to dla mnie byłby głównym podejrzanym. Widzę jednak, że rozbawiłem kilka osób.

 

Zbysiu w pierwszym poście piszesz, że ostatnio Twój samochód stracił na mocy, a w ostatnim to, że za dużo od niego wymagasz, bo miałeś przerwę?

Nie do wiary!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nissan odpadł by w przedbiegach jak się sprawują wasze diesle

 

Ja coś widzę, że ty nie jesteś pewny, czy ten silnik jest w normie. Jak jest dobry to idzie nim podejść pod 200. Nie znasz jakiegoś użytkownika takiego samego w okolicy, żeby się przejechał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod 200 ??

 

w sunny z CD20 prędkość max. (bo chyba o nią chodzi) wg książki to 165km/h, w primerze może być trochę inna (zależy od przełożeń skrzyni), a różnice to 10-15 km/h, ale żeby 200... ide się upić bo ja jechałem 160 i myślałem że to już ameryka ale 200 ....

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale żeby 200... ide się upić bo ja jechałem 160 i myślałem że to już ameryka ale 200 ....

Koleś ma jeszcze mandat sprzed kilku lat. Oczywiście 500 PLN. 182kmh, a można było 80kmh. Mowa o P10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Może i mnie coś Podpowiecie.

Kupiłem niedawno Primerę z cd20. Samochód równo przyspiesza od ok. 2000 obr/min, ale jego prędkość max to tylko 140 km/h. Czy to normalne?

Mam też wrażenie, że jest słabszy niż powinien, hamulce nie blokują, sprzęgło nie ślizga się. Silnik nie dymi i odpala bez problemu.

Podpowiedzcie coś proszę. Do tej pory jeździłem Almerą, ale benzyną, więc nie mam porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może i mnie coś Podpowiecie.

Kupiłem niedawno Primerę z cd20. Samochód równo przyspiesza od ok. 2000 obr/min, ale jego prędkość max to tylko 140 km/h. Czy to normalne?

Mam też wrażenie, że jest słabszy niż powinien, hamulce nie blokują, sprzęgło nie ślizga się. Silnik nie dymi i odpala bez problemu.

Podpowiedzcie coś proszę. Do tej pory jeździłem Almerą, ale benzyną, więc nie mam porównania.

Mnie sie wydaje ze to za malo.Kuzyn ma takiego diesla i lecial licznikowe 180.Niech sie fachowcy wypowiedza :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...