Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Osłona termiczna kolektora wylotowego


Gość Andrzej N.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrzej N.

Witam!

 

Wywalilem ostatnio ta oslone, bo sie rozleciala i brzeczala. No i teraz sie zastanawiam, czy ona czasem nie jest jednak potrzebna... Dosc blisko kolektora jest np. alternator, boje sie, zeby mu nie zaszkodzila wysoka temperatura. Poradzcie prosze, czy moge jezdzic bez tej oslony, czy jednak powinienem skombinowac nowa?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolaczam sie do tegoz zapytania :) Co prawda w swojej Primerze pozbylem sie juz dosyc dawno tej oslony (z tego samego powodu-brzeczenie) i nie zauwazylem jakichs zmian w pracy auta, ale zawsze warto wiedziec czy skoro bylo fabrycznie zamontowane to jest to element niezbedny???

 

Pozdrawiam

Cin3k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:) chyba jednak jest potrzebna ta oslona :( zaraz jak zakupilem nyse w niemczech na autostradzie mailem maly problem:( LATO-jadac z predkoscia kolo 150 km/h nagle korek , stoje jakies 10 min z wlaczonym silnikiem bo nie wiem co jest grane .okazuje sie ze wypadek :kosci: wylaczylem silnik i ide zobaczyc co sie dzieje na drodze .po powrocie okazalo sie ze wywalilo mi plyn chlodzaczy a wlasnie nie posiadam tej oslony termicznej i caly zar z kloektora wydechowego wlil mi na chlodnice!!! tylko nie wiem czy u mnie jest cos zrypane bo jak sie wlaczy nawet wentylator zeby schlodzoc temperature to po wylaczeniu zaplonu automatycznie jest tez wylaczony wentylator!!!!! czy u Was jest tez tak samo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś nie wyłączył silnika to by się nic nie stało... Tak wentylator wymuszał obieg powietrza i luz.

 

Ja swoją primą smigałem pare ladnych lat bez tej oslony i żednych niepokojących efektów nie odnotowałem. Ale pod maską było sporo cieplej - jak sie ma stożka to trzeba zadbać by ssał zimne powietrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę juz prawie 2 lata bez tej osłony i nic niepokojącego nie zauważyłem. Zdjąłem ja zresztą po konsultacji z mechanikami od nissana - twierdzili, że to tylko kolejny, niepotrzebny , japoński "wynalazek". :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi osłonami już tak jest... u mnie też brzęczała, ale ponaginałem ją trochę i zostawiłem. Mija już rok i do tej pory nie było jej słychać. Jak zacznie brzęczeć to ją wywalę - wydaje mi się że bez niej aż tak wielkiej różnicy z temperaturą nie będzie. :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...