Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przykłady nieudolnego montażu instalacji gazowych


Tomaszek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pożalił mi się kolega że po założeniu instalacji gazowej w Siewierzu Lanos nie chce jechać i gaśnie

Jak otworzył maskę to zdębiałem takie partactwo :!: normalnie bym ich lał :wpale:

 

IMG_3671.jpg

 

IMG_3670.jpg

 

IMG_3667-1.jpg

 

IMG_3669-1.jpg

 

Zaproponowałem mu blosa na jego kłopoty :one:

Po montażu był w szoku że auto nagle dostało kopa :056:

Był mega zadowolony :564:

Wprawdzie na fotkach nie zdążyłem ładnie powycierać silikonu i założyć filtr na odmę

Ale i tak widać różnice w poprawnym montażu ;)

 

IMG_3675.jpg

 

IMG_3678.jpg

 

 

IMG_3677.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw tylko położenie samego blosa - powinien być możliwie pionowo ( w osi śruba, kolanko węża) i będzie miodzio.

 

Nie da rady walła by go maska

To że nie jest pionowo to nie przeszkadza

Nawet do góry nogami można założyć i dobrze chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśłi chcesz by blos działał jak najdłużej to ustaw go w pionie :) olej nie rozpuści gumy :)

jeśli niema miejsca to radził bym wstwaić jakieś kolanko z nierdzewki pod kontem 45° i wywalić filtr powietrza a w to miejsce jakiś ładny stożek :) z osłoną termiczną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem czy doczytałeś ale to nie moje auto aby jeszcze stożek zakładać ale jak by chciał ;)

A tak w ogóle to temat o partactwie przy zakładaniu miksera :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maddrajwer

Nie obraz sie - chce tylko pomoc ,ale kolega

jeśłi chcesz by blos działał jak najdłużej to ustaw go w pionie
ma racje. Dlatego tez napisałem Ci o położeniu blosa. Swoją drogą jak już jest blos to stożek jest w porównaniu z nim małym wydatkiem a poprawia jego funkcjonowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem zlecenie na założenie blosa a nie stożka :583:

Kolega z lanosa chce tylko aby auto jeździło normalnie nie gasło na światłach itd.

Większość z nas chce mieć wszystko jak najtaniej nie rajcuje go następny wydatek

 

Z odpowiedzi na temat wnioskuje że to ja źle założyłem blosa

A gaziarze bardzo dobrze mikser :zdziw: :(::

 

Czy nikt nie zauważył jak pozaginany jest dopływ powietrza :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie że poprawa jest widoczna odrazu :one: ale forum jest od tego by było jeszcze lepiej :) ale w końcu to Deowaeeee :P a nie Nismo :D wienc niema co sie szczypać :D Pozdrowionka Wesołych świąt :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maddrajwer

Tomaszek, uśmiechnij się. Bardzo dobrze że koledze zaproponowałeś blosa, równie dobrze że zamontowałeś go tak że oś jego kanałów jest w poziomie. Fajnie też że się pochwaliłeś i napiętnowałeś partaninę niektórych "fachowców", od tego jest to forum. Zaś moją uwagę potraktuj proszę jako wskazówkę. Po to ją napisałem żeby kolega cieszył się pełną wydajnością jak i trwałością blosa. Poprostu w takim położeniu frakcje oleiste gazu skraplają się na membranie i uszkadzają ją.

 

A tak w ogóle to wesołych świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ale mu pozaginali dolot.....

co za partacze.... :027: osobiście poprawiałem instalacje gazowe sam 2 x:

- pierwsza w Primerze - pozaginane węże wody - ani grzania w kabinie, ani grzania reduktora

- druga w Toyocie, gdzie wężyk podciśnienia wkręcili prosto pod wężem chłodnicy - chłodnica nieruchomo, a kolektorem trzepie - wiecie co się stało, wyłamało trzpień w kolektorze (plastikowy kolektor). Musiałem nawiercać i kleić kolektor - makabra... Druga sprawa to za blisko sterownik gazu silnika - przegrzewał się - przeniesienie sterownika poza komorę silnika rozwiązało problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu w takim położeniu frakcje oleiste gazu skraplają się na membranie i uszkadzają ją.

Więc za jakieś 100 tyś km (o ile daewoo tyle wytrzyma) się je wymieni na nowe - nie jest to jakiś wielki wydatek :)

 

Ps. Tomaszku by ograniczyć trudności z pracą silnika przy tej obudowie przeplywki zrob sobie nową z rurki np. PCV czy tam aluminiowej FI70mm nawiercisz w niej dziurkę coby te druciki były w środku a sam czujnik możesz przykleić na silkon ( w przyszłości idziego odskrobać) albo zrób jakąś podstawkę np. z drewna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...