Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Podświetlenie zegarów w k-10


Gość Sound_Craft

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sound_Craft

Witam!

Kto wie czy jest jakas mozliwosc zmiany podswietlenia zegarow tablicy rozdzielczej w k-10?

bo z tego co widze to wkład który znajduje sie w tej calej tablicy jest koloru zielonego i mysle ze zmiana koloru zarowek czy moze diody led niewiele dadza chyba......jesli ktos wie prosze pisac.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja probowalem z ledami niebieskimi, ale efekt byl bardzo mizerny.... bynajmniej nie przez to ze kolor sie nie zgadza, bo wyszlo dobrze... ale led nie rozswietla na wszystkie strrony jak zarowka, tylko daje swiatlo skupione... trzebaby bylo zrobic z kilku ledow skierowanych w rozne strony jedna taka "zarowke" i wtedy mysle ze byloby dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem kiedyś nad innym patentem. Jak wyjmiesz tarcze to zobaczysz że od tyłu są pokryte "czymś" zielonym Wystarczy tylkowytrzeć delikatnie to "coś" papierem ściernym i np zamiast tego dać jakąś kolorową plexi czy coś w tym rodzaju, potem zdjąć kondony z żarówek i założyć tarcze z przyklejoną plexi i gotowe :P Drut mod po prostu :P

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To będzie raczej problem to jest zielone pleksi czy coś takiego i nie da się tego zetrzeć ani zmazać acetonem.

co najwyżej zrobić od nowa zegary ale to już jest troszkę problem chyba że ktoś coś takiego robił i może sie pochwalić z chęcią skorzystam bo chciałbym białe podświetlenie.

 

aha i tak wogóle to mam budziki do micerki zrobione corelu z czcionką taką jak w primerce z 2001 roku to chyba p11.

jak by ktoś chciał to mogę na miala wysłać. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze wczesniej nie wiedzialem ze mozna te filtry wyskrobac :)

Kupilem licznik z obrotkiem - niestety byl on tuningowany - tuning polegal na zaklejeniu szybki folia do przyciemniania szyb, wywalenia z zarowek zielonych filtrow i wstawieniu zwyklych zarowek pomalowanych chyba niebieska plakatowka. W nocy jakos to wygladalo, ale w dzien nie bylo widac nic.

Bylem zmuszony cos z tym zrobic - filtry ze starego licznika nie pasowaly, a bez nich za mocno swiecilo po oczach.

 

Podswietlenie w dwoch kolorkach z diod LED z allegro - 8 niebieskich, 8 zielonych i 2 czerwone. Do tego prosciutki ukladzik do regulacji jasnosci - potencjometr obok regulacji wysokosci swiatel. Pot. na maksa w lewo swieci zielony - po srodku nic - na makasa w prawo niebieski.

Zdjatka slabo to oddaja, musialbym balansem bieli pokombinowac bo kiepski ten niebieski kolor ;)

 

PICT1319WinCE.jpg

 

Zielony Niebieski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...