Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P11 tłumnik środkowy


Gość Dziudak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po wymianie tłumnika końcowego i kata mam wrażenie ,że dalej jest za głośno , czy tłumnik środkowy też może aż tak buczeć ? Żałuję , że nie wymieniłem od razu całego układu , założyłem bosala . Czy wymiana środkowego tłumnika pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który tłumik bardziej jest odpowiedzialny za głośność układu, środkowy czy końcowy. Mam też założoną strumiennicę. Zmieniłem końcowy tłumik z seryjnego na przelotówkę z kwasa i dźwięk jest przyjemny, ale na wyższych obrotach robi za głośno. (SR20DE)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie tłumnika końcowego i kata mam wrażenie ,że dalej jest za głośno , czy tłumnik środkowy też może aż tak buczeć ? Żałuję , że nie wymieniłem od razu całego układu , założyłem bosala . Czy wymiana środkowego tłumnika pomoże ?

 

To zn. że masz nowego kat. :zdziw: ja bym w nowy nie inwestował chyba że sportowy :D

Po wywaleniu kat. który też spełnia funkcje tłumika robi się głośniej (bo ubyło jeden tłumik)

Środkowy też jest ważny jak jest stary wypalony to będzie głośniej

 

Który tłumik bardziej jest odpowiedzialny za głośność układu, środkowy czy końcowy. Mam też założoną strumiennicę. Zmieniłem końcowy tłumik z seryjnego na przelotówkę z kwasa i dźwięk jest przyjemny, ale na wyższych obrotach robi za głośno. (SR20DE)

 

Oba tłumią ale ostatni więcej

Przelotówka ma to do siebie że dużo mniej tłumi spaliny i tym samym hałas

Strumienice mogłeś sobie darować nic nie daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stumiennice dostalem razem z samochodem i mam zamiar jaknajbardziej ją usunąć.

A czy środkowy o większej pojemności uciszy troche układ? i czy ważny jest kształt? bo mogę dać np długi i wąski środkowy. Czy można tak zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stumiennice dostalem razem z samochodem i mam zamiar jaknajbardziej ją usunąć.

A czy środkowy o większej pojemności uciszy troche układ? i czy ważny jest kształt? bo mogę dać np długi i wąski środkowy. Czy można tak zrobić ?

 

dołaczam sie do pytania - wyadje mi sie że im większy tym lepszy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do pytania Tomaszka - w zamian za kata tłumnikarz wspawał mi jakiś nowy tłumnik . Czytając dalsze posty zastanawiam się czy rzeczywiście nie założyć jakiegoś większego tłumnika środkowego , no niestety jestem fanem raczej cichej jazdy . Aha,przypomniało mi się, kiedyś w Volviku 440 wypaliła mi się uszczelka pomiędzy kolektorem a silnikiem , objawy były podobne ,gdzieś "buczało" ale nie mogłem tego zlokalizować. Ale tam kolektor wychodził od strony kierowcy i wydało się przy okazji innych oględzin. Jak wymiana mnie nie zadowoli to spróbuję może wyciszyć środek za pomocą mat głuszących z allegro -> http://moto.allegro.pl/item150426085_boll_...ilcu_f_vat.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do pytania Tomaszka - w zamian za kata tłumnikarz wspawał mi jakiś nowy tłumnik . Czytając dalsze posty zastanawiam się czy rzeczywiście nie założyć jakiegoś większego tłumnika środkowego , no niestety jestem fanem raczej cichej jazdy

 

Jeśli masz w spawany tłumik za kat. to powinieneś mieć teraz trzy tłumiki ...

To więcej już nie ma co kombinować

 

Tomyddc i kmink dokładnie to ciężko powiedzieć np. że większy to lepszy

Dla tego bo to się wylicza względem układu ssącego

Jak robisz jakiekolwiek zmiany np. stożek to proporcje się zmieniają ...

 

[ Dodano: Sro 27 Gru, 2006 20:39 ]

Sorki za OT, ale chciałem się dowiedzieć ile dałeś za tłumik końcowy?

 

Do P11 kosztuje zależnie od firmy od 330zł. wzwyż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...