Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] dzwiek rozciogajacej sprezyny


Gość jojo78

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie jestem tu nowy od listopada jestem posuadaczem jak narazie zadowolonym almerki 1.4 z 1998 co mnie ostanio zaniepokoiło ruszajac przy nie rozgrzanym silniku słychac dzwiek jakby rozciogajacej sprezyny czy ktorys z was spotkał sie zpodobnym problemem za odpowiedz z gory dziekuje poz jojo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli myślisz o dzwięku który dochodzi z autka w momencie kiedy ruszasz za pierwszym razem po odpaleniu to:

 

- kiedys mi mechanior powiedział że jest to dzwięk z immobilizera

 

ale ostatnio miałem przez 2 miesiące niedziałający ABS (elektryka) i ten dzwięk się nie pojawiał, po uruchomieniu ABSu - dwięk zaczął się pojawiać znów.

 

Drogą dedukcji doszedłem że ma to coś wspolnego z ABSem :)

 

Dzwiek pojawia się tylko przy pierwszym ruszaniu po uruchomieniu auta. Pożniej juz nie. Chyba że zgaszę silnik i odpale go ponownie, to znow slychac przy pierwszym ruszeniu.

 

Od siebie dodam iż mam almerkę 5 lat i zawsze ten dzwięk slyszałem ( z wyjatkiem 2 miechow bez ABSu) i jezeli mowimy o tym samym dzwięku, to jest on jak najbardziej normalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie TYLKO podczas ruszania jest charakterystyczny stuk ABS (nie wiem czy można to porównać do rozciągającej się sprężyny).

Ostatnio jednak podczas jazdy mam taki dźwięk (rozciągającej sie sprężyny) w kabinie. Dochodzi z przodu, ale jak stoję i poruszam autkiem to cisza na zewnątrz a w środku coś słychać. Mam tak odkąd są ujemne temperatury..

Jakieś propozycje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam

niedawno kupiłem piękną almerkę i właśnie taki dźwięk zwrócił moją uwagę, i jednocześnie zaniepokoił, nie znam takiego odgłosu z innych samochodów jakimi sięporuszałem

Nie znam się więc nie wiem co to jest, pierwsze skojarzenie było właśnie z dźwiękiem zwolnionej sprężynki, jak wyżej, lub puszczenia w jakiejś rurce płynu pod ciśnieniem. pojawia się tylko przy pierwszym ruszeniu po odpaleniu silnika (ruszając np ze świateł już nie). może więc to właśnie wspomniany ABS.., może jakaś pompka, nie wiem...

 

jeśli ktoś ostatecznie zdiagnozował ten dźwięk jako właśnie włączanie ABS lub coś innego proszę pisać, choćby żeby tylko potwierdzić :)

 

dzięki i pozdrawiam współwłaścicieli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie prawdopodobnie slychac takie charakterystyczne trzasniecie :] mowie prawdopodobnie bo jak mysle o ruszaniu almera to mam w glowie wlasnei taki dzwiek, jednak tak sie zjuz z nim chyba zaprzyjaznilem ze go w ogole nie slysze ;)

 

albo druga opcja - zniknal on po naprawie przednich hebli. Byly zatarte na prowadnicach i powodowaly skrzypienie jakby w zawieszeniu i do tego moze wlasnie to trzasniecie?:)

 

Zwroccie uwage czy u was wszystko ok z przednimi hamulcami (czy nie obcieraja i czasem nie skrzypia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hamulce mam do przeczyszczenia,prawda, torszke skrzypia (piasek? klocki i tarcze raczej ok, zobacze jak odkrece) przy hamowaniu, ale to raczej nie to: to nie jest trzasniecie, to bardziej przeciagly dzwiek ktory najbardziej mi przypomina wlasnie jakas ciecz pompowana pod cisnieniem przez cienki przewod (ale to tylko moje porownanie) i wystepuje tylko po ruszeniu z wylaczonego silnika, gdyby to mialy byc hamulce slychac by je bylo chyba caly czas

kolo weekendu przeczyscimy i zobaczymy

w kazdym razie, dzieki za wskazowke

 

(n15 '98 1.4 16v benz. abs+wspomagania itp...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie jestem tu nowy od listopada jestem posuadaczem jak narazie zadowolonym almerki 1.4 z 1998 co mnie ostanio zaniepokoiło ruszajac przy nie rozgrzanym silniku słychac dzwiek jakby rozciogajacej sprezyny czy ktorys z was spotkał sie zpodobnym problemem za odpowiedz z gory dziekuje poz jojo

 

Coś w hamulcach, a może w zawieszeniu jakaś guma "trzeszczy" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...