Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Olej silnikowy


Gość Jarecki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przyszedl czas na wymiane oleju w mojej primie. No i wlasnie co tu wlac???

Zeby byla karteczka co bylo wczesniej to oki ale niestety ktos ja urwal i nie wiem co tam chlupie w silniku.

 

Dodam za mam gaz. Ojciec upiera sie nad LOTOSEM GAZ ale z mojego doswiadczenia wiem ze to lipa nie olej.

 

Podsumowujac:

primera 1.6 gaz

przebieg 220 tys

 

Pomożecie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę sam przebieg i nie wiadomo co w silniku to proponuję minerał... ja mam właśnie lotosa i nie narzekam... (tylko że ja zmieniam o 10.000km bo to diesel)...

 

co do oleju dla "gazowników" to się nie wypowiadam bo się nie znam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przebiegu 260kk ja w P10 lałem Lotos półsyntetyk i było ok, a też miałem gaz ,ale nie brał mi oleju. Generalnie mowił mi kolega , który pracuje w hurtowni "perto" od kilku lat , że polskie oleje lepszej klasy nie różnią sie od markowych niczym szczególnym oprócz ceny . Nie ma co na takich rzeczach oszczędzać i załóż dobry filtr , najlepiej MANN-FILTER "W67/1" albo KNECHT "OC195" Oba pasuja napewno do do P11 z silnikiem benzynowym.Musisz wiedziec ze to filtr oleju utrzymyje jego cisnienie w silniku.Mając gowniany filtr lancuch poprzez zbyt niskie cienienia w silniku moze byc slyszalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie wiesz co było wcześniej lane, to proponuję nie ryzykować i zalać go dobrym minerałem, bo jak zalejesz półsyntetykiem i okaże się, że silnik nie jest już w stanie idealnym a do tego wcześniej lany był minerał to półsyntetyk wypłucze wszelkie nagary i go rozszczelni a wtedy zaczną się problemy ze znikającym olejem, dymieniem itp. czego oczywiście Tobię nie życzę.

 

Jak sprowadziłem swojego bolida (189kkm z przymrużeniem oka) to też nie wiedziałem co było lane, zdecydowałem się na półsyntetyk (Mobil S 10W40) i udało się, teraz mam prawie 270kkm i dalej zalewam tym olejem, bo nic się nie dzieję.

 

A co do marki oleju to do Lotosa jakoś nigdy nie miałem przekonania, a szczególnie nie wierzę w oleje do gazu. Ale to tylko moje osobiste zdanie bo nie potrafię tego w żaden sposób udowodnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na Mobilu 10W40 (przebieg 230kkm) i jest ok. Jeśli nie wiadomo co było wlane, to popieram kolegę powyżej - zalej dobrym minerałem. Do lotosa też nie mam przekonania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A ja zasuwam na motulu 300V 5W40. Troszkę drogi ale za to ładnie pachnie po zdjęciu pokrywy zaworowej :D. Wcześniej lane były różne oleje co 15-20 kkm. Przebieg 240 kkm i żadnych wycieków. Nie dolewam pomiędzy wymianami (teraz co 10 kkm).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pierzowiak

Hej.

Polecam MIDLAND avanza 10W40, półsyntetyk.

Jest super, nic nie stuka w silniku, nie puka.

W niektórych krajach europejskich dają gwarancje na silnik 10 lat jak się używa tego oleju.

Oryginalna szwajcarska produkcja.

Opłaca się kupić na allegro, oszczędzi się z 10-15 złotych.

Mam przebieg blisko 190 tys i jest OK.

Cóż...polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to dziwne ale mam 220kkm i ZALANY 5w40 SYNTETYKIEM Castrola. Jak na razie odpukac wszystko gra. Niektorzy w fiatach po 35 000 mają już półsyntetyk lany (i jeszcze cieknie :diabel2: ) a tu proszę :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AUTOMAT_82
1,6 gaz - 210 tys. mobil1 5w50 nie ubywa między wymianami. wymiany co jakieś 20-25 tys.

Pierwsze słyszę aby wymiany robić co 25.000km. Nie polecam.

Ja w tej chwili mam wlany Lotos Semisyntetic i jestem zadowolony, nic mi nie bierze. W innym aucie używałem Lotos Gaz mineralny i też wszystko chodziło bez zarzutu. Mimo tego że wielu jest sceptyków do firmy LOTOS to ja sobie chwalę i polecam. Nie widzę w mojej sytuacji sensu dopłacania jeszcze raz tyle za olej który ma na opakowaniu napisane Mobil itp.

Również jak ty mam sporo przejechane moją P11 2.0 ale ja zawsze miałem półsyntetyk. Jeżeli nie wiesz co było lane wcześniej to wlej mineralny. Na pewno będzie dobrze. Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...