Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Nie ma światła w schowku


Gość mateolew1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mateolew1

Witam mam Primerke z 2000 r i zginelo mi swiatlo w schowku sprawdzalem żarowke i jest ok mialem tez włączone światła ale w schowku i tak sie nie pali.Zdemontowalem nawet schowek ale to nic nie pomoglo.Moze ktos mial taki przypadek,i wie gdzie szukac.Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Door lapm jest od oświetlenia wewnętrznego auta tzn. po otwarciu drzwi zapala się światło a światło w schowku świeci się po zapaleniu świateł przynajmniej pozycyjnych i jest na innym bezpieczniku. Najlepiej sprawdź miernikiem czy na gnieździe żarówki jest +12 a włącznik w p10 jest koło lampki ale w takiej primce z 2000 r być może jest w zamku schowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wiele razy rozbierałem schowek w P11, ale nie widziałem żadnego włącznika od podświetlania. Podświetlanie świeci cały czas nawet przy zamkniętym schowku, oczywiście tylko przy włączonych światłach zewnętrznych. Chyba, że się mylę . Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wiele razy rozbierałem schowek w P11, ale nie widziałem żadnego włącznika od podświetlania. Podświetlanie świeci cały czas nawet przy zamkniętym schowku, oczywiście tylko przy włączonych światłach zewnętrznych. Chyba, że się mylę . Pozdrawiam ;)

Może i tak jest ale mało prawdopodobne. W P11 np włącznik masowy od klapy bagażnika jest też w jego zamku a kiedy w p10 jest on bardziej widoczny. tak samo może być ze schowkiem. Na 99% jest ten włącznik w zamku tego schowka ale nie mam pewności że to jest akurat jego wina że światło nie świeci. Najlepiej zobaczyć jakie kolory przewodów i sprawdzić przy samych bezpiecznikach czy jest prąd i na kostce przy schowku tak gdzie jest podłączona do gniazda żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wiele razy rozbierałem schowek w P11, ale nie widziałem żadnego włącznika od podświetlania. Podświetlanie świeci cały czas nawet przy zamkniętym schowku, oczywiście tylko przy włączonych światłach zewnętrznych. Chyba, że się mylę . Pozdrawiam ;)

Może i tak jest ale mało prawdopodobne. W P11 np włącznik masowy od klapy bagażnika jest też w jego zamku a kiedy w p10 jest on bardziej widoczny. tak samo może być ze schowkiem. Na 99% jest ten włącznik w zamku tego schowka ale nie mam pewności że to jest akurat jego wina że światło nie świeci. Najlepiej zobaczyć jakie kolory przewodów i sprawdzić przy samych bezpiecznikach czy jest prąd i na kostce przy schowku tak gdzie jest podłączona do gniazda żarówki.

Co do klapy bagażnika to się zgadzam, natomiast jeżeli w zamku schowka byłby włącznik, to do schowka powinny być podłączone przewody, biegnące do tego włącznika. Wyjmowałem cały schowek razem z zamkiem i nie ma tam żadnych przewodów. Ja bym szukał przerwy w kostce lub w oprawce żarówki. Pozdrowienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest możliwe i to bardzo, że to coś w oprawce albo przerwa na kostce, ale myśląc o zamku myślę o tym elemencie raczej w kokpicie niż o samym zamku w ruchomej części schowka, ale jak mówisz, że rozbierałeś tyle razy i nie ma to pewnie masz racje, bo ja mam p10 a nie p11. W p10 jest włącznik bardzo widoczny na samym wierzchu po otwarciu schowka i wygląda jak te montowane przy alarmach np. po otwarciu maski. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mateolew1

witam siwiatlo dziala ale nie wiem jak to zrobilem.Sprawdzilem bezpieczniki i byly ok ale po tej operaci zapalilem swiatla w primerce,otwieram schowek a tam nic robie energiczny ruch zamykajac go z impetem otwieram ponownie,patrze a tam zapalilo sie swiatelko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D To dobrze, że się udało, ale można w wolnym czasie porozkręcać i posprawdzać żeby w przyszłości się nie powtórzyło, ale jak coś to wiesz już, co robić :D energiczny ruch i naprawione :D Pozdrawiam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam siwiatlo dziala ale nie wiem jak to zrobilem.Sprawdzilem bezpieczniki i byly ok ale po tej operaci zapalilem swiatla w primerce,otwieram schowek a tam nic robie energiczny ruch zamykajac go z impetem otwieram ponownie,patrze a tam zapalilo sie swiatelko :D

Wniosek z tego taki że powinieneś przeczyścić styki i wymienić żarówkę. Nadpalone żarówki mają to do siebie, że czasem włókno nie kontaktuje. Dopiero wstrząs pomaga ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość krzych67
witam siwiatlo dziala ale nie wiem jak to zrobilem.Sprawdzilem bezpieczniki i byly ok ale po tej operaci zapalilem swiatla w primerce,otwieram schowek a tam nic robie energiczny ruch zamykajac go z impetem otwieram ponownie,patrze a tam zapalilo sie swiatelko :D

A w mojej tez z 2000 roku nadal nie swieci :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

w P11 jeśli jest podświetlenie schowka bo czytałem że niektórzy nie mają takowego to pali się ta żaróweczka non stop wraz ze światłami co mnie strasznie denerwowało bo ciągle się przepalały te żaróweczki nieszczęsne więc przy ostatniej wymianie filtra kabinowego ciut sobie przerobiłem oświetlenie schowka otóż poszedłem do sklepu z elektroniką kupiłem krańcówkę koszt to 3 zł założyłem sobie i działa światło wyłącza się po zamknięciu schowka :D

jest extra !!!

:diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...