Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ciężki pedał sprzęgła


Gość benkas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dawno sie nie udzielałem, ale teraz potrzebuję rady.

 

Nie wiem co sie mogło stać, ale powiem jak było od początku. Jechałem sobie przez miasto powoli bo korek, dojechałem do skrzyżowania (musiałem poczekać az będzie wolne) i zacząłem puszczać sprzęgło zeby ruszyć. Wtedy wydaje mi się, że coś stuknęło lekko i pedał od sprzęgła zrobił się twardszy i żeby go wcisnąć potrzeba więcej siły. Nie jest to jakaś niewiadomo jaka siła, ale różnica w nacisku jest wyczuwalna.

 

Biegi wchodzą bez problemu, tzn. zmieniłem 1, 2, 3 potem znowu 2 i jeszcze na postoju pod domem sprawdzałem na 1 przy zapalonym silniku nic nie brzęczy nie chaczy nic, po prostu pedał sprzęgła stał się "twardszy". Dodam ze sprzęgło raczej nowsze poprzedni właściciel wymieniał niedawno.

 

Powiedzcie co to może być, co w razie czego zrobić zeby to naprawić i czy mogę tak jeździć przez jakiś czas, bo musze jutro jechać okolo 50 km. ;(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i coś z linką sie stało ale nie wiem czy tak nagle by się zatarła. Przyjrzyj się lince. Ale ja bym raczej stawiał na docisk sprzęgła, chociaż jeśli było wymieniane niedawno to by się nie zgadzało. Ale miałem taki problem w Uno że sprzęgło po prostu się rozsypało i blaszki dociskające rozsypały się i blokowały docisk. Ciężej się wciskało sprzęgło ale biegi dobrze wchodiły i nie ślizgało sie. Dopiero po kilku miesiącach zaczeło. Musisz się dokładniej przyjrzeć lUb rozebrać. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy wydaje mi się, że coś stuknęło lekko i pedał od sprzęgła zrobił się twardszy i żeby go wcisnąć potrzeba więcej siły. Nie jest to jakaś niewiadomo jaka siła, ale różnica w nacisku jest wyczuwalna.

A może łożysko oporowe się ciężko przesuwa na wałku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, po sylwku podjade do jakiegoś mechanika i spróbuje się czegoś dowiedzieć. Sam niestety nie jestem w stanie sprawdzić, bo w tych sprawach jestem kompletnym laikiem.

 

Jeszcze jedno pytanko ile taka naprawa może kosztować, wiem tyle ze linka (jezeli się okaże) kosztuje okolo 40 zł. Jak wygląda sprawa ceny i pozostałych rzeczy, które wymieniliście?

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja odkad kupilem 2,5 roku temu i przejechaniu 35tys sprzeglo mi ciezko chodzi w porwnaniu do innych aut chodzi za ciezko, nie bedzie jak w autach ze wspomaganiem sprzegla wiadomo no ale...,

wymienielm linke i to samo myslalem ze linka ale od poczatku sprzeglo nie pracuje dobrze slizga sie jak chce b szybko zmienic bieg przy jakis poscigach ze swiatel

a bierze nisko ok w polowie wcisneicia pedalu

a od 3 miesiecy zaczelo piszczec z okolic sprzegla jak leciutko naciagne linke albo doslownie dotkne pedalu sprzedgla pisk ustaje - pewnie lozysko ale poki sie nie rozbieze nie bedzie wiadomo, albo jakby ten walek co przesuwa lozysko- ta wajcha za ktora pociaga linka przys krzyni m a jakis luz bo jak jej dotkne to tez pisk ustaje

 

aha nie kupuj linki JC padaka na maksa - ma taka gume naciagnieta zeby sie nie przesunelo -masakra i haczyk co sie zachacza o pedal ten beznadziejne jak i zaczel o wajche ze skrzyni - lipa na maksa drugim razem bylbym madrzejszy i dolozyl troche i kupil jakis zamiennik japonski czy jakiejs lepszej firmy ale nie JC

co do sprzegla jak poszukiwalem o forum to komplet lozysko tarcza docisk to NKK AISIN LUK SACHS

wszystkie te mozna kupic za ok 400-450zl albo nawet w granicy 600zl

ja osobiscie wybralbym NKK

w serwisie oksztuje ok 600zl jak sie dowiadywalem i najprawdopodbniej to jest produkowane przez LUK-a

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo, nie znam cen, ale sprawdzałem ceny linek do sprzęgła dla sunny to cena była około 40 zł brutto. Może i nie orginał, ale z robocizną zmieściłbym się w granicach 80 zł. Przed zakupem linki i tak podjade do mechanika, bo może sie okazać ze to nie to :/ .

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz napisze Wam ciekawą rzecz, a mianowicie udałem się w końcu do kilku mechaników zeby poznać ich opinie. I w konsekwencji doszło do tego, że stwierdzili ze wszystko jest dobrze, że sprzęgło chodzi "normalnie" że jeżeli chodzi o linkę jest ok.

Mogą to być zaciski, ale to trzeba by rozebrać a nikt nie miał czasu i trzeba sie umawiać praktycznie dopiero po 20 stycznia. Oczywiście sprawdzali bez rozbierania :| . Narazie postanowiłem jeździć. Może faktycznie nic sie tam nie stało tylko ja jestem jakiś przewrażliwiony ;) .

 

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi!!

 

[ Dodano: Pon 16 Kwi, 2007 14:41 ]

Temat powrócił :/ niestety.

 

Od ostatniego mojego postu minęło troche czasu. Samochod jeździł nic sie nie dzialo, ale chyba zaczyna się troszkę ślizgać sprzęgiełko na wyższych obrotach.

 

W związku z tym muszę kupić sprzęgło, jakie proponujecie. Ja biorąc pod uwagę wcześniejsze odpowiedzi patrzyłem np. na takie

 

http://allegro.pl/item181788667_sprzeglo_n..._japonskie.html

 

i cena nie jest wysoka, pytałem się jeszcze w sklepach i dostałem odpowiedz zestaw sprzęgła firmy valeo 350 złotych.

 

co prawda za chyba takie samo na allegro zapłacę odrobine mniej http://allegro.pl/item186144808_sprzeglo_v..._sunny_hit.html

 

Co wybrać?? Cena podobna. Może coś innej firmy?

 

Dodam, że wymiana będzie we własnym zakresie, ponieważ poprzedni właściciel autka to wujek mojej dziewczyny i nie pozwoli mi płacić w warsztacie za robocizne, skoro jest mechanikiem i wymieni sam.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...