Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Klimatronik w P11E


Gość czabryk

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę tego pojąc. W mojej Primerce P11E bez względu na to jaką ustawię temperaturę to klima nie chłodzi tylko grzeje i robi się w samochodzie pustynia. Jak wyłączę klimęto robi się chłodno i strasznie zaparowują szyby. CO to jest. Nissanka mam od listopada więc nie wiem jak to jest latem. Kto ma takie problemy i kto może mi podpowiedzieć bardzo proszę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AUTOMAT_82

Ogolnie powiem że sie nie znam, ale czy zima czy lato to powinno temperaturę trzymać dobrze. Jeżeli tak nie jest to być może nie masz płynu w układzie. Polecam zadzwonić do specjalisty i napewno pomoże. Chyba że będzie cwaniak, to ci powie że musi wszystko sprawdzić aby dojść co jest nie tak. Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj wyszukiwarki, bo niemal identyczny temat już był.

 

Po pierwsze sprawdź ilość czynnikia ( jak sugeruje automat_82 ), a po drugie jeśli masz klimatronik, to sprawdź jaką temperaturę wewnątrz samochodu pokazuje. Jeśli ta temeratura będzie niższa niż zaprogramowana, z nawiewów zawsze będzie leciało ciepłe powietrze.

 

Osobiście stawiam na niski poziom czynnika chłodzącego. Lepiej tego nie bagatelizuj, bo jazda z niskim poziomem prędzej czy później doprowadzi do zatarcia się sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj wyszukiwarki, bo niemal identyczny temat już był.

 

Po pierwsze sprawdź ilość czynnikia ( jak sugeruje automat_82 ), a po drugie jeśli masz klimatronik, to sprawdź jaką temperaturę wewnątrz samochodu pokazuje. Jeśli ta temeratura będzie niższa niż zaprogramowana, z nawiewów zawsze będzie leciało ciepłe powietrze.

 

Osobiście stawiam na niski poziom czynnika chłodzącego. Lepiej tego nie bagatelizuj, bo jazda z niskim poziomem prędzej czy później doprowadzi do zatarcia się sprężarki.

 

Serdeczne dzięki za podpowiedź. Poziom czynnika sprawdzę w warsztacie naprawczym czy gdzie inndziej, a gdzie sprawdzić jakątemperaturę pokazuje klimatronik wewnątrz auta. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za podpowiedź. Poziom czynnika sprawdzę w warsztacie naprawczym czy gdzie inndziej, a gdzie sprawdzić jakątemperaturę pokazuje klimatronik wewnątrz auta. Pozdrawiam

Nie wiem jak wygląda klimatronik w P11, ale we wszystkich znanych mi klimatronikach, na wyświetlaczu pokazywana jest temperatura zmierzona wewnątrz auta i temperatura zaprogramowania. U Ciebie jest inaczej? To może komputer pokładowy poza temperaturą zewnętrzną pokazuje Ci również wewnętrzną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Nissanach nie pokazuje temp. wewnętrznej, tylko zewnętrzną.Jeżeli temp. na zewnątrz jest niższa od tej w kabinie chłodzić będzie tylko przy ustawieniu najniższej możliwej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na klimatroniku najniższa to 18, a przy liczników kilometrów pokazuje się temperatura. To jest chyba zewnętrzna. Mimo ustawienia 18 stopni klima i tak grzeje.

Klubowicz Bolek podpowiedział mi coś o czujniku zasysanego powietrza z kabiny. Może ktoś coś wie na ten temat. Proszę rozszerzyć. Pozdrawiam i dzieki za wskazówki, wszystkie są dla mnie cenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Miałem taki sam problem, ale stwierdzilem ze mam zwalony silniczek który reguluje otwieraniem kanałów powietrznych, jest przy pedale gazu, takie małe czarne pudełeczko od którego odchodzi ciegienko metalowe. Mozesz sprawdzic czy działa poprzez zmiane temperatury na wyświetlaczu od max do mini odwrotnie wówczas silniczek powinien poruszyć cięgnem. Sprawdż czy masz gaz w instalacji, przy uruchomionym silniku jak włączysz klimę to pod maską grubsza rurka powinna byc zimna a cienka gorąca. Szukaj tych rurek na wysokości schowka wewnątrz samochodu. JA u siebie ten silniczej wyciągnąłem i mam nawiew i klimę a teraz polukan po rozbitych samochodach i kupie taki na zastępstwo bo w salonach to z 600 zł zapewnę bedize kosztował. Póki co nie mam klimatroonika ale tylko reczną klimę ale to przy zblizających się upałach musi starczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...