Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Regulator temperatury powietrza zasysanego do gaźnika


Gość Kszym
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim!

Nissan Sunny N14 93r. (gaźnik, sterowany elektronicznie). Czy ktoś wie jak działa regulator temperatury zasysanego powietrza do gaźnika. W bocznej części pokrywy filtra znajduje się mieszek podciśnieniowy, który porusza klapką i zasysa albo zimne powietrze albo ciepłe z okolicy kolektora wylotowego. Mieszek podłączony jest przewodem podciśnieniowym do elementu w dolnej pokrywie filtra( widoczny po wyjęciu filtra). Jak ten element steruje podciśnieniem mieszka i klapką?

U mnie klapka jest cały czas w pozycji zimne powietrze. Z góry dzięki za jakąś podpowiedź. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to sie jeba.... i ssal cieple powietrze az w koncu odlaczylem to calkiem a obecnie jest blos i inny dolot wiec tego nei ma, ja bym to odlaczyl zeby wogole nie ssal tego powietrza

w tym zaworku jest bimetal jak sie nagrzeje kiedy podnosi sie temp w puszce filtra powietrza to sie zamyka zaworek i nie ssie powietrza ciagnacego przepone otwierajaca klapke cieple/zimne, ten zaworek mozna jakos regulowac on ma tam srubke bodajze

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie to dlatego, że obawiam się że brak regulacji i jeżdżenie ciągle na zimnym powietrzu (zwłaszcza na krótkich odcinkach) może powodować wyższe zużycie paliwa. A propos co to jest "bloss" jak ten układ reguluje temperaturę zasysanego powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kompensator wolnych obrotów (idle compensator)

 

"kompensator wolnych obrotow jest podstawowym zaworem termostatycznym ktory doprowadza powietrze bezposrednio do dolotu aby zrekompensowac nadzwyczajne :) wzbogacenie sie mieszanki w wysokich temperaturach obrotów jałowych i wystabilizować prace silnika" :)

 

otwiera sie w temperaturach powyzej 55-60 stopni C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz. jesteś pewien tej temperatury otwarcia. ja mam wrazenie ze to otwiera sie przy nizszej temp. w warunkach zimowych to chyba powinno byc zamkniete zwlaszcza jak podniose pokrywe i robi sie chlodno w okolicy wlotu do gaznika. i jeszcze jedno czy nieprawidlowe dzialanie tego bimetalu moze wplywac na obroty biegu jałowego ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze na dworze jest temperatura bliska 0 stopni nie oznacza ze taka sama jest nad silnikiem. szczegolnie nad gaznikiem w puszcze filtra powietrza ktora nagrzewa sie z cieplego silnika ktory pracuje srednio w temperaturze od 70 do 90 stopni ? wiec to raczej normalne temperatury i tak troche zanizylem w instrukcji pisze ze powyzej temp 65 nastepuje dopiero pelne otwarcie, zreszta zauwaz fakt ze wentylator chlodzacy ciecz w chlodnicy zalacza sie w temp srednio 90stopni, postaw silnik na biegu jalowym nawet w zimie na 15 minut i wentylator sie wlaczy... wiec nawet w zimie te temperatury nie sa takie niskie ;)

 

tak dzialanie tego bimetalu wplywa na obroty biegu jalowego... a masz z nimi problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam z nimi problem sa nierowne raz 900 raz 1200 na cieplym jak mu sie zachce. znales temp. otwarcia tego dodatkowego powietrza a znasz moze temp. przy ktorej ten mieszek cieple zimne powietrze powinien zaczac sie przelaczac na zimne mam wrazenie ze to tez u mnie nie dziala porawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz podcisnienia, teraz nie jestem w stanie zajrzec do serwisowki do ktorej link podany jest na tym forum :) tam wszystko ladnie jest opisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbys mial kiedys czas to przeslij mi link do serwisowki bo szukalem i znalazlem na tym forum tylko jakies pliki rar na czeskim serwerze (jest ich dziwnie duzo i nie jestem pewien czy o to chodzilo. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to chodzilo :) trzeba sciagnac wszystkie do jednego folderu i rozpakowac (archiwum łączone podzielone na kilka części)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za cala pomoc juz sobie w ksiazce wszystkiego poszukam. nawiasem mowiac link do tej strony powinien byc chyba w zakladce linki na glownej stronie. byloby latwiej nowym uzytkownikom pozdrawiam czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...