Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

tylne tarcze w p11.144


Gość master1

Rekomendowane odpowiedzi

czy macie coś takiego. cos mi huczy z tyłu, nie jest to bardzo głośne ale mnie denerwuje. Z forum wiem , ze przyczyną mogły by być łożyska ale równie dobrze oponki (z tyłu mam letnie fuldy). A moze nie wyważone tylne koła???. Podjechałem w wigilię do warszatu, wyprosiłem mechanika o wyważenie (juz chciał zamykać). Jedno koło - niewyważone. Zbił ciężarki, nic nie zakładał, włożył na maszynę- wyważone. Drugie było dobre. Jak zakładałem koła pokręciłem tarczą i okazało się, ze one strasznie ciężko chodzą. Trą o klocki (klocki niedawno wymieniane). Pół obrotu tarczy ok, a następne pół szruuum i to w obu tylnych kołach. Tak się zastanawiam czy to moze być przyczyną tych odgłosów podczas jazdy. Z drugiej strony koła się nie grzeją. Po załozeniu wyważonych kól jakby minimalnie lepiej. Aha i piszcza mi oba górne wahacze i skrzypi lewa wycieraczka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje tarcze były okropnie zardzewiałe podczas hamowania słycać było paskudne huczenie myślałem że po pewnym czasie się dotrą ale trzeba było przetoczyć. Jedna wyszła ok ale druga krzywo się przetoczyła i trzeba było kupić nowe ok 200 pln za komplet i teraz jest supercicho

 

skrzypi lewa wycieraczka

 

wymień najlepiej na bosch-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

jeszcze nie słyszałem żeby źle wyważone koła powodowały huczenie podczas jazdy.

1. Masz zapieczone tylne hamulce, a moze nawet i przednie. Jeśli koła ciężko się obracają to jak najszybciej trzeba naprawić hamulce.

Czyli auto usilnie domaga sie prawdziwego przeglądu, może jeździł nim ktoś kto nie rozumiał że auto wymaga corocznych obsług serwisowych. Jedź do serwisu, poproś o mały przegląd. Czynności z nim związane to m.in. rozruszanie i przesmaorwanie przyblokowanych mechanizmów. Koszt w ASO za mały przegląd to chyba 230zł + materiały.

2. wahacze - do wymiany, przy ich cenie nie ma sensu bawić się w rozbieranie i smarowanie. Koszt za sztuke okolo 200zł i będziesz miał spokój na jakies 30 tys km.

3. jeśli piszczy wycieraczka, to może byc wina albo samej wycieraczki, albo mechanizmu napędu wycieraczek. Jeśli to zaniedbasz, licz się z nagłym zablokowaniem wycieraczek np w najmniej dogodnej sytuacji typu wyprzedzanie w deszczu. Czyli: do rozebrania, rozruszania i przesmarowania wszystkie mechanizmy wycieraczek zamontowane na pdoszybiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcze nie są zardzewiałe. Klocki wyglądają na dobre. Z tego co wiem poprzedni właściciel robił przeglądy. Kurcze wydaje mi sie że hamulce działaja dobrze (w porównaniu do peugeota 106 mojej zony). Mój teść jest mechanikiem starej daty, obecnie "miłośnik" leciwych fordów, będę mu musiał przedstawić problem. Piszczy w lewej wycieraczce w sworzniu, oczywiście wd nic nie pomógł. Cornoholio masz rację, ryzykownie tak jeździć. Kurcze żebym tak miał garaż....., a tak to dopiero jak na weekend się kiedys pojedzie w swoje rodzinne strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...