Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Owiewki i chlapacze


Gość thorgal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie,

 

czy ktoś z Was używa owiewek szyb oraz/lub chlapaczy kół?

 

Czy założenie powyższych "gadżetów" jest czymś uzasadnione?

 

Co daje założenie owiewek w samochodzie z klimą - szyby i tak odparują :one: .

 

Co da założnie chlapaczy na przód a co na tył?

 

Pozdrawiam i pozostawiam Was z pytaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o chlapacze na tył to głównie nie chlapiesz jadącemu za tobą na szybę (tak bardzo jak bez chlapaczy).

 

Na przód chronią progi przed "piaskowaniem" podczas jazdy i w zakrętach troche mniej brudzą się lusterka.

 

A owiewki? Ja zauważyłem jak miałe w polonezie, że w deszczu można z uchylonymi oknami jeździć, natomiast jeśli chodzi o klimę to nie testowałem nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daruj sobie kolego te bajery ;)

Tak kolego, masz rację.

Owiewki to kwestia gustu ( zauważyłem, że montują je głównie palacze, którzy podczas deszczu muszą mieć uchylone okno, poza tym auto znacznie mniej szumi podczas jazdy z uchyloną szybą ), ale jeśli chodzi o chlapacze to życzę Ci, żebyś zawsze jeździł podczas deszczu za takimi co to darowali sobie ten bajer. Może wówczas zmienisz zdanie.

 

Inna sprawa, że chlapacze są obowiązkowe w autach, w których tylny zwis jest krótszy niż ileśtam ( Primerek to chyba jednak nie dotyczy ). Jeszcze inna sprawa, że dobre chlapaki w znacznym stopniu pozwalają zapobiec korozji progów i dolnych krawędzi błotników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli owiewki niet a chlapacze tak.

 

I tak zamierzam zrobić.

Miałem nadzieje usłyszeć, że zamontowane na przód choć trochę ograniczą brudzenie szyb oraz lusterek podczas jazdy w "nieciekawe" dni.

 

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieje usłyszeć, że zamontowane na przód choć trochę ograniczą brudzenie szyb oraz lusterek podczas jazdy w "nieciekawe" dni.

Owiewki czy chlapacze? :)

Te pierwsze odrobinę tak, te drugie niezauważalnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlapacze są obowiązkowe w autach, w których tylny zwis jest krótszy niż ileśtam
Fiat 126p, ale Eleganta czy Malucha już nie dotyczył ten przepis.

 

jeśli chodzi o chlapacze to życzę Ci, żebyś zawsze jeździł podczas deszczu za takimi co to darowali sobie ten bajer. Może wówczas zmienisz zdanie.

jeżdżę właśnie za takimi.

Wszystkich nie namówisz na ich założenie.

 

Dawno temu niektórzy zakładali chlapacze zrobione z gumowych wycieraczek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

sznurek, u mnie sąsiad ma P10 z owiewkami na przednich szybach, jak mi się uda to jutro cyknę fotki i wrzucę. Muszę powiedzieć, że całkiem ładnie to wygląda i niczego sobie jest.

Co do chlapaczy to moim zdaniem każdy samochód powinien być w nie wyposażony, bo jak się jedzie za takim co nie ma w deszcz to normalnie kaplica. Na drodze gdzie są kamyczki też, bo to normalnie tak strzela nimi spod kół. Ale przecież po co je montować, to tylko szpeci samochód. Taaaaa wygląd ważniejszy niż bezpieczeństwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Majki_Wawa
posiada ktoś może założone owiewki w Primerce i udostępnił by zdjęcie jak to się prezentuje ?

 

Jak je spowrotem zaloze to podesle Ci zdjecie.Niestety jakis czas temu na al.stanow zjednocznoych w Wawie jedną zgubilem(nastepnego dnia oczywiscie odzyskalem,a co,zatrzymalem sie tam gdzie odpadla).Teraz je lepiej zamontuje i byc moze w tygodniu bede mogl je pokazac.

 

Mam je tylko dlatego ze lubie jezdzic z otwartym oknem,troche mniej szumi,poza tym w deszczowe dni jak szyby zaparuja a nawiew sobie nie radzi pomagaja w odparowaniu szyb(mozna uchylic okno a i tak nic nie napada).Na parkingu mnozna zostawic(strzezonym) zeby w lato troche powietrza sie dostawalo) itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostanio gdzieś na forum bądź w sieci widziałem P10 z całym kompletem owiewek tył i przód ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie i dobrze to wyglądało nawet.. ale uchylenie okna w czasie deszczu jest dobre na szyby..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał Janusz_lublin

 

wygląd ważniejszy niż bezpieczeństwo

 

U siebie chciałem do przodu zamontować te chlapacze ale po przymiarkach zmieniłem zdanie

 

teraz jest bez i niech tak zostanie... ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwolcio, pisząc myślałem o tylnych chlapaczach, że ich brak jest zmorą dla kierowców jadących z tyłu.

 

Jest i foto nie najlepsze ale jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

witam wlasnie wczoraj zalozylem owiewki i niestety wystapil maly problem - jak macie juz lekko zuzyte silowniki do podnoszenia szyb to owiewka tylko pogorszy sprawe i bedzie przytrzymywac szybe (zmniejsza troche przeswit prowadnicy szyby) przez co krzywo sie podnosi i nie mozna jej bezstresowo zamknac - czyli owiewki komplet 55 zl. firmy heko + silowniki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zalozylem owiewki na przod (60 zl), jak sie uchyli troche szybe podczas jazdy jest ciszej i mozna palic podczas deszczu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walnij jeszcze sobie diabełka na szybie,ciemną folię na tył i płomienie na błotnikach to bęziesz mieć komplet :D . Dla mnie owiewka to wieśtuning i wyposażenie standardowe palaczy( zwłaszcza jak jest jedna )

PRZYPOMINAM że palenie podczas jazdy w swietle przepisów jest zabronione zarówno dla kierowcy jak i pasażerów. Pozatym jeżdzić w popielniczce-ochyda

Co do chlapaków tylnych ( których też nie mam )- to powinny być obowiązkowe. Nie wyrabiam na płyn do mycia szyb i xenonów, a potem marudzicie że raże. Jak mam nie razić jak mi się światło na błocie rozczepia :!:

 

P.S. Zapomniałem o srebrnych spojlerach na wycieraczkach, najlepiej z napisem GTi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walnij jeszcze sobie diabełka na szybie,ciemną folię na tył i płomienie na błotnikach to bęziesz mieć komplet :D . Dla mnie owiewka to wieśtuning i wyposażenie standardowe palaczy...

 

no to sie wygadales :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega zapomniał jeszcze napisać o niebieskich diodach w postojówkach i koniecznie podświetlanych spryskiwaczach :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nic . Jakie "cuda "jezdzą na Ukrainie zwłaszcza w Lwowie to aż gęba i brzuch boli.

Tam najlepszym modelem do wiechtuningu jest Ładzianka 2107 i moskwicz kanciak.

Ciemne szyby tył to standard, stroboskopy w postojach i świecące spryskiwacze też, ale największe WOW to jest wtedy gdy zajedzie ładzianka z dziurawą puszką i TU UWAGA neonówką w podwoziu i piecykiem gitarowym( dosłownie) w bagażniku. "pokrywki od wiaderek" przy tym to jak syczki w słupkach :)

Daleko naszym wiechmanom do pomysłowości sąsiadów zza Buga

Może kiedyś zamieszczę fotki to boki pozrywacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wszystkich innych rzeczy, brak tylnych chlapaczy powoduje przyspieszoną korozję tylnej części podwozia - podłużnice, przewody hamulcowe, wnęki tylnych kół itd. W Nisanach jest to dość powszechne (przynajmniej w 10 letnich). Obejrzyjcie swoje auta i komu jeszcze nie zżarło tego i owego to konserwacja obowiązkowa + chlapacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

"owiewki - wieśtutning"

ja się z tym nie zgodzę.

Lubię jeździć z uchylonym oknem. Gdy pada deszcz, powietrze jest o wiele lepsze i też lubię delikatnie okno uchylić, żeby przewietrzyć wnętrze. Niestety jeszcze nie mam owiewek i zastanawiam się nad nimi - ale w taki sposób, żeby zakupić i zamontować w jednym miejscu - nigdy nie montowałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż to żadna filozofia. Poprostu otwierasz okno wkładasz i siedzi. nic tam nie trzeba kombinować. Prostrze niż zmiana koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chcialem sie wypowiedziec w sprawie chlapaczy:) Jezeli juz,to tylko elastyczne.Ja mam u siebie oryginalne nissanowskie z plastiku i sa poprostu za sztywne,wiecej z nimi klopotu niz pozytku. Juz raz wyrwalo mi zderzak z bocznego mocowania,gdy zahaczylem chlapaczem.Zjezdzajac z jakiekolwiek kraweznika musze uwazac, jakbym mial fure obnizona i za kazdym razem jak przytre,mam stresa czy zderzak znow sie nie wyrwal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wszystkich innych rzeczy, brak tylnych chlapaczy powoduje przyspieszoną korozję tylnej części podwozia - podłużnice, przewody hamulcowe, wnęki tylnych kół itd. W Nisanach jest to dość powszechne (przynajmniej w 10 letnich). Obejrzyjcie swoje auta i komu jeszcze nie zżarło tego i owego to konserwacja obowiązkowa + chlapacze.

 

Ja mam przeciwną teorię to znaczy brak chlapaczy z tyłu tzw błotochronów zamocowanych na samochodzie powoduje znacznie lepsze wyrzucanie wody z za koła. Nie wiem w jaki sposób błotochron ma zabezpieczyć przewody hamulcowe i wnęki... on tylko chroni aby brud wyrzucany z pod kół nie zcierał lakieru na drzwiach przednich czy zderzaku tylnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...