Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Owiewki i chlapacze


Gość thorgal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. :/ A ja mam pewną uwagę co do owiewek. Jak już się je dokupuje, trzeba zwracać uwagę jakie, bo jest różnica między nimi. Jeśli masz szyby otwierane "na korbkę" :P mogą być zwykłe, proste, wkładane, ale jeśli szyby są sterowane elektrycznie, owiewka powinna mieć wyprofilowane wgłębienie w miejscu, gdzie nad uszczelką jest ogranicznik/blokada domykania szyby. Ja kupilem zwykłe proste, a mam "elektryczne" szyby i musiałem je zdemontować, a to z tego powodu, że w miejscu tej blokady owiewki nie wchodziły pod uszczelkę i chamsko odstawały, robiła się dziura między uszczelką i owiewką, a po kilkukrotnym otworzeniu i zamknięciu szyby, potrafiła się wysunąć. Teraz jeżdżą w bagażniku :|

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zdjęcie z katalogu P11.144 widać owiewki 7.jpg

 

Co do sensu zakładania, to faktycznie. Podczas deszczu, nie pada do środka i na plastikach nie ma później takich nie fajnych kropek. Montaż dzicinnie prosty, zaklada sie na ramkę, dociska szybą, owiewka wskakuje i po sprawie.

 

Jest pewien haczyk, jeżeli ktoś często kożysta z myjni automatycznych, takie owiewki wówczas szybciej pokrywają się takimi mikropęknięciami i już zamiast cieszyć oko, odstraszają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość piotrek_mitura

Mimo niektórych uwag że owiewki to wieśtuning, ja się na 99% zdecyduję. Pofgodę ammy nie zawsze piękną, ostatnio stałemw korku 2,5 godziny!!! Jakiś niekiepski wypadek był. 16 km przed Lubartowem jadąc od Lublina tkwiłemw korku. I co deszczyk...szyba delikatnie uchylona ja cały mokry beznadzieja. Owiewka jak znalazł w takiej sytuacji. A nawet codziennie jak do roboty smigam, trasa na max 15 minut, nie włączam nawet nawiwu czasem bo sie silnik nagrzac nie zdązy i szyba paruje. a tak z owiewką otwieram troszkeokno i jadę elegancko nic na mnie nie pada.

 

Także ja jestem za!

dzis juz jestem umówiony z kolegą co to mi te owiewki ma zakupić i zamontować, zrobię foto jak będę miał czym i wstawię :)

 

Owiewki zamontowane. Na przednie szyby. Marka Heko. NIe pasują może idealnie ale jest w porządku. Przy prędkości 100km/h nie czuć wiatru na włosach, twarzy. A szyba uchylona ok 2cm poniżej poziomu owiewki.

Dla mnie rewelacja.

Druga sprawa: nie włączam nawiewu w celu odparowywania szyb. Uchylam okno i jadę, piękna sprawa. Polecam wszystkim.

 

Uwaga ! Do mojej primery z 1991 roku wchodzą owiewki HEKO do nowszych modeli. Coś mają pokiełbaszone w swoich katalogach. Owiewki które wg katalogu HEKO są dedykowane do mojego rocznika, wogóle nie pasują!! Także zalecam ostrożność a najlepiej przymiarkę przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...