Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] demontaż panelu climatronic i regulacji na


Gość bankroot

Rekomendowane odpowiedzi

znalazłem trochę czasu (i co najważniejsze mam żarówki) i zabrałem się za wymianę przepalonych żarówek w panelu nawiewu/climatronik mojej "peśce".

Radyjko wyszło jak trzeba, udało się nawet odkręcić cztery wkręty mocujące panel do deski ;)

Jednak wszystko szło coś za łatwo, bo po tym za cholerę nie mogę ruszyć dalej.

Cały panel trzyma mi linka, za pośrednictwem której pokrętło otwiera/zamyka poszczególne klapy w nawiewach :(: .

To tyle opisu.

Konkretnie: czy Ktoś z kolegów wyjmował już to ustrojstwo?

Czy trzeba odczepić linkę ? Jak to zrobić ?

 

 

Przyznam bez bicia, że liczę na szybką pomoc, bo wszystko mam "rozbebeszone".

Zaznaczam jednocześnie, że chodzi mi o wersję P11.144 po liftingu

 

z noworocznymi pozdrowieniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz ściągnąć linkę... chyba że uda ci się wyjąć żaróweczki 4 sztuki (w tym u mnie dwie górne nie świeciły nawet po zmianie na nowe) z utrudnionym dostępem. przy ściąganiu delikatnie z elementami plastikowymi- szczególnie przy miejscu gdzie hamowany jest kołnierz, takie ząbki słabe :!!: powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aptekarzpiotr

Witam! Po odkręceniu radia i demontażu jego mocowania są 4 śruby (2 na górze i 2 na dole). Potem panel trzyma już tylko linka regulacji nawiewu. Ma ona 2 Zaczepy układające się w stożek. Trzeba je podważyć cienkim śrubokrętem, tylko ostrożnie bo są delikatne. Potem wyciągasz linke. Powodzenia. Pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serdeczne dzięki. jutro będę walczył

 

[ Dodano: Wto 02 Sty, 2007 20:15 ]

niestety to jeszcze raz ja.

Faktem jest, że panczerz linki jest mocowany w specjalnym zaczepie (o którym pisaliście powyżej).

Dodatkowo sama linka jest też zamocowana do metalowego krążka (pokrętło poprzez przekładnie zębatą ciągnie tek ktążek powodując ruch samej linki.

 

Jak zdjąć ten krążek ???

 

[ Dodano: Sro 03 Sty, 2007 10:07 ]

Heeeeeeeeeeeelp :(

 

[ Dodano: Sro 03 Sty, 2007 12:34 ]

dobrze, kończymy temat.

Kilkanaście minut pomyślunku i od razu jest efekt.

Po prostu nie trzeba odczepiać żadnej linki, można wyjąć żarówki od tyłu panelu (wykręcić z cokołami), fakt, że do wyjęcia dolnych cokołów trzeba mieć paluszki jak dziecko.

 

Sprawdziła się zatem stara zasada: umiesz liczyć, licz na siebie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...