Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] Terkoczący prędkościomierz [P10]


Gość grossb

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Jakis czas temu pisalem o moim halasujacym predkosciomierzu, otorz przy roznych predkosciach terkocze z roznym natezeniem. Wymyslilem, ze musi to byc linka, wiec taka kupilem - uzywana (25zl :-) ) i... dalej terkocze :(:

Teraz zastanawiem, sie czy moze kupilem znowy uszkodzona linke, czy to raczej wina licznika; moze byl kiedys krecony i to jest tego efektem.

Czy ten licznik jest jakos naprawialny, czy pozostaje tylko zakup innego?

Dzieki

 

PS Zrobilem kilka fotek podczas wymiany linki, myslicie ze warto zrobic maly opis do "zrob to sam"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz też miałem z tym problem ale zauważyłem że podczas terkotania jak się uderzyło w deskę rozdzielczą to przestawało. Ruszałem i smarowałem linkę ale nic nie pomogło. Teraz jakoś się poprawiło ale czasami też słychać . Wiem że u mnie licznik mam ruszany i to pewnie jego wina. Można popodginać mocowanie tych kółek z cyframi i niby pomaga. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licznik jest w 100% rozbieralny i naprawialny:

1. terkocza cyferki - smar wazelinowy powinien pomóc + czyszczenie - uważaj jak Ci sie trybki rozsypia trzeba je umiejętnie złożyć (żeby ci 9 ka przekręcała nastepną cyfre a nie np jedynka :P )

2. terkoczą osłony żarówek - trzeba je po prostu przykleić kropelką.

3. może i coś innego terkocze - u mnie po w/w zabiegach - cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

Jak kolega napisał wyżej... licznik był rozbierany

najprawdopodobniej niestety w celu zbicia km w dół

Przed sprzedażą oszuści podłaczają wtedy wiertarkę i kręcą na wysokich obrotach przez co sie uszkadzajz zębatki...ale.... może smar pomoże i bedzie cicho

ps. zobacz czy ci np. nie drga skazówka w określonych predkościach (np80, czy 100 km/h)

jak kręcony potrafi lekko drgać (pulsować) wskazówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i macie rację z tym kręceniem, ale u mnie też zaczął hałasować po dwóch latach od kupienia auta, także nie wiąże tego bezpośrednio z kręceniem licznika (nie wiem czy był kręcony, 189kkm a auto z 92', hmm), raczej stawiam na linkę od prędkościomierza, jak ją docisnę od strony silnika to kilka dni mam spokój. Podejrzewam wyłamane mocowania linki ale jak narazie nie chce mi się tego rozbierać, zresztą jak się kabina nagrzeje to jest prawie cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

tak mi przyszło do głowy że może jeszcze byc załamany pancerz linki

miałem tak we wczesniejszym aucie coś mi robili i załamali linke jak ja wyprostowałem to było oki ... z czasem jednak pancerz w miejscu załamania znów sie skrzywił jak na poczatku i licznik mi skakał ... hałasując

obejzyj pancerz linki może tez masz gdzieś lekko załamany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...