Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Gałka zmiany biegów


Gość aptekarzpiotr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem taką i z tego co pamiętam aby to jakoś wyglądało czeka Ciebie mała przeróbka, czyli będziesz musiał dotoczyć sobie środek, wadą gałki w primerach jest jej długość względem budowy, a to dlatego, że na samej końcówce jest jakiś kawałek gwintu a reszta oryginalnej gały wchodzi na pręt, dlatego trzeba sobie dotoczyć środek aby nie wystawała za bardzo do góry bo będziesz ją miał prawie na wysokości radia :D

 

Wczoraj przebrnąłem przez trudny proces montarzu nowo otrzymanej gałki do primerki ( http://www.allegro.p...arna_super.html ). Poprzednia juz byla mocno wyswiechtana. Niestety szlag trafił stara galke w trakcie demontarzu ;-( zdarła sie obudowa pod którą ujawniła sie wielka nakrętka która juz francuz szybko sie zajal. Dino miales racje ze ta nowa bedzie mocno wystawac do gory. I teraz pytanie do ciebie kieruje, czy ty ja tam moze nawiercales w srodku zeby ten gwint drazka glebiej wszedl? Bo na przyciecie drązka chyba sie nie zdecydowales?

Edytowane przez voyo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przebrnąłem przez trudny proces montarzu nowo otrzymanej gałki do primerki ( http://www.allegro.p...arna_super.html ). Poprzednia juz byla mocno wyswiechtana. Niestety szlag trafił stara galke w trakcie demontarzu ;-( zdarła sie obudowa pod którą ujawniła sie wielka nakrętka która juz francuz szybko sie zajal. Dino miales racje ze ta nowa bedzie mocno wystawac do gory. I teraz pytanie do ciebie kieruje, czy ty ja tam moze nawiercales w srodku zeby ten gwint drazka glebiej wszedl? Bo na przyciecie drązka chyba sie nie zdecydowales?

 

dorobiłem sobie środek do tej gałki na wzór tej śruby która jest w starej gałce, czyli otwór na grubość drążka i na końcu gwint, wtedy schodzi niżej i jest w miarę gitt,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorobiłem sobie środek do tej gałki na wzór tej śruby która jest w starej gałce, czyli otwór na grubość drążka i na końcu gwint, wtedy schodzi niżej i jest w miarę gitt,

 

yhmm....No to bede cos w ten desen kombinowal. Kusi mnie zeby srodek nowej galki troche rozwiercic tylko boje sie zeby jej nie zniszczyc przy tej operacji. Dzieki za podpowiedz. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhmm....No to bede cos w ten desen kombinowal. Kusi mnie zeby srodek nowej galki troche rozwiercic tylko boje sie zeby jej nie zniszczyc przy tej operacji. Dzieki za podpowiedz. pozdrawiam

 

środek jest wyciągany, jak rozwiercisz to będzie się kiwać trzeba zrobić coś na wzór tej śruby i włożyć w środek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jednak postawiłem na swoim i troche rozwierciłem nową gałkę w środku żeby mocniej naszła na lewarek. Trochę za wysoko była wcześniej. Także zdewastowałem zupełnie jej środek i te mocowania ze śrubkami a później wcisnąłem do środka POXILINE nabiłem gałkę na lewarek i wszystko po paru minutach elegancko wyschło a gałka jest aktualnie nie do ruszenia. Aż sie zdziwilem ze ta poxilina taka skuteczna, wcześniej robiłem próby z jakimiś klejami ale pod wpływem temperatury wszystko sie potem wichrowało. Generalnie polecam ten wynalazek! ;-)

ponizej jeszcze zarzucam fotki starej oryginalnej gałki..a w zasadzie to co z niej zostało, jak by ktoś był ciekawy jak w środku wygląda to proszę bardzo ;-)

 

Zdj%C4%99cie465.jpg

 

Zdj%C4%99cie466.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak postawiłem na swoim i troche rozwierciłem nową gałkę w środku żeby mocniej naszła na lewarek. Trochę za wysoko była wcześniej. Także zdewastowałem zupełnie jej środek i te mocowania ze śrubkami a później wcisnąłem do środka POXILINE nabiłem gałkę na lewarek i wszystko po paru minutach elegancko wyschło a gałka jest aktualnie nie do ruszenia. Aż sie zdziwilem ze ta poxilina taka skuteczna, wcześniej robiłem próby z jakimiś klejami ale pod wpływem temperatury wszystko sie potem wichrowało. Generalnie polecam ten wynalazek! ;-)

ponizej jeszcze zarzucam fotki starej oryginalnej gałki..a w zasadzie to co z niej zostało, jak by ktoś był ciekawy jak w środku wygląda to proszę bardzo ;-)

voyo, powiedz mi prosze bo zastanawiam sie nad zmiana galki w mojej P11. Czym rozwiercales ta nowa galke? Czy nie mozna jej trochę pogłebic i poprostu zamocowac na tych oryginalnych trzech śrubach? TRrochę sie boje ze jak zrobie to na poxiline to w przyszłosci moze byc problem ze zmiana (chociaz w sumie tej starej gałki tez nie da rady zdjac bez calkowitego jej rozwalenia) wiec co za roznica. Moja stara gałka pękła w czasie tych upałow i podejżewam ze kwestia czasu jest kiedy sama sie rozleci.

 

Czy gałka od N16 np taka:

http://moto.allegro.pl/item1156003418_galka_zmiany_biegow_nissan_almera_n16.html

będzie pasowała?

Edytowane przez Dabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stara Primere P10 i druga nowsza P11. W P10 galka zmiany biegow jest w bardzo dobrym stanie (nie do zdarcia)

natomiast w P11 jest jakies badziewie ktoe sie powycieralo i pokruszylo.

Czy ktos z was orientuje sie czy mozna zamienic galke z P10 do P11 i na odwrot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voyo, powiedz mi prosze bo zastanawiam sie nad zmiana galki w mojej P11. Czym rozwiercales ta nowa galke? Czy nie mozna jej trochę pogłebic i poprostu zamocowac na tych oryginalnych trzech śrubach? TRrochę sie boje ze jak zrobie to na poxiline to w przyszłosci moze byc problem ze zmiana (chociaz w sumie tej starej gałki tez nie da rady zdjac bez calkowitego jej rozwalenia) wiec co za roznica. Moja stara gałka pękła w czasie tych upałow i podejżewam ze kwestia czasu jest kiedy sama sie rozleci.

 

Czy gałka od N16 np taka:

http://moto.allegro.pl/item1156003418_galka_zmiany_biegow_nissan_almera_n16.html

będzie pasowała?

 

 

Ja zalozylem taka galke: http://www.moto.allegro.pl/item1153196078_skorzana_galka_zmiany_biegow_opel_audi_vw_ford.html

 

W srodku jest metalowa tuleja ktora wyjalem i wnetrze troche wiertarka potraktowalem przez co dalo sie galke nalozyc glebiej na lewarek. Gwint lewarka zabezpieczylem tasma izolacyjna tak zeby poxilina go nie oblepila. Nastepnie wypelnilem wnetrze galki poxilina i zatknalem na lewarek i po sprawie! ;-) Galka ani dygnie!

Nie powiem ci czy galka od almery bedzie pasowac. Ale kazda galke mozna jakos tam dopasowac zeby sie trzymala. Ale moim zdaniem jesli chcesz wydac ponad stowe na galke to lepiej zadzwon do ASO NISSAN i zamow sobie oryginal skorzany do P11. Ja pytalem i maja taka w Warszawie za 200zl.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maja taka w Warszawie za 200zl.

pozdrawiam

Oh shit. Cena z kosmosu. Zastanowię się, ale 200 zł to chyba cena zaporowa jak dla mnie. Pewnie zrobię tak jak ty (ta poxilina to jest jakas specjalna masa utwardzona, czy klej?). Wielkie dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh shit. Cena z kosmosu. Zastanowię się, ale 200 zł to chyba cena zaporowa jak dla mnie. Pewnie zrobię tak jak ty (ta poxilina to jest jakas specjalna masa utwardzona, czy klej?). Wielkie dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam

 

Poxilina ma forme plasteliny i kosztuje ok. 10zl. Bardzo latwo ja uformowac wewnatrz galki, w przeciwienstwie do roznorakich klei i pianek ktore wyplywaja pod wplywem grawitacji B)

pozdr

To jeszcze dorzucam foty nowej galki:

Zdj%C4%99cie468.jpg

 

Zdj%C4%99cie467.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jeszcze dorzucam foty nowej galki:

Powiem Ci że wyszło bomba. I za 1/4 tego co chcą w ASO. Chyba tez tak zrobię. Dzięki za porady. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopuję.

Może ktoś zrobić fotę oryginalnej skórzanej gałki, takiej jak piszecie, że do dostania w ASO za 200zł? Bo się właśnie zastanawiam czy za 100 zamawiać skórzaną szytą w dowolnym kolorze czy brać z ASO.

I druga sprawa, jaką długość ma pręt na który gałka musi wejść? 3cm gwintu, a ile tego pręta jeszcze jest? Niestety swojej nie zdejmę bez całkowitego jej zniszczenia więc sam nie mam jak sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogółem to wygląda tak, że owszem - jest tam nieco gwintu, ale raczej nie 3cm. Poniżej jest sporo "pręta", ale o większej średnicy :/ Będzie tego z 5-7cm, a może i więcej jak opuścisz mieszek.

 

Myślałem, żeby skrócić drążek zostawiając oryginalną gałkę, lecz chwilo odpuściłem temat ze względu na to, że poniżej gwintu jest większa średnica.

 

Zaraz wyciągnę zapasową gałkę (oryginalną) i ją pomierzę.

Edytowane przez CyberDe@th
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pręt ma 19mm średnicy, kwestia tylko tego gwintu, ile go jest na długość. Siłowałem się jeszcze raz z gałką ale nie ma szans, bez klucza nie odkręcę, a z kluczem to wiadomo, zniszczę oryginał. W tym sklepie, w którym zamawiam, dostałem info, że gwint mi zrobią taki jak trzeba, więc jakby się komuś chciało zmierzyć ile go jest na pręcie byłbym bardzo wdzięczny.

CyberDe@th wewnątrz gałki chyba tego nie dasz rady sprawdzić, no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się wszystkiego dowiesz - właśnie nad tym pracuję.

 

Mam nadzieję, że poniższe zdjęcia będą pomocne:

 

img1607me.jpgimg1610me.jpg

 

 

Dół gałki:

 

img1624me.jpgimg1633me.jpg

 

 

Pozostałe zdjęcia:

 

img1612m.jpgimg1614mc.jpg

 

 

 

Nie wiem jakim sposobem wyszło Ci, że pręt ma średnicę 19mm. Powyższa gałka jest od Primery P11.144 (po lifcie).

Edytowane przez CyberDe@th
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za zdjęcia, już chyba wszystko wiem.

Co do tych 19mm to zjechałem z mieszkiem w dół i zmierzyłem suwmiarką średnicę pręta. Może ta węższa część, z Twojego zdjęcia (14mm) zaczyna się po prostu wyżej i do niej się nie dostałem. W każdym razie, muszę zamówić gałkę z 25mm gwintu i resztą szerszą, bo inaczej nie nakręcę. Zobaczymy co sprzedawca na to powie.

Dzięki jeszcze raz, pochwalę się efektami jak już wymienię.

 

PS: też mam P11.144 ale gałkę mam trochę inną.

 

EDIT: nie wiem jak ja to mierzyłem, chyba spałem jeszcze, tam rzeczywiście jest 14mm średnica pręta :D

post-36041-0-38486500-1315059818_thumb.jpg

Edytowane przez maius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba źle pomierzyłeś. Z uzyskanych przeze mnie danych wynika, że dźwignia (nie gałka) zmiany biegów jest identyczna we wszystkich wersjach silnikowych i nadwoziowych poliftowych (przedliftowych chyba też) Primer ze skrzynią manualną. Źródło: http://nissan4u.com/parts/primera_wagon/el_wp11e/2000_6/type_24/power_train/transmission_control_and_linkage/

Edytowane przez CyberDe@th
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Powtórzę się w temacie.

Osobiście polecam szukać gałki z 200SX.

Mam taką jak w tym samochodzie:

 

http://allegro.pl/s14a-nissan-200sx-i1793118820.html

 

Gałka jest wykonana z prawdziwego drewna, nie imitacji i ma w środku metalową tuleję.

Pasuje do Primery idealnie. Jedyne co się w niej może zepsuć to może się trochę drewno od kleju odspoić ale tu wystarczy trochę butaprenu i problem z głowy.

Sama powierzchnia gałki jest grubo lakierowana na wysoki połysk i nic się z tym nie dzieje. Napisy są pod lakierem tak że cały czas wygląda jak nowa.

A co do pasowania to gałki są zamienne w sensie P11.144 -> N16 (do 2003) -> K11 (od 2000).

Pozdrawiam.

Bart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie drewniana wyglądałaby tragicznie, bo całe wnętrze jest wykończone w kolorach szarym i czarnym. Nie chciało mi się nawet dobierać szarej, jak w oryginale, bo z tymi kolorami na zdjęciach to nigdy nie wiadomo. Zamówiłem sobie skórzaną czarną. Na piątek powinna być, sprzedawca zapewniał, że pasuje plug'n'play, ale wszystko się jeszcze okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat ta ramka wokół lewarka jest w drewnie więc gałka nawet pasuje.

Oryginalnie miałem taką jak zdjęcie parę postów wyżej tylko że moja miała tą wkładkę drewnianą a nie szarą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor "wkładki" zależy od wersji wyposażenia. Moja, to akurat "Sport", więc wykończenie srebrne, a zegary białe.

Edytowane przez CyberDe@th
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa gałka założona, pasowała bez żadnej przeróbki. Ale jakiś czas się będę do niej przyzwyczajał, bo jest większa i "twardsza". Do tego udało mi się zdjąć oryginał nie niszcząc go :shifty:

post-36041-0-62753300-1315734973_thumb.jpg

post-36041-0-19010700-1315734985_thumb.jpg

post-36041-0-66839800-1315734999_thumb.jpg

post-36041-0-05103700-1315735010_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa gałka założona, pasowała bez żadnej przeróbki. Ale jakiś czas się będę do niej przyzwyczajał, bo jest większa i "twardsza". Do tego udało mi się zdjąć oryginał nie niszcząc go :shifty:

Jak dla mnie super wygląda. Możesz podać link gdzie kupiłeś i jaka cena????

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem od tego sprzedającego: http://allegro.pl/my_page.php?uid=1400419

Podświetlenia nie podłączyłem, bo mi się nie podoba, zresztą i tak chyba by się nie dało, bo przy mieszku nie ma miejsca na przewód. W sumie nie pomyślałem i nie zapytałem o kształt, dostałem jak widać na zdjęciu gałkę okrągłą, a chyba są jeszcze takie bardziej jajowate, z wysuniętą w stronę konsoli częścią. Tak czy siak gałka wygodna, dobrze leży w dłoni, wreszcie przestałem mieć wrażenie, że mi się rozleci w rękach - oryginalna dosłownie aż kręciła się na mocowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...