Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

kontrolka "engine check" się pali - K12


Szmiglo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość niewiniatko22

Sluchajcie, dzis wracajac z dyskoteki, moj Mikrus mi nawalil...

Wracajac z tancow, zajechalam sobie na stacje , zatankowalam... i 5 km od domu, moj Mikrus zaczol tracic moc, i zgasl...

Skonczylo sie na tym ze po odpaleniu caly czas GASŁ mu silnik...

Ocywiscie zaswiecil sie CHECK na moim cudownym komputerze pokladowym, ale jakos mi to nic nie mowi... :/

Najsmieszniejsze jest to,ze nie mam pojecia od czego to sie stalo? I co to moze byc...

I chcialam jechac Mikra na mazury za 2 tygodnie, jestem zla i wsciekla...

 

Macie pomysl co sie moglo stac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa jest podejrzana i Nissan powinien zrobić jakąś akcję serwisową. Nie wiem, ale pewnie to zależy do ilości zgłaszanych awarii...

U mnie zapaliła się ta sama kontrolka po wcześniejszym zgaśnięciu silnika. Pojechałem do gościa i mi skasował ten błąd na komputerze. Mówił, że to czujnik położenia wałka rozrządu i że trzeba zmienić czujnik. Kolega z Nissana mówił, że takie czujniki są dwa - jeden przy filtrze powietrza a drugi grześ w okolicach skrzyni.

Po skasowaniu samochód jeszcze jakiś czas jeździł (kilka dni) i dziś rano zaczął tracić moc (jak był zimny) i silnik zgasł. Wyglądało to jakby przestał dostawać paliwo. Po wyłączeniu stacyjki normalnie odpalił, chodzi normalnie - równo i cicho, ale kontrolka ciągle się pali. :029:

Nie bardzo wiem, co teraz robić, bo nie bardzo nie stać na robienie w Nissanie a jak będę robił gdzie indziej metodą prób i błędów, to mogę tak połowę samochodu wymienić i nie dojść do przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niewiniatko22

U mnie "niby", wykazalo ze to alarm itp...

Po czym w czwartek kolega mnie zawiozl moja Mikra do pracy i znow, CHECK i koniec jady...

Chyba nie musze mowic, jak bylam zla?

Wiec znow odstawil samochod na warsztat, podlaczyli go ponownie pod komputer i tym rzem wykazalo, ze jakis tam pasek jest do wymiany i o ile dobrze pamietam to poduszka od silnika... :/

No nic innego mi nie pozostaje zrobic, jak wyjac kase i robic Mikruska... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj wieczorem jak zgasł tak nie chciał się już włączyć. Kontrolki się palą i od ładowania i od smarowania i tyle. No i oczywiście moja "kochana" kontrolka od silnika. :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówił, że to czujnik położenia wałka rozrządu i że trzeba zmienić czujnik

 

Najpierw się eliminuje czujniki wałów. W K12, zwłaszcza 1.2 jest podobna historia jak w silnikach QG, zwłaszcza 1.5 - czyli łańcuch rozrządu. Konkretnie - jeśli usterka dotyczy czujników, a czujniki są OK. Czy ostatnio silnik zachowywał się normalnie? Czy miał stabilne obroty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak i to jest dziwne. Obroty były normalne, chodził cicho i spalanie też w normie.

Kilka razy mi zgasł przy ruszaniu np. spod świateł, ale tłumaczyłem to tym, że zima a ja za mało gazu daję.

Wszyscy mechanicy mi mówili, że jak na łańcuch to za mały przebieg, bo mam 70 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro odstawiam samochód do dużego serwisu, ale nie do Nissana. Są o wiele tańsi. Mam nadzieję, że dojdą co i jak i to w miarę szybko, bo mnie samochód jest potrzebny na codzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam K12 z 2005 r (sprowadzaną z belgii) i też mi się ta kontrolka pali, w serwisie odczytali że jest za słaby katalizator a analiza CO wyszła o 50% za duża. Jeżdżę już 5 mc i nic sie nie dzieje, w trasie też bez żadnych problemów. a katalizatora nie chce mi sie wymieniać ;)

 

pozdr,

Japa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie czujnika wałka rozrządu ciągle wykazuje błąd a w Nisanie mówią, że łańcuch do wymiany. Z robocizną ok 2000 PLN.

Po 70 tys. Szok.

Co za gówno teraz robią... :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jeżdżę, podobno za 2 m-ce mają się pojawić zamienniki w Polsce.

Podobno do Primery już są - trochę jestem ciekaw jak stoją cenowo w stosunku do oryginalnych i jak się sprawują. Bo są takie same, tylko dłuższe niż w Micrze.

 

[ Dodano: Pią 09 Mar, 2007 10:25 ]

Zmieniłem łańcuchm napinacze, uszczelniacze i jest ok. Wielkie dzięki za pomoc dla "B12".

Jest ok.

Przy okazji został mi niepotrzebnie wymieniony czujnik położenia wałka rozrządu. Może się kiedyś przyda... Oby nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

no to może ktoś ma pomysł,

 

Jak jest ponad 24 stopnie ciepła, zapala się check, jak jest chłodniej i zimno jest wszystko dobrze??

 

ostatnio palił się w sierpniu, zgasł, od wczoraj znowu się pali w dzień. Wieczorem jak jest chłodniej to gaśnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niewiniatko22
Jak jest ponad 24 stopnie ciepła, zapala się check, jak jest chłodniej i zimno jest wszystko dobrze??

 

ostatnio palił się w sierpniu, zgasł, od wczoraj znowu się pali w dzień. Wieczorem jak jest chłodniej to gaśnie

A masz obsluge K12?? Moza tam jest cos napisane??

Jesli nie masz, to ja moge cos poszukac.

A moze warto podpiac ta K12 pod komputer??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Cześć wiecie co mam problem podobny bo też jakiś czas temu raz mi sie swieciła raz nie kontrolka silnika ale na czerwono swego czasu byłem w warsztacie powiedzieli zeby sie nie przejmowac ze mozna jezdzic ale od jakiś 4 dni caly czas swieci sie na czerwono i nie gaśnie ;/ 

 

jeżdze micra k 12 1,5 dci 

Edytowane przez czorny9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...