Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

QG18DE i katalizator

Guest kania
 Share

Recommended Posts

czy to prwada, że aby wykręcić kata w tym silniku( kat zaraz za kolektorem) to trzeba cały kolektor wydechowy ściągnąć? 300zł wołają za wyjęcie kata :zdziw:

Pozdrawiam

katalizator jest przykręcany do kolektora wydechowego u Ciebie...

Trochę roboty jest by go zdemontować choć w "normalnym" miejscu w ok 100zł się zmieścisz.

wiem, wiem że jest przykręcony bezpośrednio do kolektora- na 6 śrub. Ale czy trzeba go ściągać razem z kolektorem? ponoć nie ma podejścia pod jedną ze śrub i dlatego najpierw spece chcą ściągnąć cały kolektor a potem odkręcić kat.

Trzeba trzeba - ale to chwila moment, najpierw osłonę termiczną odkręcić, potem 10 srób od kolektora, odsówasz go od głowki i rozkręcasz dookoła 6 śrób trzymających kata...

Guest Benitez

Jak dobrze pamietam, to moj mechanik nie mial problemów z wymianą kata. Nie wykrecal tez kolektora bankowo. a za wymiane zaplacilem 40 zeta

Guest KONRAD MILEWSKI

Nie wiem jak QG18DE ale ja w swojim SR20DE też miałek kata odrazu za kolektorem i nie było konieczności odkrencania kolektora tylko wystarczyło odkręcić wydech odrazu za katem no i potem wiertarka dułgie wiertło i po zawodach może w QG też da się odkręcić kata od reszty wydechu ?

może w QG też da się odkręcić kata od reszty wydechu ?

Za poważne wyzwanie, nie da rady. Zresztą wystarczy spojrzeć od dołu i ocenić. Jedna śruba jest z góry, a więc blachę i tak trzeba zdjąć, a do tych bliżej silnika bardzo kiepski dostęp.