Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Żywotność ksenonów


Gość czerek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam Nissana primere p12 + ksenony (fabryczne). W związku z tym mam pytanie? Jak długo trwa eksploatacja takich lamp? I w razie awarii lub spalenia się to co trzeba zrobic? Z góry merci za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenia chyba rzadko się zdarzają. Ale ilość światła jest zdecydowanie mniejsza przy zużyciu. Ja w 6 letniej Primerze prawie nic nie widziałem na krótkich. Po wymianie rewelacja. Wszystkim radzę -Jeżeli uważacie że są zbyt słabe światła jechać do diagnosty i sprawdzić, zanim się kogoś lub coś najedzie podczas mijania samochodu z przeciwka.

Ja zdecydowałem się na wymianę bez diagnosty.

 

Wymiana nie jest trudna ale trzeba mieć gwiazdkę z dziurką (klucz) i pokombinować spokojnie ze sprężynką która trzyma lampę ksenonową (żarówkę). Kabel jest na wtyczce przekręcany na oprawie lampy.

 

Tyczy się P11.144

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenia chyba rzadko się zdarzają. Ale ilość światła jest zdecydowanie mniejsza przy zużyciu. Ja w 6 letniej Primerze prawie nic nie widziałem na krótkich. Po wymianie rewelacja. Wszystkim radzę -Jeżeli uważacie że są zbyt słabe światła jechać do diagnosty i sprawdzić, zanim się kogoś lub coś najedzie podczas mijania samochodu z przeciwka.

Ja zdecydowałem się na wymianę bez diagnosty.

 

Wymiana nie jest trudna ale trzeba mieć gwiazdkę z dziurką (klucz) i pokombinować spokojnie ze sprężynką która trzyma lampę ksenonową (żarówkę). Kabel jest na wtyczce przekręcany na oprawie lampy.

 

Tyczy się P11.144

siemano,jaki symbol tych żarówek do p11,144 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Nissana primere p12 + ksenony (fabryczne). W związku z tym mam pytanie? Jak długo trwa eksploatacja takich lamp? I w razie awarii lub spalenia się to co trzeba zrobic? Z góry merci za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam

 

Mi wytrzymały 3,5 roku

Wymieniasz dwie sztuki, wymiana nie jest trudna i wystarczą sprawne palce :-)

wymieniasz jak zwykłą zarówkę H4, H7..........

Typ żarówki - zarnika w P12 to D2R

najtaniej kupisz na allegro

Fabrycznie masz wsadzone firmy OSRAM

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar napisał:

Typ żarówki - zarnika w P12 to D2R

 

Czy jesteś tego pewny? Nie mam ksenonów, ale P11.144 i P12 na moje oko mają soczewki, więc powinny mieć żarówki D2S.

Żarówka D2R jest do reflektorów REFLEKSYJNYCH, których chyba Nissan nie stosował (ale oczywiście mogę się mylić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś tego pewny? Nie mam ksenonów, ale P11.144 i P12 na moje oko mają soczewki, więc powinny mieć żarówki D2S.

Żarówka D2R jest do reflektorów REFLEKSYJNYCH, których chyba Nissan nie stosował (ale oczywiście mogę się mylić

 

Witaj,

 

Jestem pewien na 200% bo sam wymieniałem :-),

P12 nie ma świateł soczewkowych

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam do moich wszystkich problemow dolaczyla dzisiaj jedna zarowa xenonowa ,rano zaczela swieic na fioletowo a po godzinie juz jechalem o jednej zarowce a do domu tylko 1000km mialem :D wlasnie dojechalem .

napisz mi prosze oskar dokladnie dane tych zarowek i od kogo kupowales na allegro.

ale za to hamulce teraz ekstra i silnik tez jakby sie uspokoil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz mi prosze oskar dokladnie dane tych zarowek i od kogo kupowales na allegro.

 

Zarówki D2R, kupowałem u http://www.allegro.pl/item153389156_nowe_o..._d2r_osram.html

Ja kupiłem, Philipsa...., fabrycznie siedzą OSRAM

Kupic musisz 2 sztuki, zeby jednakowo świeciły :)

tą co ci została bedziesz mial w zapasie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiecą intensywniej :-),

troche czasu musza poswiecic zeby sie "rozświeciły"

a tak wszystko ok. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz na komentarze, czasem 5PLN wiecej a większa pewnosc.

Demontowac? Nie wiem jak u ciebie (silnik diesla) ale ja nic nie demontowałem, jedynie co tylko zdemontowałem wlew do zbiornika płynu wycieraczek.

 

Demontaz idzie łatwo do czasu wsadzenia żarówki i zabezpieczenia ja drucikami,

możesz miec problem z tą cewką (zeby ja zpowrotem założyc) która wchodzi na żarówkę. Trzeba też uważac zeby nie dociskac jej zbyt mocno, bo wtedy wypadnie tobie odblask z silowniczka sterowania. ja to wszystko przerabiałem sam i powiem, ze sie lekko spociłem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xenonki maja to do siebie ze sie wypalaja. Wymienilem w momencie jak juz praktycznie nic nie widzialem przed soba - troche za pozno... Z tym, ze ja demontowalem cala lampe - tam jest miejsce na raczki japonczyka a nie europejczyka ;)

 

Pozdrawiam

PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xenonki maja to do siebie ze sie wypalaja. Wymienilem w momencie jak juz praktycznie nic nie widzialem przed soba - troche za pozno... Z tym, ze ja demontowalem cala lampe - tam jest miejsce na raczki japonczyka a nie europejczyka ;)

 

Pozdrawiam

PL

 

W P12 jest wiecej miejsca :-) bo moje rączki nie należa do najmniejszych :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemano,jaki symbol tych żarówek do p11,144 ??

 

Ja mam xenony D2S i kupiłem na allegro

 

http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=2294848

yyyyyyy no to zgłupiałem bo mnie w aso powiedzieli że D2R ,to ja już nie wiem :029: ,dobrze żem se na allegrino nie zamówił :027: ja chce zmienić bo na krótkich hu.. widze :D dopiero ja długimi pociągne to coś widze :D sie chyba ze starości wypaliły,bo światła mam ustawione niedawno,pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demontaz idzie łatwo do czasu wsadzenia żarówki i zabezpieczenia ja drucikami,

możesz miec problem z tą cewką (zeby ja zpowrotem założyc) która wchodzi na żarówkę. Trzeba też uważac zeby nie dociskac jej zbyt mocno, bo wtedy wypadnie tobie odblask z silowniczka sterowania. ja to wszystko przerabiałem sam i powiem, ze sie lekko spociłem

 

no wiec tak jestem po wymianie faktycznie nie jest tak zle, tylko problem z zalozeniem gniazda zarowki jak sciagalem to byl wyrazny opor a jak zakladalem to nie moglem przekrecic zeby zaskoczylo i narazie siedzi tylko na samej zarowce.pobawie sie z tym w sobote w dzien(bo dzisiaj z latarka zakladalem :P )

u mnie fabryczne byly philips a zalozylem osramy za 75zl sztuka,przed wymiana bylem w nissanie zeby zapytac co to moze byc z tym moim silnikiem(inny temat) i zagadalem o ten xenon gosc byl w szoku ze sie przepalil i zaczol grzebac sprawdzac i w koncu chcial mi zalozyc nowa zarowke :diabel2: za jedyne 82euro(sztuka)

a co do silnika to on nic nie slyszy wszystko OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak jestem po wymianie faktycznie nie jest tak zle, tylko problem z zalozeniem gniazda zarowki jak sciagalem to byl wyrazny opor a jak zakladalem to nie moglem przekrecic zeby zaskoczylo i narazie siedzi tylko na samej zarowce.pobawie sie z tym w sobote w dzien(bo dzisiaj z latarka zakladalem )

Mialem, ten sam problem :-)

Cewka, która zakladasz na zarowke ma w srodku dwa pierscienie z rowkami (zabezpieczenie) otwory w tych pierscieniach muszą pokrywac sie bo za chiny nie zalozysz tej cewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz dwa jakby pierscienie z nacieciami, naciecia mają sie pokrywac,

jak nie pokrywaja sie to pomoz sobie srubokretem ;-)

Tebolce na żarówce wchodza w te naciecia i jak przekrecasz to (bolce) przekrecają jeden z pierscieni blokując żarówke przed wypadnieciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, miałem ten sam problem i jak napisalem na forum to nikt nie był w stanie mi pomoc :( musialem sam rozwiazac ten problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...