Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jak zerwac folie z szyb?


Gość rz

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

jak w temacie, czyli jak zerwac folie z bocznych szyb? kupilem auto juz z przyciemnianymi ale dla mnie jest to strasznie niepraktyczne w nocy i w czasie np. deszczu, a i podobac to mi sie wogole nie podoba :)

 

ma ktos jakis pomysl jak to zrobic? czy wogole jest to wykonalne

 

 

przeszukalem forum ale odpowiedzi na moje pytanie nie znalazlem, a jesli nawet byl taki temat to gdzies mi uciekl

 

pzdr

rz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie folii jest banalne - musisz znaleźć początek folii i powoli odrywać pod jak najwiekszym kątem - mozna podgrzać aby łatwiej się odrywała. Resztki folii - napewno sie postrzępi- można zeskrobać żyletką a pozostalości kleju usuniesz benzyną ekstrakcyjną - ostrożnie przy uszczelkach i elelmentach tapicerki. To tyle - powodzenia.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie folii jest banalne - musisz znaleźć początek folii i powoli odrywać pod jak najwiekszym kątem - mozna podgrzać aby łatwiej się odrywała. Resztki folii - napewno sie postrzępi- można zeskrobać żyletką a pozostalości kleju usuniesz benzyną ekstrakcyjną - ostrożnie przy uszczelkach i elelmentach tapicerki. To tyle - powodzenia.

:)

 

no to nie pozostaje nic innego niz isc i sprawdzic

a czy z szyba nic sie nie stanie jak potraktuja ja benzyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba łatwo schodzi - widziałem w TV4 Drogówka - goście ściągali przy policji bo chcieli im zabrać dowód rejestracyjny szło im to bardzo sprawnie na drzwiach opuszczali trochę szybę i darli od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy z szyba nic sie nie stanie jak potraktuja ja benzyna?

nic się nie stanie - ja nawet kiedyś jechałem "nitro" ale jest bardzie szkodliwe w przypadku dotknięcia/kapnięcia na plastik lub tapicerkę więc benzyna ekstrakcyjna jest bezpieczniejsza. Grunt to dobra szmata - najlepiej pielucha tetrowa :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pablo_Snk

No ale uważaj jak to robić chcesz teraz, bo zimno na polu to tak łatwo w "zimie" nie chce schodzić, ale proponujesz albo suszarke, ale lepsze są wentylatory elektryczne, dmucha ciepłym powietrzem i zaraz będzie ciepłe i zacznie schodzić powoli, i lepiej zrób odrazu tą benzyną, bo jak wyjedziesz na móz z tym klejem na szybie to znów potem problemy zeby zedrzeć klej. A i możesz popatrzeć są na stacjach lub w sklepachm motoryzacyjnych płyny, do czyszczenia kolega kupił kiedyś takie cos do ściagania taśmy bo zostały resztki i nie chciał drapac to kupił płyn i przetarł i elegancko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc. bede to robil w garazu gdzie jest w miare cieplo a jesli nie da rady to poczekam na cieplejsze dni :)

 

pzdr

rz

Punkty pomógł przyznaj :) a nie dziękuj :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...