Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

tempomat - cruise control


VQPower
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

siema chopy. tym razem to ja mam pytanie.

czy ktos z was ma zielone pojecie jak zrobic aby mi tempmat zaczal dzialac po tym jak zmienilem skrzynie z automata na manual??

wiem ze kazda maxima ma tempmat bez wzgledu na skrzynie.

 

za kazda pomoc i podpowiedz wielkie dzieki

 

a tu schemacik jesli w czyms pomoze

tempomatcruisecontrol96-99.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, chyba Ci Wacu nie pomoge, u mnie po zmianie skrzyni tempomat działa tak samo jak i przed zmianą, jeżeli przy zmianie skrzyni trzeba było go odłaczyć to ci co mi wymiane robili podłączyli tak jak było.

A schemacik to powiem szczerze dla mnie kosmos jakis :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ...schemat to ja nawet moze i rozumie :)

Jak zmieniales skrzynie to modulu od Cruise control nie zmieniales ?

 

cruise control nawet nie ruszalem. wiem ze przy pedale sprzedla jest przelacznik. wiem ze musze go gdzie podlaczyc aby zamykal obwod ale q.wa gdzie??

a o kontroli trakcji to juz nie mowie ehehhe. tez by sie przydala to bym na oponach zaoszczedzil :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie o to mi chodzilo :) ...... ale z drugiej strony jak nic nie ruszales i wszystko masz podpiete tak jak bylo to nawet bez podlaczenia tego przelacznika od sprzegla powinno dzialac!

Ale z drugiej strony jajk patrze na ten schemat to widze ze jest to schemat universalny do A/T i M/T . Popraw mnie jak sie myle!

Wiesz co ja mam gdzies schematy i pamietam ze jak je kiedys szczegolowo ogladalem to byl oddzielny do manuala i automata i pamietam ze przy cruise, byla jakas roznica w podpieciu do modulu . Przejze to dzisiaj i najlepiej jak sie na GG zlapiemy i zgadamy :)

 

Jacek !!! czy u Ciebie po nacisnieciu sprzegla, wylacza sie tempomat ? Czy tylko po wcisnieciu hamulca ?

 

[ Dodano: Pią 05 Sty, 2007 12:52 ]

Noooo chyba juz wszytsko wiem ...tzn. prawie wszystko ;)

Z podlaczeniem przelacznika od sprzegla, to nie bedzie problemu ! Tyle ze musimy teraz dosc czego nie podlaczyles ze tempomat siadl, a z tego co widze to przy automacie jest lekka zamota i jak zmieniles skrzynie to zrobila sie przerwa. Wydaje mi sie ze spowodowla to przerwa przy doprowadzeniu do modulu Brake NC SW a to moze byc spowodowane pozycja P przy A/T( a tera chyba Ci tej pozycji brakuje :D ) Musimy to napewno obgadac na GG bo inaczej nie dojdziemy do tego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to moze byc spowodowane pozycja P przy A/T( a tera chyba Ci tej pozycji brakuje :D

 

w manualu jest tski switch. przeciez on aktywuje tylnie lampy jak zapodam wsteczny. z tym ze w automacie komp wie na jakim biegu jest auta. na manualu wie tylko o wstecznym.

jednakze z tego ow przelacznika wychodza 4 kable z czego uzywam tylko 2 do swiatel wstecznych. ciekawe na grzyba sa pozostale 2 :027:

 

[ Dodano: Pią 05 Sty, 2007 08:12 ]

dorwalme kolejny schemat. ten o ktorym mowiasz Szalony.widze ze tu moze byc problem z moim cruise control (pedal sprzegla mozna olac bo na schemacie widze ze jest on szeregowo podpiety z hamulcem) prblem tkwi w TCM - transmission control module. ktory podpiety jest do wtyki nr 12 w kompie od tempomatu i do lampki na desce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek !!! czy u Ciebie po nacisnieciu sprzegla, wylacza sie tempomat ? Czy tylko po wcisnieciu hamulca ?

Hmmm.. no popatrz, albo nie sprawdziłem albo nie pamiętam, na hamulcu sie wyłącza.

Może w moim aucie z racji na wiek jest to inaczej rozwiązane bo jakoś nie sądze żeby ci mechanicy co robili u mnie podmianke byli na tyle kumaci w takich np schematach czy coś, to było ich drugie auto w którym przeprowadzali taką operacje, pierwszym była Mazda Xedos 2.5 V6 mojej siostry :D

Sam jestem ciekaw przyczyny u Ciebie Wacu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
jednakze z tego ow przelacznika wychodza 4 kable z czego uzywam tylko 2 do swiatel wstecznych. ciekawe na grzyba sa pozostale 2

 

Nie wiem jak w Maximie ale w wielu automatach dwa pozostałe kable wykrzystywane są do blokowania rozrusznika gdu skrzynia nie jest na P lub N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednakze z tego ow przelacznika wychodza 4 kable z czego uzywam tylko 2 do swiatel wstecznych. ciekawe na grzyba sa pozostale 2

 

Nie wiem jak w Maximie ale w wielu automatach dwa pozostałe kable wykrzystywane są do blokowania rozrusznika gdu skrzynia nie jest na P lub N

 

juz z szalonym teoretycznie ogarnelismy sprawe.

czekam tylko na poprawe pogody bo przy -20 nie chce mi sie grzebac

 

[ Dodano: Czw 22 Mar, 2007 20:23 ]

Zrobione, tempomat juz dziala.

Wielkie dzieki dla Szalonego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

NIe ma sprawy.....musimy sobie pomagac :)

Juz nie wspomne ile razy Ty mi pomagales.

Tera trzeba pomyslec o Twoich lampach, ale to sie musimy zgadac na GG bo cos mi sie zdaje ze te Twoje soczewy moga nie wejsc w te lampy co pokazywales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe ma sprawy.....musimy sobie pomagac :)

Juz nie wspomne ile razy Ty mi pomagales.

Tera trzeba pomyslec o Twoich lampach, ale to sie musimy zgadac na GG bo cos mi sie zdaje ze te Twoje soczewy moga nie wejsc w te lampy co pokazywales.

 

wejda. juz jeden badz 2 takie projekty jezdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Sorry ze odgrzewam stary temat ale mam problem z tempomatem i moze lepiej zeby w jednym watku te informacje byly.

 

Czasem sie nie wlacza. Zauwazylem ze jak go wlacze jadac i nie chce zaskoczyc to zatrzymuje sie do 0, ruszam pownownie i zaczyna dzialac... moze chodzi o to ze wysprzegle pare razy albo hamulca uzyje. Czasem wsiadam w autko przekraczam te 50 czy 60 i dziala od razu a czasem nie uda mi sie go odpalic przez caly dzien :( (kontrolka po lewej od kierownicy oczywiscie wlaczona i swieci piknie na zielono)

 

 

Od czego w ogole zaczac sprawdzanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze odgrzewam stary temat ale mam problem z tempomatem i moze lepiej zeby w jednym watku te informacje byly.

 

Czasem sie nie wlacza. Zauwazylem ze jak go wlacze jadac i nie chce zaskoczyc to zatrzymuje sie do 0, ruszam pownownie i zaczyna dzialac... moze chodzi o to ze wysprzegle pare razy albo hamulca uzyje. Czasem wsiadam w autko przekraczam te 50 czy 60 i dziala od razu a czasem nie uda mi sie go odpalic przez caly dzien :( (kontrolka po lewej od kierownicy oczywiscie wlaczona i swieci piknie na zielono)

 

 

Od czego w ogole zaczac sprawdzanie?

 

no widzisz u mnie tempomat nie dzialal ze wzgledu na przekladke skrzyni, jednaklze po malym przestudiowaniu schematow doszlismy z szalonym do miejsca gdzie byl otwarty obwod spowodowany brakiem skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość don_martinez

Odgrzewam temat i dołączam sie do grona "poszkodowanych" przez tempomat. Mam automat, dotychczas tempomat działał bez zarzutu. Ostatnio pojawił się problem jak u Grzecha, tzn. raz zadziała, raz nie. Do kogo można się z tym zwrócić, poza ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam temat i dołączam sie do grona "poszkodowanych" przez tempomat. Mam automat, dotychczas tempomat działał bez zarzutu. Ostatnio pojawił się problem jak u Grzecha, tzn. raz zadziała, raz nie. Do kogo można się z tym zwrócić, poza ASO?

 

Szalony??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...