Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ustawianie zapłonu


Gość Kit

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie jak ustawic zapłon - jak juz niektórzy zauwazyli przełozyłem silnik 1.3 na 1.6 zostawiajac cały osprzet od 1.3 i zastanawiam sie jak ustawic zapłon jak dla 1.3 czy jak dla 1.6??

Dodatkowo słyszałem ze dla LPG lepiej jest przyspieszyc zapłon - tylko pytanie o ile??

 

Najlepiej ustawic tak jak w ksiazce (ew. przyspieszyc troszke dla LPG) czy moze samemu szukac tego optymalnego momentu (na granicy spalania stukowego - minimalnie ponizej) bo gaz zawsze tankuje na tej samej stacji wiec toretycznie powinien byc zawsze o zblizonych parametrach.

 

Co wy o tym myslicie?

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak że dla silników nieco nowszych GA14 i GA16 zapłon na maksa przyspieszony jeszcze nie jest wartością optymalną, moja prima najlepsze parametry uzyskała jak rozpiłowałem fasolki od aparatu zapłonowego dzięki czemu mogłem zapłon jeszcze o 5 stopni przyspieszyć względem serii... Myślę że w przypadku twojego silnika będzie podobnie, choć oczywiście nie ma to jak sprawdzenie na hamowni i znalezienie tego optymalnego ustawienia gdzie wyjdzie najwięcej mocy i momentu.

Zarówno na przed wczesnym i za późnym nie uzyskasz maksymalnych osiągów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...