Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sprzęgło raz się ślizga raz nie ?


Gość toli
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie sprzęgło raz się ślizga raz nie podczas normalnej jazdy niekiedy mogę mu troche pocisnąć i nic się nie dzieje a za chwilę ślizga się na 3,4,5 biegu . sprzęgło jest kiepskie linke mam popuszczoną że aż jest lużna , ale co padło ? tarcz , docisk , czy wszystko na raz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślizgane tarcze, ale radzę wymienić komplet: tarcze+docisk+ łożyska.

Robota ta sama,a po wymianie spokój na dłużej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło raz się ślizga raz nie podczas normalnej jazdy niekiedy mogę mu troche pocisnąć i nic się nie dzieje a za chwilę ślizga się na 3,4,5 biegu

 

Coś odleciało. Np. kawałek sprężyny z tarczy dostaje się pod docisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś czy ślizganie jest po zmianie biegów czy w czasie jazdy np. po dodaniu gazu.

W czasie jazdy - moim zdaniem tarcza uszkodzona, zużyta lub zaolejona.

Testem może być jazda pod dużą górkę.

Po zmianie biegów - więcej możliwości - łożysko lub linka nie odbija,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ślizganie jest po zmianie biegu i podczas jazdy jak chce przyspieszyć

 

Czyli jak potrzebujesz większego momentu. Sprzęgło na wykończeniu, cienka tarcza, może się skończyć w każdej chwili, to będzie moment. Także unikaj przeciązeń takich jak np. wjazd na parking piętrowy bo staniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymiwniałem dokładnie rok temu komplet sprzegła i od jakiegoś czasu zauważyłem ze raz na kilka dni tez potrafi mi sie slizgac sprzegło na biegach 3,4,5.

Zastanawiam sie czy to nie wina linki bo jej nie wymieniałem a samochód ma juz walniete 240 tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja mialem taki sam problem z 2 miesiące temu

na początku to tak jak piszesz że na 3 i 4 biegu potrafilo się ślizgać i tak pojeżdziłem z tydzień noi w naj mniej oczekiwanym momencie stoje nie ma sprzęgla co się okazalo

że okladzina z jednej strony tarczy już nie istniała zerwalo ją

wymienilem lożysko docisk i tarcze wydałem 550zl :< ale kupilem oryginalne japońskie

myśle ze u ciebie jest to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne doświadczenie. Przy dodaniu gazu na 3, 4 biegu - zero przyspieszenia. Trochę skakało mi ciśnienie krwi przy wyprzedzaniu :D .

Wymieniłem docisk, tarczę i łożysko kilka dni temu. Przebieg 190 000 km ale okazało się, że to ostatni moment. Teraz przyzwyczajam się do nowego sprzęgła. Trochę ciężko chodzi, ale jak nadepnę gaz moja Primejra znów robi się bardzo żwawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakiej firmy najlepiej kupić łożysko oporowe, u mnie jakiej firmy japońskiej wysiadło po roku pracy i teraz piszczy po w ciśnieciu gazu tak ze w samochodzie nie mozna wytrzymac :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinie o firmy godne polecenia które produkują osprzęt do sprzęgła bo też chcę wymienic,a nie wiem dokładnie jakiej firmy warto kupić:

- tarcza

- docisk

- łożysko

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ślizgające się sprzęgło daje jakiś odgłos????Czasami robi mi się tak, ze auto jakby nie miało siły, silnik pracuje ładnie , wchodzi na obroty , ale zmienia się dźwięk jego pracy, kurtka, a po chwili znowu jest dobrze. Sprzęgło???? P11.144 1,6, 130 000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ślizgające się sprzęgło daje jakiś odgłos????

Nie daje chyba,że za odgłos uznasz wysokie obroty silnika.

auto jakby nie miało siły, silnik pracuje ładnie , wchodzi na obroty
Jeśli silnik wchodzi na obroty a autko nie przyspiesza to znaczy, że sprzęgło się ślizga i nie przenosi napędu na skrzynię.

 

Jak napisałem wcześniej:

Testem może być jazda pod dużą górkę.

Silnik będzie miał coraz większe obroty a auto w skrajnym przypadku może się staczać z góry mimo właczonego biegu do jazdy do przodu.

 

Ślizgające sprzęgło powoduje, że silnik pracuje na dużych obrotach a auto nie przyspiesza proporcjonalnie do obrotów silnika.

W skrajnym przypadku nie będziesz mógł wyjechać na wysoki krawężnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak powinien byc wyregulowany pedał sprzegła (regulujac linke przy łapie na skrzyni)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak powinien byc wyregulowany pedał sprzegła (regulujac linke przy łapie na skrzyni)???

 

Przede wszystkim na lince ma być wyczuwalny luz, linka nie może być naciągnięta. Zrobisz mniejszy - będziesz musiał częściej regulować, zrobisz większy - rzadziej, ale będzie brało już przy podłodze, a i wsteczny może ze zgrzytem wchodzić. Także proponuje poćwiczyć i wybrać najwygodniejszą opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dolacze sie do pytania. Wprawdzie chodzi o sunny n14 ale podejrzewam ze objawy sie nie roznia. Przez jakis czas sprzeglo jakby ocieralo przy deptaniu i puszczaniu pedala. Po prostu deptaniu na pedal towarzyszyl dzwiek jakbym tym depnieciem czy puszczecniem o cos ocieral. Dzis najpierw bylo to neico glosniejsze.. potem pedal zaczal nieco ciezej chodzic a sprzeglo strasznie piszczy na wcisnietym pedale. Gdy puszczam pedal - wszystko gra, gdy wcisne - pisk. Sobota wiecozr, co z tym robic? Co sie stalo? moge jezdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy nie puścił Ci uszczelniacz na wałku sprzęgłowym skrzyni -

jak chlapnie olejem na tarczę to i ślizga, po jakimś czasie - przestaje...

oczywiście do wymiany komplet - tarcza docisk i łożysko + ewentualny uszczelniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maykel132

Witam ja też mam chyba problem ze sprzęgłem albo z czymś innym ale objawia się przy sprzegle.

Otóż, przy zmianie biegu gdy zwalniam dosyć żwawo nogę ze sprzęgła czuć szarpanie, czy powodem jest układ przenoszenia napędu czy może poduszka na silniku która moim zdaniem jest do wymiany??

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady dzisiaj zamówiłem kompletne sprzęgło , przy wymianie zwrucę uwage na uszczelniacz i GO !

docisk -EXEDY

tarcz -NKK

łożysko - MRK

Co sądzicie o takiej kombinacji ????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Toli,

 

ja wczoraj tez stałem przed dylematem jakie sprzęgło kupić i w sumie padło na Valeo bo podobno z takim oryginalnie zjeżdzała P11 z taśmy. Jeśli chodzi o kombinowanie z częsciami tak jak ty to zrobiles to ja osobiście jestem przeciwnikiem,bo kazda firma ma tam jakąs technologie produkcji i towar ma swoją jakość i trwałość,jak kupisz wszystko jednej firmy to są wieksze szanse ze to bedzie ze sobą działało bez zarzutów,po drugie wszystko powinno sie zużywać jednakowo...a przy kombinacjach moze byc tak ze np tarcza będzie OK,ale łozysko kupiles tansze i za jakis czas znowu bedziesz to rozbierał itd....

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość rysiek_k

Mam podobny problem jak w temacie - (sprzęgło raz się ślizga raz nie) a najbardziej na 3 biegu obroty rosną, ale auto bardzo kulawo przyspiesza. I tak to trwało jakieś 2 tygodnie. Teraz wszystko niby powróciło do normy. Nagle almerka zaczęła sie normalnie zachowywać. Nawet wczoraj byłem w ASO żeby zdiagnozować problem, koleś z ASO który ze mną jechał w celu zdiagnozowania problemu potwierdził moje obawy ,że to sprzęgło. Ale jak wcześniej napisałem dzisiaj wszystko wróciło do normy. Mam pytanie czy to był ewidentny znak, że trzeba wymienić sprzęgło czy czekać aż się powtórzy objaw ślizgania. Jadę w przyszłym tygodniu na urlop i nie wiem co zrobić ?? :(:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje sprzęgło też nie ślizga sie na tyle żeby nie można było jeździc,ale jak juz mi pokazało że coś sie dzieje złego to postanowilem je wymienić, kiedys może trafi mi sie jakas Carisma GDI na światłach i będzie chciał sie chłop pościgać to nie moge przynieść wstydu Nissanowi i dostać baty....a na popsutym sprzegle to nawet Lanos moglby ze mną sobie poradzić z miejsca...ja proponuje wymiane

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...