Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sprzęgło raz się ślizga raz nie ?


Gość toli
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rysiek_k

Jednak się zdecydowałem na wymianę sprzęgła. Kupiłem valeo 801515 za 448 zł. Umówiłem się w ASO, że mi wymienią za 370 zł. Pytałem u kilku mechaników ( stacjach obsługi) i wszędzie były ceny 250 do 350zł a w sao powiedzieli ze zrobią to za 378 zł więc zrobię to w ASO przynajmniej teoretycznie powinni mieć lepsze pojęcie i doświadczenie niż inni. Sprzęgło kupiłem poza ASO bo u nich komplet to 815 zł więc prawie 2 razy tyle ile dałem za VALEO. Jeżeli to kogoś interesuje napisze jak zachowuje sie almerka ( N16 1.5 2002rok) po wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystians7

U mnie jest to samo raz sie slizga a raz nie i pewnie tez sprzeglo sie konczy. Z tego co widze i czytam to wiekszosc poleca i uzywa w swoich Nissankach VALEO, ja chyba tez takie zakupie, Czy moze jakies inne sugestie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej już ci się skończyło , tarcza sprzęgłowa już zużyta i ślizga się po nitach na docisku , tarcza niszczy docisk . Ja tak miałem zmieniłem na docisk-EXEDY tarcz-NKK łożysko -NSK i jestem mega zadowolony !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rysiek_k

Tak jak wcześniej pisałem wymieniłem kompletne sprzęgło na Valeo i jest super. Przejechałem tylko 150 km bo pogoda nie sprzyja na dłuższe wyjazdy. Polecam komplet valeo w mojej Almerce 1.5 rok 2002 działa lepiej niż oryginał a może to kwestia montażu i ponownej regulacji. A co do objawów " raz się ślizga raz nie" to w moim przypadku jak zobaczyłem wymontowane sprzęgło to nie mogłem uwierzyć. Tarcza nie posiadała nawet śladów okładzin wszystko spalone i czarne tak jakby wyjęte z pieca. :D. Po wymianie Almerka odżyła i śmiga jak nowa. Zauważyłem również wyraźną poprawę pracy skrzyni wszystko wchodzi bardziej precyzyjnie a szczególnie wsteczny ( prawie zawsze za pierwszym razem nie musze podwójnie wysprzęglać). Trochę się rozpisałem, ale konkluzja jest taka,że po pierwszych objawach ślizgania i gwałtownego wzrostu obrotów przy jednoczesnym braku wzrostu mocy.( ciśniesz gaz i kiepsko jedzie) trzeba zminić sprzęgło. W moim przypadku sprawdził się komplet valeo 801515 za 448 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wypowiadam sie na temat anty reklamy Valeo ( Nissan oryginalnie zchodził z Valeo ) jaką tutaj zastosował Sauron, ale chciałem sie podzielić swoimi spostrzeżeniami po wymianie sprzęgła własnie na Valeo...

Wymieniłem sprzęgło,olej w skrzyni i sprężynke przy lewarku bo latał jak nie powiem co i w czym...nie ten samochód, tak jak powiedział Rysiek, biegu chodzą jak masełko,sprzęgło delikatnie przenosi moc na koła, wszystko działa tak że jestem pod wielki wrażeniem,a po drugie ucichło w aucie. Wcześniej jak przyspieszałem to jakis dziwny rezonans sie przenosił do kabiny,teraz jest cisza...mozliwe ze to była wina oleju w skrzyni bo jak sie silnik rozgrzał to rezonans znikał, teraz wszystko "gra i buczy" :P

Mechanior oddał mi moje stare sprzęgło i powiem wam że na tarczy nie widać zużycia...auto ma przejechane 97tyś km a ślizgało sie bo latem jak ścierałem sie z Focusem z kreski na moich 17" felgach to spaliłem docisk, jest fioletowy jak limo pod okiem, także jak ktoś ma problem ze sprzęgłem a nie ma kasy to chętnie odsprzedam tarcze za rozsądną cene ( niską ) która powinna wytrzymać jakies 60tyś km i oryginalne łożysko,

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcza i łożysko to oryginalny sprzęt Nissana, z tego co mi wiadomo to Nissan zchodził z taśm z Valeo,jeśli chodzi o to czy to będzie pasować to musiałbys popytać kogoś kto ma o tym pojęcie...ja sie nie znam wiec ci nie zagwarantuje...z tego co wiem to oboje mamy silniki SR20DE

 

Pozdrówka i jak coś to wal jak w dym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość krystians7

I wreszcie dzis po czekaniu na sprzeglo 2 tygodnie, odebralem auto z warsztatu. Kupilem komlet VALEO, jak zobaczylem stare to wygladalo jakby wlasnie wyciagnal je z pieca , cale czarne, tarcza praktycznie bez sladu okladziny.

Wszystko powinno byc ok, ale jakos chyba nie jest, caly czas slysze ten dziwny pomruk. Sprzeglo sie nie slizga ale samochod jest tak malo zrywny jak przed wymiana. :<

Jak jechalem przed wymiana i teraz mam wrazenie jakby te sprzeglo czy cos innego ocieralo gdzies, tlumilo jakos silnik. Dodam ze jest bardzo nisko ustawione praktycznie lapie tuz przy podlodze.

Niewiem moze to moje wybuje aspiracje po zalozeniu nowego zestawu, ale liczylem na wile wiecej. Pomoze cos pomozecie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem na komplet Valeo i nie mam zastrzeżeń,wszystko działa jak w zegarku...delikatnie i miękko...ja widze kolosalną różnice w porównaniu jak było przed i po wymianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystians7

A u mnie wlasnie nie jest lepiej, moze jedynie ze sie nie slizga a reszta po staremu czyli jest glosniej i zauwazylem ze po odpuszczeniu gazu samochod nagle zwalnia. Niewiem tak sie zastanawiam moze w jakis sposob kola sie zblokowaaly czy klocki obcieraja o tarcze , jezeli kola byly rozbierane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystian nie wiem co ci doradzić...u mnie wszystko działa jak powinno....a ten dzwięk o którym mowisz to chyba wiem o co ci chodzi.....to standardowy dzwięk silnika SR20DE i tego sie raczej nie pozbędziesz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystians7

Dzisjaj nie dalo rady, jutro jade na 8.

A jeszcze jedno przyszlo mi do glowy. zaraz po wymianie zatankowalem auto na takiej mini pseudostacji, pierszwy raz tam tankowalem. Wczesniej zawsze na Bliskiej moze to jakis trefny gaz?? Juto jade do magika i zobaczymy co powie?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wydaje mi sie ze to nie wina gazu....wyjeździsz gazidło i zalejesz tam gdzie zawsze i pewnie dalej tak będzie...chociaz zycze ci zeby ci ucichło....daj znać jak juz zlokalizujesz co to dokładnie jest. Może ten dzwięk wydobywa się z układu wydechowego?Moze katalizator sie wysypał,albo środkowy tłumik i rzęzi...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystians7

:D:D:D:D

Juz po klopocie, okazalo sie ze co, ze co ... klocek wzial sie zapiekl i ocieral.Juz po naprawie, teraz czuje ze mam nowe sprzeglo.

Jaka ulga ze to tylko bylo to. I jako jeden z wielu moge polecic zestaw VALEO. ;)

 

[ Dodano: Pią 16 Mar, 2007 16:54 ]

Apropo Ja swoj zestaw kupilem za 363 z wysylko, jakby ktos potrzebowal adres to walcie jak w dym.

Jako staly klientmam15% znizki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...