Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Sunny z jakim silnikiem kupić?


Gość wawastudent
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wawastudent

Witam, od dłuższego czasu nosze się z zamiarem kupna nissana sunny N14 hatchback rocznik 93-94. Na co zwracać szczególną uwagę i jaki silnik wybrać, myślałem pomiędzy 1,4 16v na pełnym wtrysku lub 2,0 Diesel. Do jakiego przebiegu warto kupić auto?

Proszę doradźcie coś bo nie mam doświadczenia z japońskimi samochodami. Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam diesla który licznikowo ma 260 tyś ale wg mnie ma ponad 100 tyś wiecej - i mój ma tylko 54 KM. 2.0 D jest dobrym rozwiazaniem jeśli nie masz zamiaru się ganiać po ulicach. Mój brat miał N14 w sedanie i był bardzo zadowolony z diesla... nie ma sie co bać przebiegów ok 200 tyś ... - oczywiście sprawdzenie kompresji na silniku jest wskazane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO tu decyzja może być trudna. Oba maja po 75 KM

Miałem Sunnego z 94r 1.4 16V i miał 87KM. Jeździło się nim świetnie Nie wiem jak się w nich sprawyją dieslowskei silniki ale ten który ja miałem był zdecydowanie wystarczający, a w mieście nigdy nie spalił mi powyżej 9l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wawastudent

Dzieki za te podpowiedzi, mam prośbę jak mogli byście mi napisać jaką powinien mieć kompresję 2.0 D. Nie mogę tego znaleść. Co myślicie o tym modelu:http://www.allegro.pl/item154894932_nissan_sunny_2_0_diesel.html

Dlaczego większość sprzedawców pisze że one posiadają 90 koni? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego większość sprzedawców pisze że one posiadają 90 koni?/quote]

sunny były z silnikami 2.0 bez turbiny - z turbina były montowane w primerach p11 i one miały po 90 koni - zwykły 2.0 D ma 75 koni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście jeżdżę 1,4 na pełnym wtrysku, i jak bym miał kupować teraz sunnego to tylko z silnikiem 1,6 albo 2,0Diesel a dlaczego? Ponieważ spalanie między 1,4 a 1,6 jest niewielkie ale za to 1,6 jest zrywniejszy to chyba każdy Ci to powie, a dlaczego bym wybrał diesla? Bo to są jak

2,0D brak możliwości zajechania silnika.
co do tego linku co podałeś wszystko ładnie cacy ale ten przebieg troszkę za duży ale mogę się mylić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jaka powinna być kompresja ale w ciemno sprowadziłem w październiku z niemiec 2,0 diesel z 75 KM silnikiem. Wcześniej jeździłem różnymi markami ale wszystkie były benzynowe więc do tego równego kle-kle-kle musiałem się przyzwyczaić. Nie jest bardzo cicho w kabinie, ale cóż to diesel. Troszkę drży wajcha od skrzyni biegów (w porównaniu z benzyniakami bo tam wogóle) a tu drży szczególnie na wolnych obrotach a ma ustawione bardzo niskie obroty. Poszedłem do znajomego który miał i ma różnej maści diesle i powiedział że to normalne w dieslach a szczególnie z przebiegiem. Powiem Ci że ja miałem rocznik 95 październik liftback ostatni japoński rok produkcji potem chyba jedynie kombi gdzieś były produkowane i były gorszej jakości. I cóż szybki to on nie jest ale wystarczy pali w mieście koło 6,2 litra (Trójmiasto) na trasie 4,7 litra na 100 km jechałem nie więcej jak 120 km/h olej miał syntetyk mimo przebiegu 215 000 więc wlałem taki sam ValVoline. Żadnych wycieków i przecieków stuków w zawieszeniu itp. Nie wiem jak benzyniaki ale dieselki spoko wytrzymują 300 000 przebiegu bez remontów, pali na dotyk rozrusznikiem. Wadą w pewnym sensie jest to że jest pasek rozrządu który troszkę wymiana kosztuje. Dałem w sumie za niego niespełna 5 000 zł już z opłatami i warto było. Ale jak na diesla przystało nie jest to samochód do wyścigów jednak w 15 -16 sec do setki ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

 

Powiem tak - teściowa ma 2,0d ale Y10 tzn. SUNNY kombi, ja mam 1,4 16V

 

Jeśli zależy Ci na ekonomi - polecam diesla- mniejsze zużycie paliwa przy tej samej mocy....

Jeśli zależy Ci na osiągach - polecam benzynę...

 

Musisz wziąć pod uwagę wiele aspektów zwłaszcza do jakich celów będziesz miał to auto... czy dużo jeździsz, czy tak na co dzień do pracy na krótkich dystansach??

 

1,4 16V - jest szybszy, cichszy, żwawszy, ale np. wspomaganie kierownicy nie wychodziło w standardzie tylko w wersjach bogatszych.....

 

2,0 D - jest nie do zajechania, (benzynka, też tak szybko nie siada, ale diesel to diesel), mniej spala, bardziej elastyczny, wspomaganie w standardzie.... (ale dużo głośniejszy i "mułowaty")

 

Powiem tak szukaj tego i tego, a kup to co w lepszym stanie znajdziesz, bo uwierz mi ciężko jest znaleźć auto w dobrym stanie (Micre dla żony szukałem 3 miesiące)...

 

Życzę powodzenia i daj znaka co wybrałeś.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wyszukal 1.6 na pelnym wtrysku czyli 102KM, diesel hmm co kto lubi; spalanie nisskie i nie agresywna jazda i oby mial kompresje bo jak to bedzie palic duzo nie bedzie odpalac zima sprawdz wtryski bo moga lac jak byl dobrze eksplatowany to i grubo ponad 500 000 km wytrzyma bez wiekszych napraw

pozatym PB w tej samej cenie co ON pali mniej ale no zawsze cos ma wady i zalety :/

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam silnik 1,6(wersja na niemcy miała 90km pozostałe 102km) diesle w sunnym miały tylko 75KM - sprzedawcy kłamią że szok

 

Silniki benzynowe są różnież nie do zajechania jak diesel - odpowiedni serwis i będziesz dłuuugo jezdził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pewno ze bedzie smigal dlugo :)

wersja z gaznikiem 1.6 90km z wtyrskiem 102

wersja z gaznikiem 1,4 75km z wtryskiem 87

 

wersje niemiecke moga miec zmniejszona moc ale to moze byc tylko na papierku :) obilo mi sie o uszy ze w astrach byly zwezki w dolotach zeby zmniejszyc moc

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam 1.6 16v bo takiego miałem,zbiera sie bdb,a plai nie dużo ,przy oponach 195/50/15 ,5-dzrzwi, palił najwięcej 8,5 po mieście.A najlepiej GTI 2,0 ale ciężko takiego znaleźć w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wawastudent

Ja dziennie średnio zrobię ok 100km, co daje roczny przebieg ponad 30 tyś km, dlatego potrzebuje ekonomiczne auto i tu prośba bo jutro zamierzam pojechać ponad 200 km obejrzeć auto. z resztą jest na allegro powiedzcie mi szczerze co o tym myślicie:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1916697

Gościu mi powiedział że sprzeda za 4500 a do wymiany jest plecionka na tłumiku i coś stuka ponoć z tyłu w zawszeniu, czy naprawy będą drogie? Ponoć nie bity, ale się okaże jak zobaczę. Nie kopci.

Na co mam zwrócić szczególną uwagę podczas sprawdzania. Proszę o odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź amortyzatory,i zawieszenie przednie,przebieg napewno nie orginalny,jak ma książkę to niech pokaże gościu,sprawdź ile jest oleju i na jakim jeździ,popatrz na słupku przy drzwiach i w komorze silnika czy nie ma nalepek lub karteczek z przebiegiem prawdziwym,najlepiej podjedź na stację diagnostyczną na szarpaki,koszt nie duży i wszystko wyjdzie.Sprawdź czy są wycieki oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wawastudent
Sprawdź amortyzatory,i zawieszenie przednie,przebieg napewno nie orginalny,jak ma książkę to niech pokaże gościu,sprawdź ile jest oleju i na jakim jeździ,popatrz na słupku przy drzwiach i w komorze silnika czy nie ma nalepek lub karteczek z przebiegiem prawdziwym,najlepiej podjedź na stację diagnostyczną na szarpaki,koszt nie duży i wszystko wyjdzie.Sprawdź czy są wycieki oleju.

 

A co konkretnie myślisz o tym sunny z aukcji?

Czy opłaca się jechać, trochę km. jest!!!

W niedzielę to niesądze żeby był jakiś serwis otwarty:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest kupowanie w niedziele i na szybkiego,podjedź w poniedziałek jak możesz,tak wizualnie to raczej dobrze wygląda,jest to jakaś wersja top,ale straszny golas a za to ma halogeny o które w sunny jest cholernie ciężko,widać że gałka zmiany biegów wymieniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wawastudent
Najgorsze jest kupowanie w niedziele i na szybkiego,podjedź w poniedziałek jak możesz,tak wizualnie to raczej dobrze wygląda,jest to jakaś wersja top,ale straszny golas a za to ma halogeny o które w sunny jest cholernie ciężko,widać że gałka zmiany biegów wymieniona.

Dzięki chyba tak zrobię, nie ma co sie śpieszyć, nie chce się naciąć na padline, dotego nie mam wogóle doświadczenia z dieslami. Najchętniej zajede do mechanika z autem, ale ten nie ma tablic i może być problem.

Mam jeszcze jedno pytanie.

Jak to jest teraz z opłatami za sprowadzone auto? Z tego co się orientowałem to przedział jest chyba do 2.0L, a nissanek ma pojemność 1999cm3. Czy łapie się do tej dolnej granicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebieg napewno nie orginalny

 

z kąd to wiesz?

a jak ktoś cofa licznik to już sie postara żeby naklejki nie znależć :P

 

wizualnie auto wygląda OK, rdza na tylnych nadkolach-ich łączenie z progami to norma w niegarażowanych sunnych.

Nie umawiaj sie z kolesiem na konkreną godzine - żeby silnika nie rozgrzał, okręć korek od wlewu oleju-w celu sprawdzenia czy nie ma ,tzw. śmietanki-osad biało-kremowy - jak nie ma to OK, wyjmij bagnet w celu sprawdzenia poziomu oleju i jego jakości - czy nie śmierdzi czymś innym niz olej, odpal, poczekaj aż sie nagrzeje, odkręć korek od zbiorniczka wyrównawczego i zobacz czy nie bulgocze - czy bombelki nie lecą, jak nie to jest OK, zwróćuwage czy nie kopci - na czarno może kopcic - nawet nowe TDI kopcą troche na czarno, ważne żeby na niebiesko nie kopcił!!!

Jak auto było w posiadaniu jedego/dwóch właścicieli to raczej auto będzie w dobrym stanie technicznym.

Sprawdz czy na szybach są te same daty, czy nie ma spachli itp.

 

Najlepiej podjeć do stacji diagnostycznej - nie byle jakiego warsztatu i niech sprawdzą auto

Jeżeli koleś będzie sugerował że bez blach nie da rady albo żeby podjechać do znajomego bo jest bliżej itp. to ddaj sobie spokój

 

co rejestracji to poczytaj:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...ghlight=#282063

jak cos pisz na PW to ci wszystko wyjaśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kąd to wiesz?

a jak ktoś cofa licznik to już sie postara żeby naklejki nie znależć

Wiem stąd że kiedyś miałem kupić 4 letnie auto które miało 100kkm na liczniku,a się okazało że właściciel nie zauważył schowanej katreczki z wymianą oleju a było ponad 400kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wawastudent
przebieg napewno nie orginalny

 

z kąd to wiesz?

a jak ktoś cofa licznik to już sie postara żeby naklejki nie znależć :P

 

wizualnie auto wygląda OK, rdza na tylnych nadkolach-ich łączenie z progami to norma w niegarażowanych sunnych.

Nie umawiaj sie z kolesiem na konkreną godzine - żeby silnika nie rozgrzał, okręć korek od wlewu oleju-w celu sprawdzenia czy nie ma ,tzw. śmietanki-osad biało-kremowy - jak nie ma to OK, wyjmij bagnet w celu sprawdzenia poziomu oleju i jego jakości - czy nie śmierdzi czymś innym niz olej, odpal, poczekaj aż sie nagrzeje, odkręć korek od zbiorniczka wyrównawczego i zobacz czy nie bulgocze - czy bombelki nie lecą, jak nie to jest OK, zwróćuwage czy nie kopci - na czarno może kopcic - nawet nowe TDI kopcą troche na czarno, ważne żeby na niebiesko nie kopcił!!!

Jak auto było w posiadaniu jedego/dwóch właścicieli to raczej auto będzie w dobrym stanie technicznym.

Sprawdz czy na szybach są te same daty, czy nie ma spachli itp.

 

Najlepiej podjeć do stacji diagnostycznej - nie byle jakiego warsztatu i niech sprawdzą auto

Jeżeli koleś będzie sugerował że bez blach nie da rady albo żeby podjechać do znajomego bo jest bliżej itp. to ddaj sobie spokój

 

co rejestracji to poczytaj:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...ghlight=#282063

jak cos pisz na PW to ci wszystko wyjaśnie

 

Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź, w prawdzie miałem już nie jedną przygodę z autem ale zawsze dla przypomnienia się przydaje. Zawsze miałem benzynę i dlatego wypytuje od diesla, jeszcze raz bardzo dziekuje :)

 

[ Dodano: Sob 06 Sty, 2007 23:48 ]

kmink,

dzięki jeszcze raz, jak masz chwilę to napisz mi jeszcze na co jeszcze zwracać uwagę w sunny, i czy jest duża różnica gdzie był wyprodukowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i czy jest duża różnica gdzie był wyprodukowany?

 

Japonskie maja lepsza jakosc niz angielskie :)

 

Wszystkie sunny były robione w Japoni - tylko kombi jeszcze gdzieś składali extra

 

Tak jak mówiłem w sunnym trzeba sprawdzić:

- amortyzatory - w szczególności z tyłu!!! miejsce gdzie sie je montuje - kielichy - w szczegołności z tyłu bo lubią byc zgdnite jak auto nigdy nie było garażowane!!!

- tylne nadkola - miejsca gdzie sie łaczą z progami - sprawdz czy nie jest nic lekko podpicowane - jak nie jest popicowane i jest delikana rdza to sam sobie to zrobisz jak należy - urywajac cene

- wytarcie kierownicy(skóry chyba nigdy nie było-przy 120tys moze byc juz lekko łysawa) normalnie przy 150tys powinno byc widać,,kropeczki'' nie moze byc totalnie łysa!!!

- obejżyj silnik i skrzynie - uszczelnienia orginalne są zrobione szarym silikonem - jak jest inny kolor to znaczy że cos było grzebane. Jeżeli jest inny kolor w okolicach rozrzadu-tej klapki z boku to znaczy że napinacz albo górny lańcuch był wymieniany-jak juz padnie zbyt szybko to przy ok 120tyś km

- oczywiście mozesz posprawdzac wszelkie zakamarki - szczególnie jak auto sprowadzone - może znajdziesz gdzieś karteczke gdzie będzie opisana jakaś naprawa czy wymiana prz jakimś tam przebiegu+data pozwoli ci troszke określic orginalniść przebiegu - tu też uważaj bo czasmi oszuści sami coś podrzucają!!! Czasami licznik moze tez byc cofniety przez szwaba(20euro) - a handlarz nawet tego moze nie wiedzieć - bo przy takich starych autach ludzie leja na to

 

Powiem tak, lepiej jest takie auto sprowadzone kupić - nawet gdyby było z 500zł droższe!!! - o ile stan byłby super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wawastudent

Witam ponownie mam jeszcze jedno pytanie. Jakie jest realne spalanie paliwa w silniku 1,4 16v i 2000 ON? Bo z tego co widze w tych ogłoszeniach to u niektórych wacha się od niby 5L benzyna do 10L i ropa od 4,5 do 6L

Pod koniec tygodnia poinformuje jakie auto kupiłem:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...