Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[N16] turbina

Guest raa
 Share

Recommended Posts

Swego czasu jezdzilem troche na zloty tuningowe, na ktorych auta z turbinami wydawaly super odglos. Wiem ze zwiazane to jest z turbina i z zassysaniem powietrza, czy w swojej Almie moge takiego moda zrobic zeby bylo ja bardziej slychac? Kiedys obilo mi sie o uszy ze jakis zawor sie kupuje czy cos. Jesli palnalem glupote to mnie poprawcie.

[ Dodano: Pią 05 Sty, 2007 13:53 ]

Teraz tak mysle ze to raczej nie przy zassysaniu powietrza a wrecz przeciwnie, bo syk wydowbywa sie przy zmianie biegow.

Jak dobrze kojaze mówisz o zaworze upustowym, montuje sie go w doładowanych silnikach bezynowych, niestety z tego co sie orientowałem w dieselkach sie nie da :(

A jak chcesz aby turbina bardziej gwizdała musisz załozyc sobie wieksza :P

Jak dobrze kojaze mówisz o zaworze upustowym, montuje sie go w doładowanych silnikach bezynowych, niestety z tego co sie orientowałem w dieselkach sie nie da :(

Tak masz racje chodzi o zawor upustowy, nazywaja go BOV - Blow Off Valve.

Wyczytalem ze sa kity i do Diesli, podobno nie daja nic innego procz efektu dzwiekowego, wiec dla niektorych wydaje sie bezuzytecznym rozwiazaniem, dla mnie wrecz przeciwnie :)

• 2 years later...
Guest dawid_stunt

leszczu kopiaro tak blow off mozna montowac w td zapewne wydaje on tylko dzwięk gwizdka od czajnika ale polecam w bęzynce wiadomco efekt jest lepszy ale ze sportowym wydechem

tez mi sie podoba bardzo ten dzwiek, jezdzi tu jeden koles mlody nx 200 (chyba dobrze napisalem model?) i te sykniecie jak zmienia biegi to cos pieknego ;) duzo forumowiczow jezdzi na turbo? ktos sam montowal? moze ktos opisze koszt i co potrzeba no i do jakiego silnika sie oplaca bo mam 1.4 a gdzies czytalem, ze raczej nie warto ... a ja w miedzy czasie poszukam, czy nie bylo juz tematu ;)

taki maly artykul ;)

http://www.motofakty.pl/artykul/turbo_dla_kazdego.html

ma na Porsche, ma na Blow Offa :P ja mam na Almerke.... moge zalozyc wentylek hehe:P