Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Navara D40 WITAM WSZYSTKICH

Guest ralf
 Share

Recommended Posts

Witam

Jeżdzę Navarką od 3 tygodni, przejechałem 4 tkm i mam parę pytań dot swoich spostrzeżeń.

Czy ktoś zauważył podobne zjawiska:

1. Przy zmianie biegu na wyższy przy obr. około 2200 słychać lekkie udzrzenie wału. Jak podkręce do 2500 -2700 już tego nie ma. Tak jakby kasował luz gdzieś na wale.

2. Od czasu do czasu na luzie stojąc na światłach lekko spadnie z obrotów ale po chwili wyrówna.

Czy zauważył ktoś podobne zachowania??? A poza tym autko jest OK.

Pozdrawiam

Ralf -

2. Od czasu do czasu na luzie stojąc na światłach lekko spadnie z obrotów ale po chwili wyrówna.

Auto jest z klimą ? To może być moment załączenia sprężarki.

Sławek

Guest cornholio78

Auto jest z klimą ? To może być moment załączenia sprężarki.

Sławek

albo wentylator chłodnicy silnika

Ja mam to samo z tymi obrotami, od czasu do czasu tak sobie zachwieje. Ale zauważyłem to w paru autach z ostatnich lat - to chyba kompensacja wynikająca z pracy elektroniki, bo przecież normalnie silnik nie ma powodów do takiego zachowania (pomijam instalacje gazowe).

Tak jakby kasował luz gdzieś na wale

Te 4kkm, to jest od nowości? Auto kupione u nas? Pytam, bo była tam jakaś partia, że w ASO wymieniali śruby od wału, luzowały się.

4 tyś km od wyjazdu z salonu. Czy wiesz coś więcej na temet tego luzowania się wałów?

[ Dodano: Sob 06 Sty, 2007 21:41 ]

Co do podejrzeń sprężarki klimy to odpada bo dzieje się to z wył. klimą.

1. Przy zmianie biegu na wyższy przy obr. około 2200 słychać lekkie udzrzenie wału. Jak podkręce do 2500 -2700 już tego nie ma. Tak jakby kasował luz gdzieś na wale.

Czy zauważył ktoś podobne zachowania??? A poza tym autko jest OK.

Pozdrawiam

Ralf -

1. takie pizgniecie jak ruszysz na 1 i wysprzeglisz?

2. zauwazylem i sie przyzwyczailem

Guest Ryży Koń

Przy zmianie biegó mało płynnej nakładają się luzy ze wszystkich kół zębatych po drodze i to jest normalne. Zachwianie wolnych obrotów to niestety też normalka. Musisz się przyzwyczaić, że masz silnik z dostawczaka :D