Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Micra K10, gaśnie silnik przy hamowaniu


Gość jablech

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z gaśnięciem silnika przy dojeżdżaniu do skrzyzowania (gwałtownie spadają obroty).

 

Micra K10, 88r. Wolne obroty po odpaleniu (silnik nagrzany) sa nawet dość wysokie. Gażnik czyszczony, nowa uszczelka , wężyki popodłączane. Na postoju naciśnięcie hamulca nie powoduje gwałtownego spadku obrotów, dzieje sie tak jednak podczas jazdy i hamowaniu - wtedy obroty naprawde gwałtownie spadają. Gwałtowne hamowanie odpada. Mozna hamować jadąc wolno i hamując delikatnie - trzeba szybko przegazować.

Proszę o radę, co sprawdzić. Specjalistyczny warsztat od japońców twierdzi że gażnik jedt do regeneracji - 400zł. Cała rzecz zaczeła się dziać nagle.

Acha: w silniku ostatnio zmieniłem pierścienie i głowica była regenerowana.

POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja mam podobny objaw w K11 z tym ze mi prawie gasnie.ale ja u siebie bede musiał zerknac na alternator,bo pierwsze objawy były takie ze jak mocna chamowałem to zaczeła sie palic kontrolka od ładowania :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
bede musiał zerknac na alternator

 

No to tylko miernikiem sprawdź czy przy akumulatorze masz ładowanie nieco powyżej 14V, jak to jest OK.

 

A co do tych spadków obrotów przy hamowaniu to też to mam ale w 100NX'ie i mi nie gaśnie ale obroty spadają w granice ok.500 przy mocnym heblowaniu.

I u mnie alternator jest OK, ładowanie ok.14,25V.

Niedługo podjadę do zaprzyjaźnionego ASO i podpytam ich co to może być i jak temu zaradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie gasnie przy hamowaniu ani obroty nie spadaja ale czasami gdy mocniej hamuje zaswieca sie kontrolka ładowania... mam sie obawiac czegos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johny z miernikiem masz racje,ale nie wiem czemu mam dziwne obawy ze obudowa mogła peknac,kiedys juz tak miałem.p.s mi kosmici nie groza ,ewentualnie małe białe myszki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

u mnie podobna sytuacja z tym, że przyczyna calkiem inna

brak lub zbyt mala ilość plynu w chlodnicy - dlatego Micra przy hamowaniu i na niskich obrotach gasła.

niby taki banał a ile może przysporzyc klopotów :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...