Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Buzzer w 100nx B13


lukas3035
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest cos takiego w tego typu autach co przypomina o włączonych swiatłach mijania podczas otwarcia dzwi po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.

 

Nie potrzebuje porad jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli czujnik w drzwiach to tylko kierowcy, ale przy okazji niezapalało by się oświetlenie wnetrza. Jeśli bezpiecznik to coś jeszcze by niedziałało coś co jest na tym samym obwodzie. Możliwe,że sam buzer nie działa lub jest gdzieś rozłączony. Trzeba go zlokalizować i podłączyć bezpośrednio do zasilania 12V i zobaczyć cz ożyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Hmm... myślę, że czujnik ma z tym związek.

 

Swego czasu w Micrze miałem tak, że czujnik zawilgociał i nie wyłączało się oświetlenie wnętrza a buzzer nie piszczał na włączonych swiatłach. Dlaczego? Nie wiem. Zawilgocony był ten od kierowcy, także wyglądało to tak jakby były 2 czujniki w 1 działające troszkę niezależnie od siebie.

 

Także wykręć może ten czujnik od strony kierwcy, zdejmij z niego gumę ochronną, wyczyść go jakimś WD40 etc, wysusz w domu, załóż spowrotem gumę, w kostki napryskaj troszkę WD40, poczej aż wyparuje a w międzyczasie wyczyść miejsce mocowania czujnika, podłącz go, przykręć i sprawdź czy działa.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez to mialem dzialalo mi to latem co jakies czas teraz juz wolgole ani razu nie slychalem od jakiegos czasu moze ktos wie gdzie on sie znajduje :(:(

 

Jeśli dobrze pamiętam, to chyba jest to taka czarna kostka przykręcona do licznika, od wewnętrznej strony. Jeśli się myle to niech mnie ktoś poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o czujnik od oświetlenia czyli włączania również buzera to jest on na słukpu pod zamkiem lub na słupku przy zawiasach drzwi. Jest czarny powlekany gumą. Można go rozebrać, bo mógł w środku zaśniedzieć i trzeba go będzie przeczyścić papierkiem a kostki jeśli będą zaśniedziałe to najpierw igłą a później jakimś środkiem do styków. Jak go rozbierzecie to w środku może być sprężynka która pękła. Jak mam być szczery to nie warto go reanimować, bo ja np ostatnio kupowałem taki w ASO Opla i kosztował aż 20pln ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
bo ja np ostatnio kupowałem taki w ASO Opla i kosztował aż 20pl

 

Nice, ja chyba będę musiał moje wymienić bo cosik mi ta guma się podarła i boję się, że mi się woda w nie dostanie.

 

Muszę podjechać do ASO i zapytać w jakiej to jest u Nas cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johny jak swój zdejmiesz to podeślij mi fotke lub tuzamieść to zerkne na niego, bo mam 1 czy 2 od mitsu a to też japoniec, więc mogą być bardzo podobne i bym Ci je wysłał pocztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem z nim nie jest, ale bierze z niego sygnał a dokładniej mase z tego w drzwiach kierowcy dlatego zapewne w czujniku od strony kierowcy jest kostka 2pinowa (z dwoma kablami) jeden do czujnika a drugi do oświetlenia kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
Mrozu on wygląda chyba tak samo jak ten co mam w Micrze a zdejmę go dopiero za kilka dni bo teraz nie mam czasu za dnia żeby cokolwiek przy Nysce zrobić a jak jest ciemno to nie chce mi się już bawić ale spoko zdejmę go i obstrykam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz ciekawsze rzeczy piszecie

Ide wykręcić krańcówke od kierowcy i może uda sie przeczyścić a co co do samego buzera to jest za licznikiem, obym nie musiał sie do niego dostawać.

 

Ps. jak by tu wrzucić fotke.

 

[ Dodano: Sro 10 Sty, 2007 18:33 ]

Od kierowcy 3 przewodziki a od padarzera 1

Od kierowcy masa z odudowy na jeden kabelek po otwarciu

Pomiedzy dwoma pozostałymi nastepuje styk po otwarciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kierowcy 3 przewodziki a od padarzera 1

Od kierowcy masa z odudowy na jeden kabelek po otwarciu

Pomiedzy dwoma pozostałymi nastepuje styk po otwarciu

Jeden na który przechodzi masa jest od np. oświetlenia a dwa następne np. do buzera lub na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to był odpięty za licznikiem

Poprzedniego właściciela denerwował to go odłaczył.

 

Troche fotosów z tej walki

http://img156.imageshack.us/my.php?image=buzzer1rh6.jpg

 

http://img156.imageshack.us/my.php?image=buzzer2ap6.jpg

 

A oto sam buzer

http://img440.imageshack.us/my.php?image=buzzer3el1.jpg

 

krańcówka z dzwi od kierowcy

http://img295.imageshack.us/my.php?image=kracwka1ik8.jpg

http://img295.imageshack.us/my.php?image=kracwka2un4.jpg

 

Powodzonka temat uważam za zamkniety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...