Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z licznikiem


GRZECHu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z predkosciomierzem, przy ruszaniu nie pokazuje predkosci do okolo 20km/h, pozniej nagle podrywa wskazowke i spada spowrotem do zera km/h. Przy wiekszej predkosci (ponad 50) juz nie skacze tak mocno ale ciagle "podryguje" o jakies 10-15 km/h. Jad jade ponad 100 to wydaje sie ze stoi w miejscu ale predkosc oszukuje o 30km/h (sprawdzalem GPSem)

 

Dzis mechanik wyciagnal ten mechanizm indykcujny ze skrzyni i przekladnia slimakowa jest ok, nie jest wytarta. Znalazlem pare watkow o calkowitym braku licznika i pisalo pare osob, ze to zimne luty jednak mi licznik dziala tylko tak jak opisalem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bylem u elktormechanika, sprawdzili czujnik w skrzyni i przewody i wychodzi na to, ze licznik ma jakis problem.

 

Widzialem na allegro liczniki za 150zl wiec chce kupic taki tylko nie wiem od jakich rocznikow podejda do mojej maximy?

Czy jest problem z przelozeniem oznaczen - tarcze w milach zamienic na kilometry z mojego?

Z tego co wyszukalem na forum nie ma znaczenia czy to manual czy automat.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem u elktormechanika, sprawdzili czujnik w skrzyni i przewody i wychodzi na to, ze licznik ma jakis problem.

 

Widzialem na allegro liczniki za 150zl wiec chce kupic taki tylko nie wiem od jakich rocznikow podejda do mojej maximy?

Czy jest problem z przelozeniem oznaczen - tarcze w milach zamienic na kilometry z mojego?

Z tego co wyszukalem na forum nie ma znaczenia czy to manual czy automat.

pozdrawiam

 

moze byc problem z przelozeniem mph na km/h bo do tego trzeba zdjac wskazowki, a jak je zdejmiesz to praktycznie licznik idzie na smietnik

 

a do tego czy beda pasowac z innych rocznikow to obojetne, grunt aby mialy ten sam sposob wyswietlania przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechu !!! Wymontuj ten licznik i podrzuc do mnie na dzien lub dwa i moze cosik z niego zrobimy ;)

 

zegarek z budzikiem??

just kidding.

jak mowi szalony, wez go do niego bo chlop zna sie na rzeczy. mgr. inz elektronik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechu !!! Wymontuj ten licznik i podrzuc do mnie na dzien lub dwa i moze cosik z niego zrobimy ;)

 

Szalony, bardzo chetnie, mialem urwanie glowy w tym tygodniu odezwe sie w weekend.

 

Odebralem dzis od gazownikow i sekwencja smiga az milo, tylko musze podpatrzec u Ciebie bo 3 rurki podcisnienia sa zaslepione i ni huhu nie wiem gdzie one maja isc, no i jeszcze ten elektro-zawor przy silniku co jest taki smieszy wystajacy u gory bloku silnika (zloty) mi nie bangla i jak wrzuce 4 bieg przy 1500 obrotow to szarpie lekko... ale popatrzymy doradzisz cos i bedzie dobrze :)

 

[ Dodano: Czw 01 Lut, 2007 18:14 ]

Znalazlem w koncu serwis gdzie zdiagnozowali co jest powodem skakania predkosciomierza (i okazalo sie ze to nie licznik):

 

http://grzechu.org/Nissan/licznik.jpg

 

To czesc tego czujnika w skrzyni, ciekawe ile mi ASO powie za ten bajer :)

 

[ Dodano: Pią 02 Lut, 2007 09:23 ]

No i powiedzieli .. 190zl :) Koles z serwisu powiedzial "uuu zaskoczony jestem ze tak malo" oni to maja poczucie humoru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...