Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rysy na szybie, Można usunąć???


Gość gregors
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

 

 

Mam trochę porystowaną przednią szybę od wycieraczek, są to stare rysy-naprawdopodobniej gumy spadły z wycieraczek i zrobiły łuki na szybie.

czy ktoś moze wie czy da sie je jakos usunąć? zaczyśćić? wypolerowac?,

jest możliwa jakaś regeneracja takiej szyby???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo polerowanie porysowanej szyby to nie najlepszy pomysł. Polerowanie powoduje zmiany (prawdopodobnie miejscowe, minimalne zmiany grubości), które wpływają na zniekształcenia widzianego przez szybę obrazu. Poszukaj w wyszukiwarce, kiedyś była na ten temat mowa na forum.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo polerowanie porysowanej szyby to nie najlepszy pomysł. Polerowanie powoduje zmiany (prawdopodobnie miejscowe, minimalne zmiany grubości), które wpływają na zniekształcenia widzianego przez szybę obrazu. Poszukaj w wyszukiwarce, kiedyś była na ten temat mowa na forum.

Pozdrawiam

Przednia szyba w primerce jest elementem konstrukcyjnym nadwozia - usztywniającym.

Jak pewnie wiecie, nie jest mocowana na uszczelce ale wklejana, demontaż jej łączy się z wycięciem , a montaż z wklejeniem. Jest to operacja niełatwa i na pewno nie można jej powierzyć przypadkowemu warsztatowi. Osobiście spróbowałbym polerować ją dopiero kiedy nie da to spodziewanych rezultatów - wymienić. Słyszałem jedynie o proszku polerskim do szyb, nie wiem czy jest możliwość samodzielnie coś takiego zakupić. Popytaj w warsztatach wymieniających szyby.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo polerowanie porysowanej szyby to nie najlepszy pomysł. Polerowanie powoduje zmiany (prawdopodobnie miejscowe, minimalne zmiany grubości), które wpływają na zniekształcenia widzianego przez szybę obrazu. Poszukaj w wyszukiwarce, kiedyś była na ten temat mowa na forum.

Pozdrawiam

Witam. Wszystko się zgadza. Nie wolno polerować przedniej szyby. Pozdrowienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

polecam włączyć sobie piosenkę:

Beata Kozidrak - Rysa na szkle :diabel:

 

 

Wymień szybe, niektóre ubezpieczalnie mają specjalną polise na szybe czołową - jeśli szyba się stłucze lub uszkodzi od kamienia - dostajesz kasę z własnego OC i bez straty zniżki (a raczej przejscia o próg niżej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre ubezpieczalnie mają specjalną polise na szybe czołową
zgadza się, jest specjalne ubezpieczenie szyb (takie AC ale tylko na szyby)

W tej firmie co wykupilem OC wziąłem dodatkowo na szyby (coś ok 100na rok). Wymiana lub naprawa szyb jest bezpłatna ale za przednią szybę trzeba z własnej kieszeni dopłacić tylko 25%. Najważniejsze nie traci się zniżek z OC (nie słyszałem też nic o zwyżkach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość radziej11

Witam wszystkich. Moja sugestia jest taka jedź do warsztatu gdzie wymianiaja szyby spokojnie powinni ci zlikwidowac rysy oczywiście zależy od głębokości rysy ale myśle że dobry warsztat da rade robiłem to w swoim aucie nawet sa w stanie zlikwidowac peknięcie na szybie( oczywiście nie każde) i nie widze żadnej rożnicy typu zniekształcenia czy cos takiego a koszt wymiany szyby bedzie na pewno dożo większy niż taki zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI!!!

 

wiem już przynajmniej cos na ten temat.

Pytalem kiedys takiego niby znawce mechanika i powiedział ze nie ma mowy na usuniecie rys i nikt czegos takiego nie robi- widocznie byl niedoinformowany:)

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedział ze nie ma mowy na usuniecie rys i nikt czegos takiego nie robi- widocznie

na przedniej, kazdej innej jest mozliwa polerka

@ajac, miejscowo jeszcze gorzej wyjdzie efekt (jezeli jakis **** sie podejmie polerki) niz calosciowo. Dochodzi do wiekszego rozszczepienia sie strumienia swiatla, przez co jazda noca gdy na taka szybe pada strumien swiatla jest tak jabys sobie taka szybe przymazal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

własnie, przeciez taka szyba może zniekształcać i przekłamywac przepuszczany obraz (bardziej niż "dobra" szyba i bardzo zauważalnie) a to jest naprawdę niebezpieczne.

Naprawde szkoda wydać 500zł na inna szybę? -> pozostaje ubezpieczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam włączyć sobie piosenkę:

Beata Kozidrak - Rysa na szkle

 

to chyba Urszula była (-:

 

pozdro

 

 

P.S. z tym ubezpieczeniem to niegłupi pomysł - spytam u siebie.

W lutym wymieniałem szybę, 2 tyg później kamieniem dostałem i do dziś mam ryskę..a wymiana to 500zł )-:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie,

 

absolutnie żadnej polerki przedniej szyby, bo się to w rowie, na drzewie albo innym auce skończy.

Polerowanie szyby zmienia jej dyspersje przez co światło przechodzące przez nią rozszczepia się w nieuporządkowany sposób.

 

Można usuwać miejscowe pęknięcia, wypełniać stuknięcia po kamieniach ale w żadnym wypadku polerować szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Można usuwać miejscowe pęknięcia, wypełniać stuknięcia po kamieniach ale w żadnym wypadku polerować szybę (...)

 

co wielokrotnie w wypowiedziach powyzej JUZ ZOSTALO NAPISANE.. ale nie ma to jak trzymac sie zasady, ze powtorzenia utrwalaja wiedze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jest np z polerowaniem lamp przednich(w moim przypadku xenon) bo zauwazylem ze mam na lampach takie mini ryski pewnie od myjni i tak pomyslalem zeby je tempo potraktowac :diabel:

 

No to, to jest chyba też nie najlepszy pomysł, bo ksenonki to światełko raczej skupiają i wypolerowanie im szybek również doprowadzi do opisywanej przez thorgala "dyspersji" (cokolwiek miałoby to znaczyć :) ) i efektem będzie rozskupienie (ale śmieszne słowo :D ) światełka co będzie skutkowało sianiem promyczkami na lewo i prawo w sposób mocno nieuporządkowany, a nie o to Ci pewnie chodzi.

Buśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak pomyslalem ale tych rysek jest tak duzo ze jak sie z bliska patrzy to plastik prawie matowy sie zrobil :zly: a kupel mi mowil ze kiedys w omedze polerowal lampy ale nie soczewki tylko normalne i pomoglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, no to spróbuj. Może rzeczywiście pomoże i nic nie spierniczy. Tylko jakby co, to pamiętaj, że ostrzegałem. Potem daj znać jaki efekt, pewnie przyda się zdobyte przez Ciebie doświadczenie innym.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
ekstra, sprzedawca tej super pasty pisze że usunął ryse o długości 30 cm i szerokosci 1,5 cm. Przecież to nie rysa tylko jakaś wyrwa w szybie :D

nie podał głębokości tej rysy, mogła mieć 0.1mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicie wziasc pod uwage jedna sprawe...

 

kazda pliszka swoj ogonek chwali...

 

taki sprzedawca bedzie zachwalal produkt niewidomo w jak wyimaginowany sposob aby go SPRZEDAC.

 

Dlatego w sprzedazy sa super chipy +20%KM i innego typu cudownosci.

 

Druga sprawa jest dokladne okreslenie tego - w przypadku tej pasty - jakie rysy jest w stanie usunac (wazna jest przede wszystkim jej glebokosc oraz szerokosc) oraz to co zawsze dzieje sie w przypadku polerowania "szkla") Zmieniacie przez takie szlifowanie grubosc i krzywizne w miejscu polorowania (czasami niewielkie) a przez to wplywacie na dyspersje (rozszczepianie sie) swiatla w tym miejscu! Co ma kolosalny wplyw przy jezdzie gdy na przednia szybe pada zrodlo swiatla (nie tylko reflektorow, ale i sloneczne)

Kolejna sprawa jest jak zachowa sie szyba po wypolerowaniu, tzn czy nie bedzie np. wycierala sie przez wycieraczke w tym miejscu bardziej? Czy pasta nie bedzie powodowala jakis "szmajsow" itp, itd...

 

Czy w razie NIEPOWODZENIA sprzedawca wam gwarantuje cos? Bo gwarancja/rekojmia obowiazuje PRZY kazdej sprzedazy - takie jest prawo konsumenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

[edit]

 

Napisałem spory product placement o tym jak dobrzy jesteśmy w naprawianiu rys (usuwamy rysy bez polerowania), o tym jak kiepskim pomysłem jest polerowanie szyby ceroxem czyli po prostu tlenkiem ceru. Jedyne co napiszę to nie róbcie głupstw i nie kuście się na polerowanie szkła ponieważ każda ingerencja w szybę tradycyjnymi metodami sprawia, że szyba traci na jakości.

 

A jeżeli chcielibyście naprawić szybę poprawnie, bez ścierania szkła, bez pływania bez soczewek i w dodatku z pisemną gwarancją to zapraszam:

 

www.motiveglass.pl

 

Pozdrawiam

www.motiveglass.pl

Edytowane przez motive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...