Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak odpalać auto?


Gość mp2201

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Almerowiczów!

Mam Almerkę 2.2 Di z 2000 roku.

Czy odpalając auto trzeba czekać aż kontrolka świec żarowych zgaśnie - i wtedy kluczyk w pozycję start?

Czy odpalamy auto "jak w benzyniaku" - czyli nie czekając.

 

Wiem że nowsze diesle nie potrzebują tego czasu (jak np. w toyota corolla).

Dawno jeżdziłem golfem2 td i trzeba było cekać na zagrzanie bo w przeciwnym razie motor odpalał bardzo ciężko lub wogóle.

Natomiast moja Almera nie odpala WOGÓLE gdy poczekam na zgaśnięcie świec tzn. kontrolki,

odpala tylko wtedy gdy szybko przekręcam kluczyk do oporu - jak w benzyniaku.

 

Nie wiem tylko czy jest to normalne czy nie,

 

Jak jest u Was?

Dodam że dwie świece zostały wymienione na nowe NGK.

 

Z gór serdeczne dzięki!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość joker_wks

witam ja moją almere odpalam z rana jak jest zimno zaraz po zgaśnieciu kontrolki zaznaczam iż świece grzeje 2 razy mam taki nawyk zostało mi jeszcze jak miałem audi a3

natomiast jak juz latam autem w ciągu dnia to odpalam auto praktycznie jak benzyniaka musze jeszcze napisać że mam tą almerkę dopiero od dziś w sumie to od wczoraj ale oficjanlie od dziś dlatego niewiem czy coś pomogłem i prosiłbym również innych o sugestie pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalne to raczej nie jest ja jak rano pale primere to czekam az zgasnie kontrolka a jak jest cieply to zazwyczaj pale odrazu.co jest troche dziwne to obojetnie czy cieply czy zimny pali tak samo tzn tyle samo czasu kreci rozrusznikiem a nie tak jak w starych dieslach jak cieply dotknie sie kluczyka i juz chodzi.gadalem ze znajomym mechanikiem powiedzial ze tak musi byc za to odpowiada elektronika musi chwile zakrecic i koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

nawet jak masz bardzo szybkie świece żarowe, to musisz chwilkę odczekać. Własnie do momentu aż zgaśnie kontrolka, zaleznie od temperatury silnika i zewnętrznej, czasem ilk sekund. Jest to bezpieczniejsze dla silnika niż próby odpalania od razu.

Dziwne masz to odpalanie :zdziw:

po jakim czasie gaśnie kontorlka gdy jest cąłkowicie zimny silnik?

 

Poza tym w większości benzyniaków tez sie powinno poczekać około 2 sekund, żeby pompa paliwa zdążyła wytworzyć odpowiednie ciśnienie w układzie zasilania.

 

Ponadto musisz zawsze pamiętać o tym żeby nie tgasić auta bezpośrednio po jeździe, tylko pozwolić mu pochodzić z pół minuty na wolnych obrotach. Utrzyma to turbinę jak najdłużej w dobrym stanie.

 

Zresztą powinieneś przeczytać instrukcję obsługi, tam jest kilka waznych rzeczy i trochę mniej waznych, ale to pomaga w pooprawnym użytkowaniu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...