Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

ile wierci rpm ?? (K-10)

Guest MaK_86
 Share

Recommended Posts

Guest MaK_86

Słuchajcie... ma ktoś z Was K-10 z silniczkiem 1,2 LX i obrotomierzem?

Pożecie mi powiedfzieć ile rpm-ów ma ten silnik przy np 60, 80 czy 100km/h na V biegu?

Dzisiaj do Goleniowa leciałem to przy 120 myślałem, że silnik sam się odczepi i poleci w pi... daleko... Jak na mój słuch to z 5500 rpm wykręcał :!: :?: :?: :!:

Gdzies temat byl podobny jak sam szukalem bo nie mialem obrotka. Na 2 pod 6tys podchodzi kolo 70-80km/h, wiec jesli idzie o obroty to 100km/h mozesz na 3 jechac :)

Ale trzeba przyznac ze to autko to do predkosci 120km/h nie jest stworzone ;)

zalezy od skrzyni... jak mialem skrzynie z dlugimi przelozeniami to na piatce przy 160km/h mialem 4tys. , a na tej co mam teraz, ktora ma krotkie przelozenia to 160km/h jest przy 5,6tys.

to jak dobrze rozumiem w czsie produkcji zmieniali prezłozenia skrzyni??(tylko po co??)

do 155 da rade pojechac ;]

na 4 ostatnio przy wyprzedzaniu do 130 jechalem;] pozdro

a moze masz cos ze skrzynia ze tak mozno bylo slychc??

do 155 da rade pojechac ;]

no mi sie udalo jakies 170 zrobic :) (wskazowka zatrzymala sie na przycisku od zerowania licznika)

fakt, mi tez (tylko raz, jakies sprzyjajace warunki byly :D ) udało sie wyjsc poza skale :) szkoda ze tylko raz, teraz tak dochodzi do 155 i ni chce wiecej ;]

Ale sciema, nie da sie zatrzymac wskazowki na przycisku :P Przynajmniej na liczniku z obrotkiem, haczy troszke wczesniej ;)

No ok. Ale nie chodzi mi o to, do ilu rpm dociągnie silnik. Tylko, ile w wersji z silnikiem 1,2 oznaczonej LX na V biegu, przy 100 km/h silnik ma prękości obrotowej.

hmmm.. no wlaśnie do skrzyni musze zajrzeć... ja zamknołem nim budzik. 160 poleciał. Ale dźwięki lepsze niż F-16 wydawał :diabel:

Troche się też do Audi ojczulka przyzwyczaiłem. Tam 100km/h jest przy 2000 rpm... heh

hmm, powinoo byc chyba okolo 2500 obrotow tak mi sie wydaje jutro w drodze do pracy sprawdze i napisze ile mam;]

U mnie przy 100km/h było około 3000obr/min. Ile maksymalnie śmiga silnik to nie powiem za dokładnie bo nigdy nie sprawdzałem ale..... jak tylko dorwałem micre po raz pierwszy to chciałem ruszyć z ładnym piskiem i najpierw wkręciłem silnik i dopiero po pewnym czasie puściłem sprzęgło :P Było dużo ryku i dopiero potem........ puściłem właśnie to spręgło razem z gazem i zdechł :P Ale na obrotku wskazówka grubo minęła 6000 obr/min. P.S. Kiedyś specjalnie chciałem sprawdzić ile pójdzie na 3 biegu - 130km/h i około 5800/min :D

Dzis sprawdzalem i u mnie jest tak na V:

60km/h => 2000obr/s

80km/h => 2600obr/s

90km/h => 3000obr/s

100km/h => 3200obr/s

110km/h => 3600obr/s

gray ma dlugą skrzynie a lawina krótka :) sa 2 rodzaje i po 1 przykladzie na kazdego wlasnie :D

jak mialem dluga to na V 160km/h mialem przy 4000obr... a na IV przy 160km/h bylo 5600obr... czyli tyle ile teraz na V... moznaby dojsc do wniosku ze krotka skrzynia miesci sie w czterech biegach dlugiej + ekonomiczna piatka :)

okej lawina a moglbys mi podac wieksze roznice miecdzy tymi skrzyniami krotka dluga??;]teraz akurat tego nieskumalem:P;]

Sam z ciekawosci sprawdzilem dzisiaj i wychodzi 3tys obr=90km/h czyli przy stu bedzie ok. 3,3tys. czyli tak jak Lawina.

Do glowy przychodza mi dwie rzeczy - licznik graya5 oszukuje, albo obrotek. Druga rzecz to kiedys byly w micrach kola 12tki - czy one byly nizsze?

Bo jakby tak policzyc to gray5 mialby 6tys obr/min przy predkosci 240km/h ;), a zeby autka nie meczyc to 5tke mozna by wrzucac 80km/h(2000 obr) a u mnie przy 60km/h...

hhahahahaha;] kola 12:P hhaha , sorki ale zapomnialem, teraz na zime jezdze na 12 oponki jak od kaszla , bo jak kupowalem 2ga micra to wzialem fele, wiec wcale o tym niepomyslalem ze mam mniejsze kólka i tu cały dynks :P :diabel2:

no ale latem juz na 13 wiec norma:P hehe tez bede musial sprawdzic;P;]

a obrotek mam dobry nowka kupiona;]