Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Opony 205/55/15 czy 195/?/15


Gość gregors
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

Posiadam opony letnie 205/55/15 z felgami niestety juz łyse, mam zamiar kupic nowe i założyć je na wcześniejsze felgi.

 

chciałbym przejść na 195

Co radzicie? 195? tylko jaki profil?jaka marka?czy spasują na stare felgi 15"? jaki to odoowiednik? na jakich wam sie najlepiej jeźdźi?

 

dzinx!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu mam dla kolegi ladnego linka specjalnie pod nasze kochane primerki ;)

 

http://nissanprimera.net/tyrecalc.asp

 

dla rozmiaru 195 bedzie 55 pasowalo a dla 205 odpowiednio 50 oczywiscie na obreczy 15" - to dla p10 jakos zdawalo mi sie ze napisalez ze masz

 

a dla p11:

 

195/60/15 i 205/55/15

 

za "pomogl" sie nie obrazam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki!

 

Tak dla P10

 

ale jeździłem na 205/55/15, niewiem czy dborze były dobrane te opony? furę kupiłem juz z takimi oponami a czy 195/60/15'' bedzie pasić? nie bedzie nigdzie ocierac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocierac raczej nie powinny, moze w jakis extremalnych sytuacjach (skrecone kolo i zjezdzasz z kraweznika) srednice dla tych kol ktore podales sa dedykowane dla modelu p11 i sa od p10 wieksze o okolo 3 cm. moga wystepowac przeklamania licznika, tzn bedzie zanizac i pewnie bedzie gorsze przyspieszenie. lepiej jak masz mozliwosc to kup 195/55 ale to dosc drogi rozmiar bo juz troche nietypowy w porownaniu z 195/60

 

pozdrawiam

 

[ Dodano: Wto 09 Sty, 2007 22:28 ]

tak mi jeszcze przyszlo do glowy ze jak naladujeszz bagaznik i usiada z tylu ze dwie dorosle osoby to ew jest szansa ze na nierownosciach czasem przeszlifuje nadkole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

wejdz na http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp

tam musisz poszukac zamienniki opon.. tam sa dwie metody wyliczania opon 2 do 4 %.. ale przejdz na dół... i weż recznie wylicz

ja wstawiłem do siebie 185/65/15 nie obciera a przekłamanie jest na obwodzie w granicach 5,2% .... czyli jak pokazuje 100 to kade 105,2 km/h

jak chcesz u siebie 195 to chyba 195/60/15

bo musisz liczyć z wzorcowej opony czyli 14"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AUTOMAT_82

gregors, polecam ci strone www.autodomena.pl na której znajdziesz informacje jakie opony powinieneś mieć w orginale, jakie możesz włożyć zamienniki i wiele innych. Jeżeli przyjdzie ci kupować opony, to możesz oczywiście u nich po niskich cenach, ale proponuje wtedy udać się na www.ceneo.pl i tam masz wyszukiwarkę najtańszych sklepów internetowych, również z oponami. Tam wyszukujesz swój model opony i wiesz gdzie jest najtaniej. Ja tak właśnie kupiłem do swojej P11 opone Kleber 185/65/15 za 170zł, gdzie w normalnym sklepie kosztowała 235zł. Wysyłka gratis.

Piszę tobie o tym, gdyż najlepiej aby profesjonalnie dobrać opony, aby później nie było przekłamań na wskazaniach prędkości itp. Na tych stronach dowiesz się jakie opony są najlepsze i gdzie najtaniej je kupić.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

kolega wyżej ma racje ale...

u mnie w P10 gdzie bys nie zapytał to żaden servis ci nie zaleci np... 185/65/15 jakie ja mam , a wiem że goscie na forum maja jeszcze wieksze.... w servisach zalecaja ścisle wg tabel a przeciez jak wejdzie opona w nadkole i nie trze .. to jest oki...

z zaznaczeniem ze troszke licznik kłamie ... pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie kupowałem opon przez internet. Jak rdo wyglada w sprawach np reklamacji, jak mi oponka padnie:( czy nie lepiej kupowac opony gdzies na miejscu, przynajmniej w razie W nie trzeba czekac, czy jak przypuszczam wysyłać opony(jak to sie ma, kto popkrywa koszty?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

195/55/15 to zamiennik dla 205/50/15 przy zachowaniu stałej średnicy koła bo o to tu chodzi. W ostatnich dwóch sezonach doświadczałem dużo rozmiarów opon i najlepiej estetycznie i miękko wypadły 195/55/15 - faktem jest że ten rozmiar to rzadkość. Auto wygląda dobrze - nie ma efektu wysokiego balona a z drugiej strony nie ma brzydkiej luki między oponą a nadkolem. Miałem jeszcze 195/50/15 troche przekłamują i już jest dyskomfortowo - za twardo !!! A z tym zamawianiem to na pewno trzeba się upewnić już u samego dostawcy, Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś miał ochotę założc do P10 opony 205x50x16 muszę uprzedzić ze bez korekcji wewnętrznego rantu na tylnych błotnikach się nie obejdzie. Po tym zabiegu kola z oponami w tym rozmiarze wchodzi bez problemu :) . Jazda na takich kolach to już kwestia gustu ale dobrze jest się zaopatrzyć w opony dobrej jakości .

A wyglada to tak :

 

368f0c3008eacc85.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AUTOMAT_82
nigdy nie kupowałem opon przez internet. Jak rdo wyglada w sprawach np reklamacji, jak mi oponka padnie:( czy nie lepiej kupowac opony gdzies na miejscu, przynajmniej w razie W nie trzeba czekac, czy jak przypuszczam wysyłać opony(jak to sie ma, kto popkrywa koszty?)

Powiem ci że już nie pamiętam jakie sa warunki gwarancji na opony które ja kupiłem w sklepie www.motostrada.pl ale skoro je kupiłem to muszą być przystępne. Oczywiście podstawa to zachować paragon. Ale oszczędzasz przy zakupie 4 opon około 240zł. Tak było w moim przypadku przy Kleber'ach 185/65/15.

Ale najlepiej sprawdzić najpierw ceny opon na www.ceneo.pl a nastepnie ceny wysyłki z poszczególnych sklepów. W moim przypadku wysyłka była gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...