Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Zbyt wysokie ciśnienie doładowania w 2.2Di

Guest czex
 Share

Recommended Posts

Mam konkretny problem z moją almerką. Odkąd ją kupiłem pół roku temu podczas ostrej jazdy zapala sie CHECK ENGINE. Ostatnio odkryłem co jest tego źródłem po zamontowaniu wskaźnika ciśnienia doładowania. Gdy silnik nie jest mocno rozgrzany ciśnienie doładowania wynosi u mnie 1,15BAR (brak tłumików i kata). W pewnym momencie jak obroty przekraczają 2500 ciśnienie zaczyna rosnąć, zapala się wtedy CHECK i przy 3500 ciśnienie wynosi już 1,5BAR i nadal rośnie. Najwięcej widziałem na zegarze 1,75 BAR !!

Gdy już zapali się CHECK jazda powyżej 2500 obrotów jest męcząca bo bardzo skacze ciśnienie doładowania !

Czy ktoś spotkał się z podobnym objawem ?

Co może być tego przyczyną ?

jedź do aso - zbadaj checka a co do ciśnienia może być walnięta membrana od sterowania doładowaniem (taki jest moj strzał)

Hahahaha mówiłem ci od samego początku że masz przeładowanie :)

Błachostka albo masz walnięty aktuator albo wężyk między nim a muszlą kompresora w turbinie.

Ps. Aktuator kupisz tam gdzie regenerują turbiny w cenie 100zł (mają przeważnie), ja przejrzę swój pierdolnik możne znajdę coś...

no to mamy już odpowiedz albo Aktuator ma nieszczelność ew. może być zatarty WG...

aż tak nieprzemyślanie jest ro zamntowane - nie ma tam dojścia żeby sprawdzić to ogranoleptycznie ?

Aktlator możesz sobie sprwadzić np. zakładając na neigo węża i dmucając w niego jak będzie powietrze uciekało to wiadomo o co biega...

Jak jest dostęp to dzwignie od WG spróbuj poruszyć.

• 2 months later...
Guest ptolm

Do czexa.

Czy udalo Ci sie dojsc jaka przyczyne pokazywal komputer przy badaniu diagnostycznym?

Mam bardzo podobny problem (tak mi sie wydaje) ale u mnie zawsze komputer zglasza

blad czujnika predkosciomierza.

Czy udalo Ci sie dojsc jaka przyczyne pokazywal komputer przy badaniu diagnostycznym?

Tak udało się, u CZEXa wymieniłem wąż ogrodowy który łączył aktuator z muszlą kompresora w turbinie i wszytko wróciło do normy.

tak wywalal w momencie jak przeładowywał, wystarczyło wyłaczyć i ponownie włączyć silnik...