Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zbyt wysokie ciśnienie doładowania w 2.2Di


Gość czex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam konkretny problem z moją almerką. Odkąd ją kupiłem pół roku temu podczas ostrej jazdy zapala sie CHECK ENGINE. Ostatnio odkryłem co jest tego źródłem po zamontowaniu wskaźnika ciśnienia doładowania. Gdy silnik nie jest mocno rozgrzany ciśnienie doładowania wynosi u mnie 1,15BAR (brak tłumików i kata). W pewnym momencie jak obroty przekraczają 2500 ciśnienie zaczyna rosnąć, zapala się wtedy CHECK i przy 3500 ciśnienie wynosi już 1,5BAR i nadal rośnie. Najwięcej widziałem na zegarze 1,75 BAR !!

Gdy już zapali się CHECK jazda powyżej 2500 obrotów jest męcząca bo bardzo skacze ciśnienie doładowania !

 

Czy ktoś spotkał się z podobnym objawem ?

 

Co może być tego przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha mówiłem ci od samego początku że masz przeładowanie :)

Błachostka albo masz walnięty aktuator albo wężyk między nim a muszlą kompresora w turbinie.

Ps. Aktuator kupisz tam gdzie regenerują turbiny w cenie 100zł (mają przeważnie), ja przejrzę swój pierdolnik możne znajdę coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż tak nieprzemyślanie jest ro zamntowane - nie ma tam dojścia żeby sprawdzić to ogranoleptycznie ?

Aktlator możesz sobie sprwadzić np. zakładając na neigo węża i dmucając w niego jak będzie powietrze uciekało to wiadomo o co biega...

Jak jest dostęp to dzwignie od WG spróbuj poruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Do czexa.

Czy udalo Ci sie dojsc jaka przyczyne pokazywal komputer przy badaniu diagnostycznym?

Mam bardzo podobny problem (tak mi sie wydaje) ale u mnie zawsze komputer zglasza

blad czujnika predkosciomierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy udalo Ci sie dojsc jaka przyczyne pokazywal komputer przy badaniu diagnostycznym?

Tak udało się, u CZEXa wymieniłem wąż ogrodowy który łączył aktuator z muszlą kompresora w turbinie i wszytko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...