Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

check engine w p12 '02

Guest Milosh

Recommended Posts

Witam!

Prosze o pomoc w rozwiazaniu nastepujacego problemu. Zapalila mi sie m-c temu kontrolka check engine. Znajomy mechanik po sprawdzeniu na testerze wymienil sonde lambda na uniwersalana Bosha i przeczyscil przepustnice. Wczesniej mialem problemy z obrotami na jalowym przy wysprzegleniu. Obroty spadaly do zera i pozniej sie odbijaly. Odtad wrocily do normy. jakies 750 i ani drgna w dol. Niestety po 3 tygodniach kontrolka znow dala o sobie znac. Tym razem pojechalem do ASO ale ci panowie ufaja tylko kompom i wymienili mi przepywomierz. To bylo przedwczoraj. Wczoraj kontrolka zapalila sie z powrotem a tym razem test wykazal 'chwilowy blad' z katalizatorem. Trace powoli cierpliwosc. Jestem pewien ze zapali sie ponownie. Co robic? Wymieniac katalizator??? Szczere dzieki za pomoc.

Guest cornholio78

może być nieszczelność w kolekotrze ssącym(dolotowym) lub wydechowym. Wtedy będzie dostawał lewe powietrze - a to wpływa na takie błędy jak przy uszkodzonej sondzie lambda lub katalizatorze

Przepraszam, ze troche nie w temacie, ale jak sie czysci przeplywomierz w P12??

U mnie tez od czasu do czasu mam problemy z obrotami na wolnych obrotach.

Guest cornholio78

tak jak każdy inny,

płytkowy lub drucikowy.

Pierwszym raz lepiej odżałuj 30zł i poproś o to fachowca, a Ty się przyglądaj. Przepływomierze są dość delikatne i łatwo je uszkodzić, a po co się uczyć na tak drogich częściach?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...