Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

check engine w p12 '02


Gość Milosh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Prosze o pomoc w rozwiazaniu nastepujacego problemu. Zapalila mi sie m-c temu kontrolka check engine. Znajomy mechanik po sprawdzeniu na testerze wymienil sonde lambda na uniwersalana Bosha i przeczyscil przepustnice. Wczesniej mialem problemy z obrotami na jalowym przy wysprzegleniu. Obroty spadaly do zera i pozniej sie odbijaly. Odtad wrocily do normy. jakies 750 i ani drgna w dol. Niestety po 3 tygodniach kontrolka znow dala o sobie znac. Tym razem pojechalem do ASO ale ci panowie ufaja tylko kompom i wymienili mi przepywomierz. To bylo przedwczoraj. Wczoraj kontrolka zapalila sie z powrotem a tym razem test wykazal 'chwilowy blad' z katalizatorem. Trace powoli cierpliwosc. Jestem pewien ze zapali sie ponownie. Co robic? Wymieniac katalizator??? Szczere dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

może być nieszczelność w kolekotrze ssącym(dolotowym) lub wydechowym. Wtedy będzie dostawał lewe powietrze - a to wpływa na takie błędy jak przy uszkodzonej sondzie lambda lub katalizatorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

tak jak każdy inny,

płytkowy lub drucikowy.

 

Pierwszym raz lepiej odżałuj 30zł i poproś o to fachowca, a Ty się przyglądaj. Przepływomierze są dość delikatne i łatwo je uszkodzić, a po co się uczyć na tak drogich częściach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...