Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Najnowsze Coobcia Dziecko - Reanimacja & Tuning


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym że dupowozik 1,6 powered by BLOS jest zdecydowanie za mółowaty i mało reprezentacyjny, niedawno dokonałem męskiego zakupu a dzisiaj przytargałem z Lublina moje najnowsze dziecko - zapewne dobrze wam znane :D

 

Oto i one:

MOJO.jpg

IMG_0275.jpg

mojo1.jpg

 

Już nawet powoli zacząłem ją odgruzowywać: :mikolaj:

mojo11.jpg

mojo12.jpg

 

Jest to dokładnie taka sama primerka jak moja srebrna tylko w innym kolorze - bardziej SEXY ;) Do tego ma klimę oraz wszystko to co w wersji INVITATION przystało...

 

No i filmik z niepamiętnych czasów jak to podawało (Czerwona jeszcze z Turbo VS moja srerbra 172KM):

th_kosavscoobcio.jpg

 

Jak tylko spłacę ostatnią ratę Kosie to:

- Skrzynia z GT wchodzi

- tłoki z GT (kompresja 10:1)

- wałki rozrządu z GT

- głowica ze srebrnej dodatkowo doplanowana by osiągnać SS 11:1 + modyfikacja zaworów ssących

- kompletny dolot z P11 + doładowanie dynamiczne ze zderzaka i stożek w seryjnej puszki

- zmiana tego pociętego w pizdu zderzaka przedniego

- kierwonica skórzana z P11 SRi

- gałka zmiany biegów z 200SX S14 :D

- rozporka na przód ta z allegro za 109zł :)

 

Pocieszające jest to że na dzień doby jest zamontowana męska pompa paliwowa - WALBRO, wtryski paliwa z S14, regulator ciśnienia paliwa no, SMT6, wydech przelotowy ze stali nierdzewnej 2,5" no i ładne aluski z nowymi oponami - to nowość w mojej karierze :D

 

Z rzeczy do zrobienia jest wymiana skrzyni bo piątka poszła gdzieś no i panewka stuka i to tak ORDYNARNIE więc motor tak czy siak będzie rozłożony, wyremontowany i trochę usprawniony...

No i z dupereli to hable z tyłu i pewno coś jeszcze w praniu wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cooba , a te lampy tylne to może robione folią do lamp ?

Z tego co się przyjrzałem to jest folia... Nawet to źle nie wygląda :)

Teraz szukam maski dla kolegi w kolorze czarnym albo zielonym - on ma piękną czerwoną - nie ma ktoś z was na zbyciu :) ??

 

No, wygląda ciekawie :) Bedzie się działo :)

Nie ukrywam że moim marzeniem od lat jest zapodanie główki od SR20VE albo SR16VE ale jak to zdobyć - tu jest problem no i odwieczny czyli $$$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kur*** to ile Ty masz tych P10 bo ja się zaczynam powoli gubić... P10 1,6 z gazem miałeś sprzedawać? czy zostaje? a teraz z srebrnej i z tej czerwonej jedną będziesz kleił?? napisz co i jak :) czy srebrna już jeździ 265km po strojeniu na ulicy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 1,6 z gazem miałeś sprzedawać? czy zostaje?

Zostaje czasu aż wyremontuje tą czerwoną a puki co leje 50zł i robię nieco ponad 300km po ulicach warszawy :)

 

Srebrna narazie stoi i czeka na brakujące podzespoły ze stanów, o wszystkim związanym ze srebrną informuję tutaj na bieżąco: http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?p=285802#285802

 

Co do 265KM to wartość pewnego golfika którego lepiliśmy z kolegą więcej o nim tutaj: http://www.streetracing.pl/forum/viewtopic...p=490254#490254

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie gaz w czerwonej?

Polska Sekwencja AC, jak widać w niej kiedyś krążył gaz...

 

Ps. nie wiem czy mi wypada mówić o tym ale Turbo już w niej nie ma - zmieniło właściciela, ona będzie N/A mam nadzieje że uda mi się uzyskać jeszcze lepsze parametry silnika jakie dysponował silnik w srebrnej (te na wałkach z Priemry GT, okolice 160KM i 190Nm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsiadłem w zieloną pojechałem gdzieś tam... i przywiozłem to:

IMG_0272.jpg

 

Jutro jak wiele roboty przy "obcych" nie będzie to odrazu zamontuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wacek ja pierdzielę jesteś mistrzem i zawsze na Ciebie można liczyć !! Jeszcze tylko jedna drobnostka i można to wysyłać do mnie do domu :)

 

Ps. jeszcze wielka prośba jakbyś mógł zmierzyć średnicę tej pojedyńczej rury za plecionką co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

kur*** to ile Ty masz tych P10 bo ja się zaczynam powoli gubić...

 

Coobcio jest wyrafinowanym kolekcjonerem. Zbiera wszystkie modele i kolory P10 jakie wychodziły z fabryki. Ktoś zbiera matchboxy a Coobcio P10 w skali 1:1 :D. Tylko żaden z pojazdów nie jest seryjny zawsze coś tam Coobcio musi po swojemu zrobić. Ja osobiście czekam na odpalanie srebrnej i liczę na to, że Kuba mnie przewiezie. Powodzenia Coobcio w projektach i odgruzowaniu garage :D. Temat teraz powinien brzmieć: "Trzy kolory - czerwony :D.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wacek ja pierdzielę jesteś mistrzem i zawsze na Ciebie można liczyć !! Jeszcze tylko jedna drobnostka i można to wysyłać do mnie do domu :)

 

Ps. jeszcze wielka prośba jakbyś mógł zmierzyć średnicę tej pojedyńczej rury za plecionką co ?

 

ps ile dałeś za ten zestawik z przesyłką??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie skompletowałem calusieńki dolot z P11 (o wiele lepszy niż te co były montowane w P10...) wszyscy raczej wiedzą jak to wygląda tak czy siak fotka w ramach przypomnienia:

dolot.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Wreszcie skompletowałem calusieńki dolot z P11 (o wiele lepszy niż te co były montowane w P10...) wszyscy raczej wiedzą jak to wygląda tak czy siak fotka w ramach przypomnienia:

Kurcze Coobcio, ale do ktorego hatchbacka to montujesz? Do srebnej czy czerwonej?

Juz widze, watek jest o czerwonej strzale to pewnie do tej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe Topic jest o czerwonej :D

 

Tak swoją droga powrzucam parę nowych fotek...

 

Tak więc zarżnięty silnik już wyciągnąłem i rozebrałem na części pierwsze, wał niestety zorany, panewka korbowodowa znajdowała się w misce olejowej - męsko było wchodzone. Wał z trudem wyrobi na 3ci szlif (0,7mm) ale tego nie robię i wrzucam Nominała po pierwszym szlifie na korbach...

 

No to fotki:

fruty3.jpg

- Dopręrzenie przejęte z P10 GT

 

fruty4.jpg

Łep splanowany o 1,2mm po portingu i przefrezowanych zaworach i gniazdach (stary poczciwy łep ze srebrnej dojechany o 0,6mm)

 

fruty1.jpg

Gładzie idealne, miałem je oddać do "przejodełkowania" ale obejdzie się bez tego...

 

Zdjcie023-1.jpg

No i to co tyle stało na cle...

 

Mam nadzieje że uda mi się w tym projekcie osiągnać 200Nm - to taka moja upragniona granica by mieć sprawnie poruszający się dupowoz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...